یادداشت تحلیلی: ویروس کرونا چه تاثیری بر ساخت و ساز دنیا گذاشت؟

ویروس کرونا چه تاثیری در ساخت و ساز دنیا گذاشت؟
ویروس کرونا چه تاثیری در ساخت و ساز دنیا گذاشت؟

شیوع ویروس کرونا در روز‌های اخیر بخش زیادی از اقتصاد دنیا را درگیر خود کرده و تبعات اقتصادی آن شاید تا ماه‌ها بعد گریبان گیر بنگاه‌های مختلف اقتصادی باشد. یکی از مهم‌ترین این بخش‌ها ساخت‌وساز مسکن است. در پی شیوع این ویروس اغلب کارگاه های ساختمانی تعطیل شده اند. تعطیلی  گرچه برای حفظ سلامت و بهداشت محیطی جامعه ضروری و اجتناب ناپذیر است، اما تأثیرات منفی  آن بر اقتصاد جامعه ابعاد گسترده ای دارد. ویروس کرونا همان‌طور که در بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی تأثیرات جدی گذاشته، حوزه مسکن را نیز از این تأثیر بی‌نصیب نگذاشته و بر روند کار تأثیرات جدی داشته است.  یکی دیگر از تاثیرات شیوه کرونا تعطیلی کارگاه ها و کارخانه تولید مصالح ساختمانی است که به نوبه خود منجر به تعطیلی کار ساخت و ساز می شود.

همانطور که در بیانیه ماموریت و چشم انداز808 آورده شده است توجه به اتفاقات محیطی جامعه که صنعت ساخت و ساز کشور را متاثر از خود میکند یکی از مواردیست که 808 خود را به اشاعه اطلاعات آموزشی مرتبط با آن به مهندسان کشور موظف میداند. به همین جهت ما در وبسایت انگلیسی زبان ED808 جهت اطلاع مهندسان داخل کشور از تاثیرات بین المللی ویروس کرونا بر ساخت و ساز ، اقدام به گردآوری محتوای مرتبط با این موضوع از وبسایت های بین المللی کرده ایم :

 میتوانید لیست این مطالب را از این صفحه مشاهده بفرمایید

همچنین برخی از این مطالب را به فارسی ترجمه  کرده ایم که مواردی از آن هم اکنون در بخش های مختلف وبسایت Civil808 منتشر شده است و موارد دیگر طی روز های آینده منتشر میگردد

لیست این مطالب ترجمه فارسی شده را از این صفحه دانشنامه سایت میتوانید مشاهده بفرمایید.

 

مطالب مرتبط:

ایران پس از کرونا چه شکلی خواهد بود؟!

ما مهندسین در این شرایط برای سازندگی کشورمان مسئولیم...

مطالب مرتبط:

Prepare yourself for 2020 networking in AEC industry and beyond

 

درباره نویسنده
عکس‌های Civil808-Admin

مدیریت محتوای سایت

امیدواریم توانسته باشیم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمان با کمک همکارانمان در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کنیم.در این راه میتوانید با حمایت و همکاریتان ما را دلگرم سازید.
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .