نرم افزار های کاربردی مهندسی عمران (قابلیت خرید به صورت دانلودی)

مجموعه نرم افزارهای کاربردی مهندسی عمران تحت اکسل (رایگان ویژه اعضای VIP سایت)

در این صفحه مجموعه ای از نرم افزارهای کاربردی مهندسی عمران تحت اکسل گردآوری شده که در ادامه می توانید هر یک از آنها را به صورت جداگانه خریداری کنید.

برنامه محاسبه کمانش (انحنا) لوله فولادی انتقال آب تحت سر بار خاک و بارهای زنده بر اساس نشریه 303 و توضیحات فهرست بهای خطوط انتقال آب

لوله هاي فولادی مدفون انتقال آب در اثر بار خاك رویه و نیز بارهاي زنده ناشی از ترافیک یا عبور ماشین آلات مختلف ساختمانی، دچار کمانش (انحنا) شده و دو پهن می شوند. این برنامه تحت اکسل، مقدار کمانش مذکور را  با توجه به پارامترهای ورودی مختلف، به طور اتوماتیک محاسبه کرده و آن را با مقدار مجاز آیین نامه مقایسه و کنترل می نماید. از سایر ویژگیهای این برنامه محاسبه عرض و عمق استاندارد کانال با توجه به سایز لوله و نیز امکان پرینت صورت جلسه نتایج می باشد.

برنامه تحت اکسل محاسبه بار برف، آسانسور، راه پله، ضریب زلزله و وزن خرپشته

این برنامه اکسل قادر است بار مرده و زنده نقطه ای وارد بر گوشه های آسانسور، مقدار بار گسترده و بار انباشتگی برف و همچنین مقدار بار مرده و زنده وارد بر تیر های شمشیری طرفین  در راه پله از نوع دال بتنی را محاسبه کند

برنامه ارزیابی و ‌پذیرش بتن ساخته شده بر اساس نتایج آزمایش مقاومت فشاری

این برنامه تحت اکسل ارزیابی و پذیرش بتن را بر اساس نتایج آزمایش مقاومت فشاری و با لحاظ تاثیر نوع سیمان و سن بتن بر مقاومت فشاری نسبی بتن (مطابق آیین نامه بتن ایران (آبا) و مبحث 9 مقررات ملی ساختمان) انجام می دهد. از امکانات دیگر این برنامه امکان گرفتن گزارش و صورتجلسه تعین تکلیف بتن هایی با مقاومت کم است.

نکته: در ویرایش جدید مبحث نهم مقررات ملی ساختمان، اثر نوع سیمان بر مقاومت فشاری (جدول ۹-۱۰-۲۴ در ویرایش قدیم) حذف شده است، ولی با توجه به اینکه نمی‌توان گفت این اثر وجود ندارد، در این فایل کماکان اثر گذاری لحاظ شده است. کاربران  در صورتی که بخواهند مطابق ویرایش جدید مبحث نهم این اثر را نادیده بگیرند، میتوانند هنگام استفاده، نوع سیمان را بر روی تیپ ۱ تنظیم نمایند.

فروش آنلاین نرم افزارهای سازه و پی Checker Vr.15.5.2

این نرم‌افزار کمک بسیار خوبی برای مهندسین محاسبی است که احتیاج به یک ماشین‌حساب همه کاره برای طراحی دستی اجزا مختلف سازه دارند و یا می خواهند از صحت نقشه‌های آماده شده و جزئیات آن در کوتاه ترین زمان ممکن و یا بدون دسترسی به مدل سازه ای مطلع شوند.

برنامه محاسبه بار باد و برف برای سوله (تحت Excel)- آپدیت برنامه بار برف طبق ویرایش ۹۸ مبحث ششم

بار برف زمین، وزن لایه برف بر روی سطح افقی زمین است که، بر اساس آمار موجود در منطقه، احتمال تجاوز از آن در سال دو درصد باشد.

SM Toolbox (جعبه ابزار لینک دو نرم افزار SAP2000 و MATLAB)

شرکت CSi‌ برای کنترل محصولاتش، توسط زبان های برنامه نویسی، از ابزاری به نام OAPI استفاده می کند. در این داکیومنت، تمامی دستورات کنترل SAP2000، توسط زبان برنامه نویسی ویژوال بیسیک بیان شده اند.

نرم افزار برآورد مقدار و هزینه آرماتور مصرفی در سقف تیرچه بلوک (تحت اکسل)

یکی از مواردی که مهندسین عمران و معماری بسیار با آن مواجه هستند، سوالات مکرر کارفرمایان هست که خواهان برآورد و محاسبه میزان آرماتور و مصالح مصرفی در ساختمان خود هستند. از آنجاییکه این امر بسیار وقت گیر بوده و مستلزم صرف زمان و دقت زیادی می باشد و به نوعی کار متره و برآورد پروژه می باشد و همچنین منابع بسیار محدود و اندکی برای این منظور در اینترنت وجود دارد، لذا وجود چنین فایلی که بتواند در سریعترین زمان ممکن و با بالاترین دقت و کیفیت، میزان آرماتورهای مورد نیاز را برآورد نماید بسیار الزامی و ضروری می باشد. این برنامه تحت اکسل بدین منظور تهیه شده است و طی چند سال بر اساس تجربه و نیازهای مربوطه  بروزرسانی شده و مقادیر خطا در آن به حداقل رسانده شده است.

نرم افزار تخصصی طراحی سازه های فضاکار Space Structures Designer (نسخه آموزشی)

با توجه به فقدان حلقه ای میان طراحی اعضای سازه های فضاکار توسط نرم افزار های متداول از قبیل SAP2000 و تولید قطعات سازه های فضاکار، نیاز به وجود نرم افزاری جهت تکمیل فرایند طراحی سازه فضاکار احساس می شد. لذا نرم افزار SSD به منظور نیل به اهداف ذیل تهیه شد.

نرم افزار دارتیس لب (نسخه اصلی) - نسخه ۱.۱.۰

برخی از امکانات تخصصی برنامه دارتیس لب عبارت اند از:‌ پوشش آزمایش های درصد رطوبت، ایندکس های خاک شامل حد روانی و حد خمیری خاک، چگالی مخصوص، دانه بندی الک و هیدرومتری و دسته بندی خاک طبق سیستم متحد و گزارش دهی طبق استاندارد انجمن آزمایش و مواد آمریکا/ امکان تعریف هر تعداد آزمایش جدید برای درصد رطوبت، ایندکس های خاک و چگالی مخصوص برای هر نمونه/ تهیه گزارش های مکانیک خاک آزمایشگاه برای هر نمونه به صورت خودکار و غیره.

برنامه محاسبات بارگذاری ساختمان (تحت اکسل)

نرم افزار تحت اکسل برای محاسبه انواع بارهای وارد برسازه شامل بارهای ثقلی و جانبی (ضرایب زلزله، باد و دیوار حائل) مناسب است. یکی از قابلیت های مهم این نرم افزار ایجاد طیف طرح استاندارد میباشد که برای طراحی سازه به روش دینامیکی طیفی در نرم افزارهای سازه ای به آن نیاز است. خروجی های این نرم افزار به نحوی است که به راحتی بتوان از آنها برای طراحی انواع سازه با نرم افزارهای تخصصی استفاده کرد.

نرم افزار Etabs Easy Controler

نرم افزار Etabs Easy Controler نرم افزاری است که به کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند سازه مدلسازی شده خود در نرم افزار Etabs را از منظر کنترل های مهم  سازه ای و آیین نامه ای بررسی کنند.

برنامه پیچش همسازی (تحت Excel)

اغلب طراحان سازه برای رفع مشکل پیچش در تیرهای فرعی، انها را به‌صورت مفصلی مدل می‌کنند و بدون توجه به میزان خاموت و آرماتور طولی پیچشی لازم، طراحی را ادامه می‌دهند که راهکاری اشتباه است زیرا لنگر پیچشی را می‌توان پس از ترک‌خوردگی مقطع کاهش داد و مقطع را باید برای لنگر پیچشی фTcr طراحی کرد.

برنامه اتصال با نبشی نشیمن سخت نشده (تحت Excel)

در ادامه به معرفی و ارائه برنامه اتصال با نبشی نشیمن سخت شده (تحت Excel) می پردازیم.

برنامه اتصال با نبشی نشیمن سخت شده (تحت Excel)

در ادامه به معرفی و ارائه برنامه اتصال با نبشی نشیمن سخت شده (تحت Excel) می پردازیم.

برنامه اتصال با جفت نبشی جان (تحت Excel)

در ادامه به معرفی و ارائه برنامه اتصال با جفت نبشی جان (تحت Excel) می پردازیم.

برنامه محاسبه ضریب زلزله

در روش طراحی استاتیکی زلزله، باید ابتدا ضریب زلزله را محاسبه نمود. برنامه نوشته شده، قابلیت محاسبه ضریب زلزله را بر اساس استاندارد 2800 ویرایش چهارم دارد. 

برنامه ماشین حساب LRFD

انجام دقیق و سریع محاسبات به همراه اعمال الزامات و محدودیت‌های آئین‌نامه‌های موجود در روند طراحی سازه‌ها، به‌عنوان یک مهارت لازم و ضروری برای مهندسین عمران به شمار می‌رود. 

برنامه محاسبه برش و لنگر تیر پیوسته استاتیک (تحت Excel)

در این مقاله به معرفی برنامه ای برای محاسبه برش و لنگر تیریوسته می پردازیم.

برنامه محاسبه بار برف روی بام تخت (تحت Excel)

بارهای حاصل از برف که به ساختمان اعمال می‌شود، بستگی به موقعیت جغرافیایی و محل ساختمان از نظر مقدار ریزش برف، شکل ساختمان، وضع آفتاب‌گیر بودن آن، وزش باد و ... دارد.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - نرم افزار های کاربردی مهندسی عمران (قابلیت خرید به صورت دانلودی)