بر عهد خود ایستاده ایم! بیانیه چشم انداز آرمانی 808: تقدیم به همه همسفرانمان در این بازی بینهایت!

بر عهد خود ایستاده ایم! بیانیه چشم انداز آرمانی 808: تقدیم به همه همسفرانمان در این بازی بینهایت!
بر عهد خود ایستاده ایم! بیانیه چشم انداز آرمانی 808: تقدیم به همه همسفرانمان در این بازی بینهایت!

در شرایط بحرانی امروز جامعه، بازنگری مأموریت‌ها و اهدافی که روز اول در تعیین مسیر خدمت‌رسانی کسب‌وکار 808 انتخاب کرده‌ایم بیش‌ازپیش تبدیل به امری حیاتی شده است. در این یادداشت می‌خواهیم یک‌بار دیگر با شما 808 ای ها اهداف اولیه خود را مرور کنیم. لازم به توضیح است منظور ما از شما 808 ای ها ، در مرحله اول شما کاربران محترم عضو سایت ، سپس تمام همکاران ما در تولید محتوا و در انتها اعضای تیم فنی و مدیریتی وبسایت 808 میباشد)

دانلود متن به فرمت PDF 

 سخن نخست با 808 ای ها:

۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۴ درست هم‌زمان با منتشر شدن خبر توافق برجام و خوشحالی مردم کشورمان ما نیز یادداشتی تحت عنوان "پسا تحریم، دروازه استفاده از آموزش های بین المللی مهندسی" را بر روی وب‌سایت منتشر کردیم. از آن زمان تاکنون ۴ سال گذشته است و در این ۴ سال خیلی چیزها تغییر کرده است: فشار اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، ناامیدی در کسب‌وکارها، عدم همکاری شرکت‌ها و افراد خارج از کشور با کسب‌وکارهای داخل ایران، بالا رفتن نرخ ارز و عدم سهولت در توسعه، موج عظیم مهاجرت نیروهای متخصص به خارج از کشور و غیره. همه‌چیز دستخوش تغییر شد به‌جز اهداف اولیه ما از شکل‌دهی جامعه 808 ای ها. چرا؟ مگر ما هم جزئی از این کشور نبوده‌ایم؟ البته که هستیم اما آن موضوع مهمی که تا امروز 808 را در مسیر خود نگه داشت همان اهداف آرمان‌خواهانه روز اول بود که باعث شد نه‌تنها در سخت‌ترین شرایط تسلیم نشود بلکه با هر چالشی انگیزه و انرژی مضاعف بگیرد. ما معتقدیم وقتی به دورمان حصاری به اسم تحریم کشیده شده است میبایست تلاشمان را بیشتر از قبل کنیم تا از پیشرفت های دنیا در صنعت ساخت و ساز عقب نمانیم. ازاین‌رو بر آن شدیم تا با مکتوب کردن اهدافمان از راه‌اندازی 808 در این بیانیه بار دیگر به تمام اعضای خانواده بزرگ 808 بگوییم که ما ایستاده‌ایم و می‌جنگیم و تحت هر شرایطی از مسیر اهدافمان دور نخواهیم شد و از شما هم انتظار داریم تا در این مسیر نگهبانان اصلی اهدافمان باشید تا چنانچه هر زمان مغایرتی بین عملکرد و اهدافمان مشاهده کردید،  ما را به یادآوری این بیانیه هدایت کنید.

کنار هم در این بازی بینهایت ارزشمند تر میشویم!

808 از ترکیب 8 و صفر (یعنی قلعه‌ای متشکل از دو بی‌نهایت که در میان خود عدد صفری را احاطه کرده‌اند) الهام گرفته شده است یعنی دقیقا مفهوم لوگوی جدید وب‌سایت 808؛ اما چرا عدد صفر؟!

هدف ما از زندگی بر روی این سیاره چیست؟ ما معتقدیم اینکه در این سیاره برای پول درآوردن از چه کسی سبقت می‌گیریم و پیروز می‌شویم واقعاً هیچ اهمیتی به لحاظ نفع کلی جامعه ندارد یعنی صفر!

آنچه مهم است این است که در این بازی دیدگاه ما همچون عبارت لاتین 8 که نمایانگر بی‌نهایت فکر کردن است نامحدود باشد. خروجی این عملکرد نامحدود می‌تواند هم منجر به تغییر زندگی مردم روی این کره خاکی شود و هم منجر به تولید سوختی برای توسعه و پیشرفت کسب‌وکارمان برای زنده نگه ‌داشتنش که همان پول است؛ اما آنچه مهم‌تر است این است که بتواند درنهایت حسِ خوبِ زنده‌بودن را به همه ما منتقل کند، حس خوب تأثیرگذاری جهت قدردانی از فرصت زنده‌بودن!

ما معتقدیم کنار هم بودن می‌تواند ارزش‌های تک‌تک ما را تقویت کند تا درنهایت در صنعت ساخت‌وساز منجر به سازندگی بهتر برای کشورمان شود. ازاین‌رو مفتخریم که می‌توانیم با شبکه اجتماعی متشکل از بی‌نهایت خدمات در هر شرایط زمانی برای مردمی که همواره روزهای سخت و دشواری در تاریخ این کشور داشته‌اند خدمت‌رسانی کنیم. بله 808 اسم رمز ماست برای نزدیکی به جاودانگی مطلق یعنی خدا!

توضیحات کلی در خصوص اهداف 808:

 1. ما معتقدیم در مسیر رسیدن به اهدافمان هیچ شخصی به‌تنهایی برنده نیست بلکه تنها زمانی برنده‌ایم که همه با هم و کنار هم اثرگذار باشیم، آن‌هم اثرگذاری از درون یک شبکه اجتماعی (شبکه شما ازآنچه فکر می‌کنید بزرگ‌تر است!). ازاین‌رو در رویکرد جدید وب‌سایت 808 بخش‌های مختلف آموزشی، کاریابی، شرکتی و غیره درنهایت درون مفهوم شبکه اجتماعی که دائماً در آن همه اعضای شبکه در حال یادگیری و رشد هستند تعریف پیدا می‌کند.
 2. ما عاشق چالش هستیم چالشی که دریچه‌ای از دنیای جدید پر از ناشناخته‌ها را به روی ما باز می‌کند و از همین رو هم تصمیم به توسعه وب‌سایت فعلی به سایت انگلیسی ED808 و سایت Saze808 با خدمات B2B برای شرکت‌ها و همچنین تغییراتی در استراتژی فعالیت‌های سابقمان در Civil808 گرفته‌ایم. برای ما ماندن در مسیر قبلی ریسکی بزرگ‌تر از اینی است که تلاش کنیم تا مسیر جدیدی برای استفاده حداکثری همه مهندسان ایجاد کنیم.
 3. معتقدیم اگر حکومت‌ها قصد دارند با مشکلات اقتصادی روزافزون، استارتاپ‌ها را به فنا دهند بهتر است خودمان اکنون دست به ریسک‌های بزرگ‌تر بزنیم تا شاید به کمک همکاران خود فضای جدیدی برای استفاده همه ایجاد کنیم چراکه حتی اگر بایستیم هم درنهایت به فنا خواهیم رفت! پس همانند دونده‌ای هستیم که معتقدیم اگر حتی موفق هم نشویم به انتهای مسیری که در ذهنمان ترسیم کرده‌ایم برسیم حداقل نایستاده‌ایم بلکه هر روز و هر ساعت در حال دویدن در مسیر هدف آرمانی خود قدم برداشته‌ایم و از پیمودن این مسیر لذت برده‌ایم.
 4. ما معتقدیم امروز با همه مشکلاتش بی‌رحم است، فردا ولی بی‌رحم‌تر اما طلوع پس‌فردا زیباست، عده زیادی فردا شب طاقت نمی‌آورند و می‌میرند اما ما 808 ای ها ایستاده‌ایم تا طلوع پس‌فردا را ببینیم.
 5. ما به دنیایی می‌نگریم که در آن افراد باانگیزه از خواب برمی‌خیزند و در محل کار خود احساس امنیت دارند و با حس رضایت به خانه برمی‌گردند، ما با تمام وجودمان می‌خواهیم برای تک‌تک اعضای جامعه اطرافمان تأثیرگذار باشیم و امروز با تمرکز بر صنعت ساخت‌وساز می‌توانیم برای افراد جامعه خانه‌های ایمن بسازیم.
 6. ما می‌خواهیم در حوزه فعالیتمان رهبرِ صنعتی باشیم که خودمان آغازگر آن بوده‌ایم، اگر تا قبل از ما نبود پس آن را می‌سازیم، همان‌طور که در 12 سال پیش برای هیچ شخصی ایجاد جامعه‌ای شفاف بین آموزش‌دهندگان و آموزش‌گیرندگان قابل‌تصور نبود. امروز می‌توانیم آنچه در این 12 سال ساخته‌ایم را آینه‌ای برای بدبینان گذشته کنیم و همچنین برای خوش‌بینی‌هایمان در اتفاقات خوبی که می‌خواهیم در  آینده به وجود بیاوریم سندی 12 ساله را یادآوری کنیم. ما معتقدیم که هیچ‌چیز نمی‌تواند 808 ای ها را از رسیدن به اهداف بی‌نهایت خود در خلق ارزش دور کند.
 7. ما می‌خواهیم روزی به خاطر کارهایی که امروز برای دیگران بدون چشم‌داشت به منافع خود انجام داده‌ایم به خاطر آورده شویم و بزرگ‌ترین نشانه از احساس موفقیت برای ما، مشاهده کسب‌وکارهای جدیدی است که بر مبنای ایده اولیه 808 در ارائه آموزش‌های تخصصی بنا نهاده شده‌اند. برای ما مهم این است که خدماتمان بتواند مسیر آیندگانمان را شکل دهد.
 8. ما وجود رقبا را ارزشمند میدانیم و حضور آن‌ها را در رشد این صنعت ضروری میدانیم و برای احترام متقابل بین کسب‌وکارهای اینترنتی اهمیت قائلیم. 808 از بخش‌های متعددی تشکیل شده است که هریک از آن‌ها دارای رقیبی محترم و باارزش در حوزه تخصصی خود در صنعت است که همواره برای ما نیز آن‌ها دارای احترام هستند به همین خاطر در سایت 808، معرفی رایگان خدمات سایر استارتاپ‌های اینترنتی را هم جزو تعهدات خود میدانیم.
 9. گرچه ازنظر کسب‌وکارهای سنتی، 808 به‌عنوان اخلالگری در صنعت برآمده از تکنولوژی اینترنت دیده می‌شود اما ما اثرگذاری این شبکه را به همکاری هرچه بیشتر با تمام فعالان در سیستم سنتی کسب‌وکارهای این حوزه همچون همه انتشارات‌ ها، آموزشگاه‌ها، شرکت‌ها، دانشگاه‌ها، پژوهشکده ها ، انجمن‌های صنفی و ... می‌پنداریم و از آن‌ها دعوت می‌کنیم که با آینده همراه باشند. این همراهی در این بازی بی نهایت قطعا منجر به توسعه تمام کسب و کار ها خواهد شد برای مثال در شبکه جتماعی 808 صاحبان بهترین کیفیت ها قطعا میتوانند به شیوه بهتری دنبال کنندگان واقعی خود را پیدا  و از آنها بازخورد بگیرند و شبکه خود را گسترش دهند.
 10. ما یاد گرفته‌ایم که هم‌زمان که رشد ذهنی و جسمی داریم می‌توانیم کسب‌وکارمان را هم متناسب با نیاز روز جامعه اطرافمان ارتقا دهیم. به همین دلیل روز اول کارمان را با آموزش آنلاین شروع کردیم و بعد با ورود به صنعت و بین‌المللی شدن به‌تدریج آن را به همه حوزه‌ها گسترش دادیم! یعنی یک شبکه اجتماعی بی‌نهایت و نامحدود متشکل از انواع خدماتی که جامعه 808 ای ها در داخل و خارج از کشور به دنبال آن هستند، خدماتی در راستای پاسخ به نیازهای مخاطبانی که خود از روز اول نمی‌دانستند که چنین نیازهایی دارند!

تعهدات، وظایف و خطوط قرمز ها در 808:

در راستای اهداف اصلی 808 ما خود را متعهد به اجرای تعهدات زیر میدانیم:

 1. ما عقیده داریم تنها رزومه‌ای واقعی است که به‌صورت تدریجی و در طول زمان جمع‌آوری شده باشد و همین سند است که می‌تواند در طول زمان برای سایرین نیز قابل‌مشاهده باشد. این رزومه شامل لیست نشان شده‌ها، لیست روابط، هر آنچه فرد به‌مرور زمان آموزش‌دیده و هر آنچه به سایرین آموزش داده است. ازاین‌رو با راه‌اندازی بخش پروفایل کاربران اقدام به رزومه سازی کلیه فعالیت‌های اعضا بر روی پروفایل افراد در وب‌سایت می‌کنیم.
 2. ما خود را در حفظ حقوق کاربران در عدم نمایش رزومه‌های شخصی به سایر بازدیدکنندگان سایت متعهد میدانیم و این امکان را تنها در حالتی که کاربری به کاربر دیگر درخواست ارتباط ارسال کرده باشد و فرد دوم هم این درخواست را پذیرفته باشد، قابل نمایش می‌کنیم (مطابق قوانین سایت ایمیل و شماره تماس افراد به‌هیچ‌عنوان برای هیچ دسته از کاربران قابل نمایش نیست).
 3. ما به حقوق نرم‌افزارهای اورجینال بین‌المللی (که در اختیار قرار دادن لینک دانلود آن‌ها از نگاه بین‌المللی غیرمجاز است) احترام می‌گذاریم و در وب‌سایت 808 به‌هیچ‌عنوان لینک دانلود آن‌ها را منتشر نمی‌کنیم و صرفاً آموزش‌های مرتبط و معرفی آن‌ها را در سایت قرار می‌دهیم و در راستای تأمین نیاز داخلی اقدام به اخذ نمایندگی رسمی عرضه نرم‌افزارهای خارجی مورد نیاز کشور در صنعت ساخت‌وساز می‌کنیم.
 4. ما خود را به رفع نیازمندی های مردم و متخصصان در زمینه صنعت ساخت‌وساز (کلیه گرایش‌های مرتبط با رشته‌های عمران و معماری و رشته‌های جانبی مرتبط با این صنعت) متعهد می‌بینیم و معرفی شرکت‌های ساختمانی فعال  را به بازدیدکنندگان سایت جزء وظایف و تعهدات خود میدانیم. ما ارائه آموزشهای مرتبط با کاریابی برای اعضای سایت را ضروری و خود را جهت معرفی موقعیت های شغلی مرتبط از سوی شرکت‌ها به اعضای سایت متعهد می‌بینیم تا فرصتی را برای حضور کاربران با پتانسیل سایت در موقعیت شغلی مناسب در صنعت کشور فراهم آوریم.
 5. ما خود را در برابر آموزش‌های عمومی مرتبط با آمادگی در برابر حوادث طبیعی (زلزله، سیلاب، آلودگی هوا، بار برف و ...) که اشاعه آن جزء وظایف مهندسان صنعت ساختمان است مسئول میدانیم. در این راستا با تولید محتویات آموزشی در فرمت‌های مختلف سعی در آگاه‌سازی عموم مردم جامعه بالأخص مهندسان نسبت به این مسئولیت اجتماعی خود می‌کنیم.
 6. ما جهت توانمندسازی و به‌روزرسانی دانش مهندسان صنعت ساختمان کشور، خود را در ترجمه، دوبله و اطلاع‌رسانی اطلاعات روز دنیا جهت انتشار به فرمت‌های مختلف از قبیل مقالات تحلیلی، اینفوگرافی، پادکست و ویدئو گالری بر روی وب‌سایت 808 مسئول میدانیم و انتشار رایگان آن در قالب دانشنامه سایت را جزو وظایف خود در یکپارچه‌سازی اطلاعات تخصصی مورد نیاز میدانیم.
 7. ما جهت تسهیل اطلاع‌رسانی به اعضای سایت خود را در جهت گردآوری اخبار کلیه رویدادهای مرتبط با صنعت ساختمان اعم از کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌های مرتبط در داخل و خارج از کشور بر روی تقویم سایت متعهد میدانیم.
 8. ما اعتقادی به ارائه گواهینامه‌های چاپ شده از هریک از ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی نداریم و اعتبار گواهینامه را سنجش آن توسط خود اعضا مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین میدانیم.
 9. جهت انتشار انواع محتوای تخصصی و آموزشی اولویت اول ما ارسال محتوا به‌صورت دیجیتالی است (برگزاری آنلاین دوره‌های آموزشی، لینک‌های دانلود انواع فیلم های آموزشی، کتاب الکترونیکی، مجله الکترونیکی، نرم افزار دانلودی و ...) و در کنار آن اگر نسخه چاپی آن محتوا هم در دسترس بود سعی در گردآوری همه محتویات مرتبط در مارکت پلیس فروشگاهی سایت می‌کنیم تا اعضا از همه آموزش‌های در دسترس بدون محدودیت زمانی و مکانی برخوردار باشند.
 10. ما خود را در ارائه آموزش‌های تخصصی و متنوع از طریق بهترین اساتید و مؤسسات آموزشی کشور متعهد میدانیم و در این راستا مسئولیت خود میدانیم تا با دعوت از متخصصانی که پیش‌ازاین ریسک انتشار آنلاین آموزش‌های خود را به‌ مثابه ارزان فروختن زحمات چندساله خود و زیادشدن دست متخصصان مربوطه در آن تخصص می‌انگاشتند، با فراهم آوردن فضایی شفاف، اعتماد آن‌ها را به همکاری با ما جلب کنیم.
 11. ما در سیستم حسابداری بین خود و هریک از همکارانمان (مدرسان، نماینده ها و شرکت‌ها) خود را متعهد میدانیم که با کمک سیستم آنلاین حسابداری سایت با شفافیت کامل طبق قرارداد تمامی درصدهای تولیدکننده‌های محترم را بلافاصله بعد هر خرید به حساب آن‌ها واریز نماییم و برخلاف سیستم سنتی به تولیدکنندگان این حق را می‌دهیم که مطلع شوند دقیقا چه اشخاصی از محصولات آن‌ها در حال استفاده هستند.
 12. ما خود را متعهد میدانیم تا هر چیزی که عرضه می‌کنیم و به ازای آن پولی از اعضای سایت دریافت می‌کنیم حتماً برای وی سودمند باشد و چنانچه هر نفر از بابت کیفیت محصول یا روند برگزاری هر دوره‌ای رضایت نداشت ما خود را متعهد میدانیم تا هزینه پرداختی توسط فرد را همانطور که فرد میخواهد به وی برگردانیم.
 13. ما در راستای امکان بهره‌مندی همه از تمام متخصصین کشور خود را متعهد میدانیم تا به‌هیچ‌عنوان در هیچ بخشی از سایت تک برندی و انحصارگرایی برای ارائه آموزشی در ارتباط با موضوعی خاص نداشته باشیم ازاین‌رو از همه مؤسسات آموزشی دعوت می‌کنیم که به پلتفرم ما بپیوندند.
 14. ما به مشتریان خود احترام می‌گذاریم برای همین با پیش‌فرض بر امین بودن تمام مشتریانمان، همه محتویاتمان را پیش‌فرض بدون قفل ارائه می‌دهیم مگر در حالتی که هر یک از مدرسین همکار با سایت از ما درخواست کنند که محتویات وی با قفل ارائه شود که در این حالت جهت حفظ حقوق همکارانمان از طریق امکانات تدارک دیده شده در اپلیکیشن ویندوز و موبایل 808 پلاس محتویات را با قفل به‌نحوی‌که در نمایش آن مشکل و زحمتی برای کاربران سایت پیش نیاید ارائه می‌دهیم.
 15. ما خود را متعهد میدانیم تا همواره پیش‌فرض ما در نوع نگاه به اعضای سایت بر مبنای اعتماد باشد با این توضیح که از اعضای سایت نیز انتظار داریم چنانچه از یک محصول چند نفر استفاده می‌کنند، مبلغ حق السهم نفرات اضافه‌تر را محاسبه و به ما اطلاع دهند.
 16. ما در تمام بنرهای اطلاع‌رسانی سایت به حقوق تولیدکنندگان اثر احترام می‌گذاریم و هر محصول و دوره‌ای ولو مطالب ترجمه و دوبله شده‌ای که با هزینه موسسه توسط تیم مترجمین تهیه می‌گردد را با ذکر نام شخص یا گروه تهیه‌کننده ذکر می‌کنیم.
 17. ما در 808 اعتقاد داریم در مسیر یک بازی بی‌نهایت بدون هیچ "ترین" قدم برداشته‌ایم، بازی که در آن واژگانی چون: بهترین، کامل‌ترین، برترین و سایر ترین‌ها جایی ندارد چراکه اصلاً خود را در جایگاه قضاوت برای اثبات برتری نمی‌بینیم و ازاین‌رو برای خود این‌گونه شعارها را زیبنده نمی‌دانیم و همچنین هرگونه شعارهای این‌چنینی بر روی محصولات موجود در سایت از سایر تولیدکننده‌ها را هنگام انتشار بر روی وب‌سایت به کار نمی‌گیریم.
 18. ما عمیقاً به فعالیت‌های صنفی کشور خصوصاً سازمان نظام‌مهندسی در راستای اهداف اصلی از قبیل نظارت بر امور اجرایی ساخت‌وساز در کشور باور داریم و خود را به بالا بردن سطح آگاهی مهندسان دارای پروانه نظام‌مهندسی جهت مشارکت هر چه بیشتر با این سازمان متعهد می‌دانیم.
 19. ما اعتقاد داریم پایان‌نامه دانشگاهی هر فرد تنها توسط خود فرد باید نوشته شود بنابراین در سایت خدماتی جهت انجام کارهای پایان‌نامه‌ای  ارائه نمی‌کنیم و صرفاً به ارائه آموزش‌های مرتبط می پردازیم.
 20. ما خود را در ارائه خدمات عمیق‌تر در سه حوزه تخصصی زیر متعهد میدانیم: 

 تشریح نوع نگاه در بخش های مختلف خدمات 808: 

 چشم انداز ما به شبکه سازی مهندسان صنعت ساختمان در Civil808:

 1. ما معتقدیم که آموزش آنهم در سطوح تخصصی امری ضروری برای توانمند سازی مهندسان صنعت ساختمان کشور است و در کنار آن ارتباط سازی بین مهندسان اولویت بیشتری پیدا میکند. بنابراین در تسهیل ایجاد ارتباط مستقیم با حفط رعایت حریم خصوصی جهت پرسش و پاسخ خصوصی بین کاربران، خود را متعهد میدانیم.
 2. ما به دنیای بدون مرز اعتقاد داریم و از آنجا که زبان سایت فارسی است این سایت را متعلق به همه فارسی زبانان دنیا میدانیم. بنابراین از اینکه همسایگان ما در کشور های افغانستان، تاجیکستان، اربیل عراق و سایر مناطق نیز بعضا از اعضای سایت هستند خوشحالیم.
 3. ما خود را به پشتیبانی آنلاین و سریع به بازدید کنندگان سایت جهت سهولت استفاده از سایت متعهد میدانیم همچنین با ایجاد بخش عمومی پرسش و پاسخ امکان سوال و جواب آزاد مابین کاربران سایت را به صورت عمومی فراهم آورده ایم تا هیچ سوالی بی پاسخ نماند.
 4. دلیل خروج از استراتژی قبلی ما (در مقوله آموزش تک برندی) هم این ادعا را ثابت میکند که ما فقط به دنبال فرصتی برای کسب پول بیشتر نبوده و نیستیم بلکه حاضریم در راه ایجاد فرصتی جدید که تعداد بیشتری در این صنعت از آن منتفع میشوند حتی شاید به بهای از دست دادن درآمد قبلی خود قدم برداریم. از این رو جهت تکمیل بخش آموزش، بخش های کاریابی را نیز به خدمات فعلی سایت اضافه کرده ایم.
 5. در بخش هایی از خدمات رایگان وبسایت 808 امکاناتی جهت جستجوی پیشرفته کاربران بر اساس اطلاعاتی نظیر شهر، کشور، رشته تحصیلی، دانشگاه و تخصص تهیه شده است که نتایج دقیق‌تر آن وابسته به اطلاعات پروفایل کاربران عضو سایت میباشد و تنها زمانی استفاده از آن برای همه کاربران دارای ارزش بیشتر خواهد شد که بتوانیم علاوه بر اینکه اعضای سایت پروفایل‌های خود را از اطلاعات خواسته شده تکمیل بفرمایند (که در مقابل یکماه پروفایل این اعضا در سایت به VIP ارتقا خواهد یافت) از مهندسانی هم که هنوز عضو سایت 808 نشده‌اند جهت عضویت در این شبکه دعوت به حضور کنیم تا آنها نیز به تدریج اطلاعات خود را درون پروفایل‌های خود تکمیل بفرمایند. از همه 808 ای ها انتظار همکاری داریم تا با دعوت از دوستانشان جهت عضویت در 808 بتوانیم کنار هم ارزشمندتر شویم.

Civil808.com

شعار: شبکه شما از آنچه فکر میکنید بزرگتر است.

توضیح لوگو: این لوگو مشتکل از دو 8 (بینهایت) است که صفری را احاطه کرده اند و این یعنی بینهایت خدماتی که مورد نیاز یک شبکه اجتماعی است

چشم انداز ما به بخش تجاری خدمات شرکتی در Saze808:

 1. ما معتقدیم که یکی از دو موتور جت موشک 808 ، بازوی اتصال آن با صنعت سازندگان یا همان شرکت‌هاست که بر همین اساس میخواهیم متخصصان سایت را از خدمات شرکت های مرتبط بیشتر آگاه کنیم تا بتوانند از آموزش‌های دیده شده در سایت در جهت خروجی ساخت و ساز کشور بهره ببرند.
 2. در بخش جدید سازه 808 اقدام به ورود به فضای B2B کرده ایم تا شرکت ها از این طریق بتوانند با یکدیگر و با مردم ارتباط مستقیم داشته باشند تا به نیازمندی‌های شخصی و شرکتی آنها در تامین مصالح، موقعیت‌های شغلی، ماشین آلات ساختمانی و ...پاسخ داده شود.
 3. ما برخلاف تحریم‌های بین المللی هیچگونه تحریمی برای هیچ نوع شرکتی داخلی بر روی بستر سایت خود نخواهیم داشت چراکه معتقدیم تنها با حضور همه میتوانیم ارزش‌گذاری حداکثری را فراهم آوریم.

Saze808.com

 شعار: شبکه تجاری شما از ایجا شروع می شود.

  توضیح لوگو: این اولین لوگوی رسمی 808 است که سال ۸۹ رونمایی شد و یادآور هدف اول و آخر 808 یعنی همان خدمت به سازندگان کشور میباشد

 چشم انداز ما به رفع محدودیت‌ها و صدور بین‌المللی خدمات شرکت‌های داخلی از طریق وبسایت انگلیسی ED808:

 1. ما در 808 علاوه بر ملی گرایی به مفهوم جهان وطنی نیز اعتقاد داریم و خود را در تاثیرگذاری بین‌المللی در صنعت ساختمان متعهد میدانیم.
 2. ما عاشق توانمندسازی افراد در برابر قدرتی بزرگ‌تر یعنی همان تحریم‌های بین المللی هستیم، از این رو در سایت انگلیسی تمرکز ما حذف کامل محدودیت‌هایی است که برای مهندسان ما در جهت ارتقا دانش تخصصی آنهاست بدون آنکه نیازمند به داشتن کردیت کارت یا حساب پی پال باشند!
 3. ما خود را در صدور خدمات داخلی شرکت‌های کشورمان به عرصه بین‌المللی از طریق بستر سایت انگلیسی 808 متعهد میدانیم.

ED808.com

we rebuild the earth

توضیح لوگو: اشاره به مفهوم 8 فارسی برای سایتی انگلیسی است که به مفهوم خانه‌ای از جنس فارسی برای سراسر دنیا است.

 برای 808 ای ها هیچ سقفی وجود ندارد!

قوانین سایت 808

درباره تیم مدیریت 808

درباره نویسنده
عکس‌های mojtaba808

مجتبی اصغری سرخی

مجتبی اصغری هستم ، پژوهشگر،محقق و نویسنده حوزه صنعت ساختمان ، دیوانه ای که فکر میکند میتواند دنیا را تغییر دهد ، علاقه عجیبی به وب و IT دارم. از درون دانشگاه متوجه به علاقه همزمان تکنولوژی و مهندسی عمران در خودم شدم و سعی کردم در حرفه آینده خودم این دو علاقه مندی رو با دو توانایی دیگرم در آموزش و کارآفرینی ادغام کنم و ماحصل اون شد 808 (از مهر ماه 86) و امروز امیدوارم تونسته باشم در صنعت ساختمان کشورمون با کمک همکارانم در شبکه اجتماعی 808 تغییری ایجاد کرده باشم.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
پارکینگ مجتمع تجاری
سلام وقت بخیر در مجتمع تجاری طبقه پارکینگ جزو زیربنای مجتمع محسوب میشود ممنون میشوم اگر اطلاعات دقیقی دارین راهنمائی بفرمائید با تشکر از مدیریت سایت
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
معماری -احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی
کسی در خصوص نحو فضا یا نرم افزارش اشنای دارد احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی داریم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .