ایبوک ۲۲۲: آموزش گام به گام پروژه بهسازی لرزه ای

ایبوک ۲۲۲: آموزش گام به گام پروژه بهسازی لرزه ای

استحکام بخشی و تقویت سازه ها یکی از قدم های اساسی برای کاهش خسارات است. به عنوان مثال برای کاهش خسارات ناشی از زلزله که بخشی جداناپذیری از حوادث طبیعی است، به برنامه ریزی های بنیادی نیاز است. تجربه ثابت کرده است که حتی زلزله های کم شدت نیز تاثیرات مخربی بر سازه های تاریخی دارد. مقاوم سازی شامل یهسازی لرزه ای ساختمان های موجود، و ایمن شدن تحت نیرو های احتمالی زلزله های آینده می باشد .رفتار لرزه ای ساختمان های موجود تحت تاثیر عدم کفایت سازه اصلی، افت مقاومت مصالح قدیمی و فرسوده شدن المان های باربر در طول مدت عمر ساختمان می باشد. نوسازی کامل این ساختمان ها اکثرا به لحاظ مسائل مالی غیر ممکن می باشد. بنابر این بهسازی ساختمان های صدمه دیده و ندیده یک نیاز مبرم است. بهسازی لرزه ای شامل تقویت سازه می باشد و مقاوم سازی و بهسازی سازه بدون تجزیه، تحلیل و محاسبات مهندسی و انجام آزمایشات متعدد امکان پذیز نمی باشد.

در این ایبوک پروژه بهسازی لرزه ای دو قاب ۴ و ۸ طبقه در نرم افزار sap انجام شده  و همچنین به کمک نرم افزارهای سایزمو سیگنال و سایزمو استراک  بر روی دو قاب تحلیل IDA  نیز انجام گردیده است.و تمامی مراحل به طور کامل و گام به گام شرح داده شده است.

مطالب مرتبط:

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 35,000 تومان
با 10 درصد تخفیف برای کاربران VIP: 35,000 تومان
پرداخت 35,000 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده

زهرا طحانی

دانشجو مقطع ارشد سازه
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
طراحی مهاربند کمانش تاب brb در SeismoStruct
سلام میخواستم بدانم امکان مدل کردن مهاربند brb با طول کوتاه در برنامه SeismoStruct وجود داره یا نه ؟
عکس کاربر
1پاسخ
مشاهده ارور در نرم افزار Seismostruct
با سلام میشه راهنمانیم کنید من یک مدل 5 طبقه فولادی رو در نرم افزار سیسمو استراکچر مدل کردم این ارور رو داده اطلاعاتی دارید No dynamic time-history loads have been defined
عکس کاربر
1پاسخ
مشکل در تحلیل پوش اور
با سلام خدمت شما دوستان من در ایتبس سازم رو به صورت خطی تحلیل و طراحی کردم و الآن قصد دارم اون رو به صورت غیرخطی و پوش اور تحلیل کنم. مفصل پلاستیک ها رو اختصاص دادم. الگو های بار ثقلی و جانبی رو هم تعریف کردم. اما وقتی ران آنالایز می کنم تا نیمه ی مسیر میره و بعدا متوقف میشه و فقط زمانش میگذره ولی Analyze Complete نمیده. کسی میدونه مشکلش چیه؟؟؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808