ایبوک ۱۰۵: مقاوم سازی لرزه ای سازه های بلند قاب خمشی فولادی با استفاده از میراگر ویسکوز Taylor

ایبوک ۱۰۵: مقاوم سازی لرزه ای سازه های بلند قاب خمشی فولادی با استفاده از میراگر ویسکوز Taylor

مرکز تحقیقات لرزه ای اقیانوس آرام (PEER) با در نظر گرفتن عملکرد لرزه ای سازه های بلند توسعه یافته است. ساختمان 35 طبقه فولادی همراه با جزئیات مورد تجزیه تحلیل قرار گرفته است. تحلیل پوش آور و دینامیکی غیرخطی برای تحلیل ساختمان ساخته شده ، در این مقاله ایبوک بحث قرار گرفته است. در این مقاله روش مقاوم سازی با استفاده از میراگر ویسکوز ارائه شده است. معیارهای عملکردی، با تمرکز بر کاهش تغییرمکان طبقات و شتابی که به ساکنین در طبقه وسط در حین زلزله وارد گردیده، می باشد. مطالعه امکان مقاوم سازی با تعیین محل قرارگیری میراگر شروع می شود. حداکثر میزان میرایی بر اساس میزان کاهش تغییرمکان بام سازه نسبت به پای آن، در تحلیل پوش آور ساختمان های موجود، محاسبه می شود. سه روش قرار گیری میراگر به طور معمول ارائه می شود و تغییرمکان نسبی طبقات و شتاب کف و پاسخ های میراگر، مقایسه می شوند. طرح های بهسازی با توجه به بررسی سطح عملکردی و میزان هزینه ، تعیین می شود. در پایان بر اساس تحلیل کلی هزینه و سود، طراحی میراگر پیشنهاد شده است.

 

 اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 3,000 تومان
3,000 تومان
پرداخت 3,000 تومان و مشاهده محتوا
سوالات مرتبط
عکس کاربر
140پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
45پاسخ
اثبات فرمول مدول الاستیسیته ماده مرکب بتن
سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم این دو فرمول چطور اثبات میشود ممنون میشم راهنماییم کنید
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .