آخرین اخبار

تمدید مهلت ارسال مقالات هشتمین کنگره بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری تا ۹ تیرماه

هشتمین کنگره سالانه بین المللی عمران، معماری و توسعه شهری در تاریخ ۲۹ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ توسط دبیرخانه دائمی کنگره با همکاری دانشگاه شیراز، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه مراغه و سایر دانشگاه های برجسته کشور در شهر تهران برگزار می شود.

وبینار آزمایشات کنترل کیفیت مصالح ساختمانی و عمرانی

وبینار آزمایشات کنترل کیفیت مصالح ساختمانی و عمرانی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ توسط انجمن علمی عمران دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) ساری برگزار می شود.

اطلاعیه مهم: افزایش قیمت ها از اول خرداد!

با توجه به شرایط بحرانی اقتصادی کشور به جهت حفظ مجموعه به ناگزیر تصمیم گرفتیم تا بعد از 8 سال برای اولین بار افزایش قیمت روی برخی از محصولات اختصاصی خود را اعمال کنیم

تمدید مهلت ارسال مقالات هفتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و چهارمین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا تا ۲۶ خرداد

هفتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و چهارمین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیادر تاریخ ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس برگزار می شود. مهلت ارسال مقالات هفتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و چهارمین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا  تا ۲۶ خرداد  ۱۴۰۱ تمدید شد.

مواد آزمون ورود به حرفه سال ۱۴۰۱

در اینجا قصد داریم به هر آنچه لازم است درباره آزمون ۱۴۰۱ بدانید، بپردازیم.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون‌ های نظام مهندسی ساختمان سال ۱۴۰۱

ثبت‌نام آزمون‌ کلیه رشته‌ها از روز شنبه مورخ ۱۰ اردیبهشت آغاز و تا ‌ مورخ  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. 

ابلاغ ویرایش چهارم مبحث هفتم (۱۴۰۰) و ویرایش سوم مبحث یازدهم (۱۴۰۰) مقررات ملی ساختمان

به اطلاع کلیه مهندسان، داوطلبان آزمون های ورود به حرفه مهندسی و دست اندرکاران صنعت ساختمان می رساند فایل ویرایش چهارم مبحث هفتم (۱۴۰۰) و ویرایش سوم مبحث یازدهم (۱۴۰۰) مقررات ملی ساختمان هم اکنون در سایت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دسترس می باشد.

 

زمان انتشار كارنامه نتايج اوليه و زمان انتخاب رشته‌های تحصيلی آزمون ورودی دوره دكتری

کارنامه نتايج اوليه و زمان انتخاب رشته‌های تحصيلی آزمون ورودی دوره دكتری در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ در سایت سنجش منتشر خواهد شد.

آخرین تمدید مهلت ارسال مقالات دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران، شهرسازی، محیط زیست و افق های هنر اسلامی فقط تا ۲۵ اردیبهشت

دومین کنفرانس ملی معماری، عمران، شهرسازی و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب در تاریخ ۶ خرداد ۱۴۰۱ توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می شود. مهلت ارسال مقالات دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران، شهرسازی، محیط زیست و افق های هنر اسلامی تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ تمدید شد.

سیزدهمین کنگره ملی مهندسی عمران

سیزدهمین کنگره ملی مهندسی عمران در تاریخ ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ در دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

آخرین تمدید مهلت ارسال مقالات چهارمین کنفرانس بین المللی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری فقط تا ۱۵ اسفند

چهارمین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری در تاریخ ۲۵ و ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس با همکاری دانشگاه خوارزمی, دانشگاه شهرکرد, دانشگاه هنر اسلامی تبریز و سایر دانشگاه های برجسته کشور برگزار می شود. 

مهندس روزت مبارک ، تا 30% شارژ هدیه تا 9 اسفند، چرا تو برخی جشنواره ها به جای ارائه کد تخفیف، شارژ هدیه میدهیم؟!

 شارژ هدیه یعنی پاداش زمانی که شما برای یادگیری نحوه استفاده بهینه از سایت صرف میکنید که در ازای آن شارژ هدیه ای از 808 برای خرید هر نوع محصولی به شما تعلق میگیرد

ورژن ۲۰۲۲ نرم افزارهای کمپانی سایزموسافت منتشر شد

سایزموسافت به تازگی خبر از انتشار ورژن ۲۰۲۲ نرم افزارهای SeismoBuild ،‌SeismoStruct ،SeismoSelect ،SeismoSignal ،‌SeismoMatch ،‌SeismoArtif و SeismoSpect داده است.

هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران

هشتمین کنفرانس ملی مصالح و سازه های نوین در مهندسی عمران در تاریخ ۲۶ تا ۲۷ آبان ۱۴۰۰ توسط دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار می شود

وبینار معرفی نرم افزار ترسیم نقشه های سازه SAMT

وبینار معرفی نرم افزار ترسیم نقشه های سازه SAMT در تاریخ ۲۶ آبان ۱۴۰۰ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار می شود.

 

ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم و مهندسی

ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در علوم و مهندسی در ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ توسط انجمن مهندسی و تکنولوژی لندن برگزار می شود.

دوره آنلاین ارزیابی لرزه ای و مقاوم سازی ساختمان های بتنی موجود با استفاده از SeismoStruct و SeismoBuild

دوره آنلاین ارزیابی لرزه ای و مقاوم سازی ساختمان های بتنی موجود با استفاده از SeismoStruct و SeismoBuild از ۱۰ آبان تا ۲۲ آذر ۱۴۰۰ (۱ نوامبر تا ۱۳ دسامبر ۲۰۲۱) توسط مرکز آموزشی Ingeoexpert برگزار می شود.

اولین دوره آموزش تخصصی پروژه «بهبود تاب­ آوری بیمارستانها و مراکز درمانی – فاز دوم طرح بهتاب »

اولین دوره آموزش تخصصی پروژه بهبود تاب ­آوری بیمارستانها و مراکز درمانی از تاریخ ۳۰ شهریور تا ۱ مهر ۱۴۰۰ توسط دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد (UN-Habitat) برگزار خواهد شد

پاسخنامه سوالات آزمون صلاحیت ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی لرزه ای

آزمون ورود به حرفه امسال در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد که در ادامه می توانید پاسخنامه سوالات تحلیل سازه آزمون محاسبات عمران را دریافت کنید.

پاسخنامه سوالات تحلیل سازه آزمون محاسبات عمران ۱۴۰۰

آزمون ورود به حرفه امسال در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد که در ادامه می توانید پاسخنامه سوالات تحلیل سازه آزمون محاسبات عمران را دریافت کنید.

پاسخنامه آرمون نظارت عمران ۱۴۰۰

آزمون ورود به حرفه امسال در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد که در ادامه می توانید پاسخنامه آرمون نظارت عمران را دریافت کنید.

پاسخنامه آرمون نظارت و اجرای معماری ۱۴۰۰

آزمون ورود به حرفه امسال در تاریخ ۱۳ تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد که در ادامه می توانید پاسخنامه دو آزمون نظارت و اجرای معماری را دریافت کنید.

رپورتاژ آگهی: سه تونل طولانی در جهان

تونل ها مانند پل ها یک شگفتی مهندسی مدرن در پیمانکاری هستند، هر چند که انسان ها هزاران سال است از آنها استفاده می کنند. در گذشته، ما تونل هایی از سنگ های عظیم با چکش می تراشیدیم و در طول قرن ها روش های ما بهبود یافت. در حال حاضر، ما تونل ها را با دستگاه های حفر تونل می سازیم، که به ما اجازه می دهد عمیق تر از قبل حفاری کنیم.

 

صفحه‌ها