آخرین اخبار

تاريخ برگزاری ازمون ورودی دکتری (نيمه متمرکز) سال ۱۳۹۹: 26 تیر

 بدین وسیله به اطلاع مي‌رساند زمان برگزاري آزمون دکتري سال ۱۳۹۹ صبح روز پنجشنبه مورخ ۲۶ تیر ۹۹ برگزار می شود.

 

هم اندیشی به مناسبت سی امین سالگرد زلزله منجیل- ردوبار

این هم اندیشی به مناسبت سی امین سالگرد زلزله منجیل- ردوبار در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹  توسط انجمن مهندسی زلزله ایران برگزار می شود.

دعوت به همکاری در جهت تکمیل فرایند پایان نامه در زمینه پاسخگویی به پرسشنامه در زمینه نرم افزارهای BIM

از همه فعالان و متخصصان حوزه مدل سازی اطلاعات ساختمان دعوت به همکاری در جهت تکمیل فرایند پایان نامه در زمینه پاسخگویی به پرسشنامه در زمینه نرم افزارهای BIM می شود.

اولین کنفرانس ملی مهندسی عمران اردبیل (مخاطرات، عملکرد و ایمنی)

اولین کنفرانس ملی مهندسی عمران اردبیل (مخاطرات، عملکرد و ایمنی) در تاریخ ۱۹ و ۲۰ شهریور ۹۹ توسط دانشگاه آراد اردبیل برگزار می شود.

بازار مسکن تهران در اردیبهشت ۹۹ چگونه گذشت؟

قیمت مسکن در تهران در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ماه رشد ۹.۴ درصدی و نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته رشد ۳۳.۸ درصد داشته است.

معرفی مهندسان برتر هفته (۳ تا ۹ خرداد ۹۹)

به جهت جذب مشارکت بیشتر مهندسان در مباحثات علمی صنعت ساختمان کشور طرحی ویژه کاربران ۸۰۸ در نظر گرفته ایم که طی آن از این پس قصد داریم هر هفته آموزنده های برتر هفته را بر اساس امتیاز های جمع آوری شده توسط این افراد شناسایی  و امتیاز هایی برای این افراد در نظر بگیریم به علاوه پروفایل های این دسته از افراد را به صورت عمومی از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی ۸۰۸ جهت تشویق سایر مهندسان صنعت ساختمان کشور اطلاع رسانی کنیم.  

گزارش معاملات مسکن اردیبهشت ماه شهر تهران

تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1399، به 11.3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 6.7 درصد کاهش نشان می دهد.

چرا سایت ‌ها از درج قیمت مسکن و خودرو منع شدند؟

 روند رشد قیمت‌های پیشنهادی در بازارهای مسکن و خودرو، مسئولان قضایی را بر آن داشت تا یک بار دیگر سایت‌ها را از درج قیمت در آگهی‌ها منع کنند.

سری ششم از نشست های آشنایی با دنیای مهندسی

سری ششم از نشست های آشنایی با دنیای مهندسی در تاریخ ۷ خرداد ۹۹ توسط اتحادیه انجمن های علمی عمران دانشگاه فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.

رپورتاژ آگهی: ماتیا، تولید کننده قالب سقف وافل

خدمات شرکت ماتیا، تولید کننده انواع قالب و اتصالات

  • فروش انواع قالب دو طرفه وافل در ابعاد مختلف با یک سال گارانتی تعویض محصول، از ارتفاع ۱۸ الی ۴۰ سانتی متر (قابل استفاده برای دهانه های ۶ الی ۱۶ متری)
  • طراحی سازه، فروش قالب واف

جشنواره عید سعید فطر با 30% شارژ هدیه

شبکه اجتماعی 808 فرارسیدن عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض میکند:

مقاوم سازی ساختمان ها در تهران ۱۵ سال طول می كشد

رئيس سازمان نظام مهندسي تهران گفت: تاكنون مطالعات مختلفي در زمينه مقاوم سازي تهران از سوي كارشناسان داخلي و شركتهاي ژاپني انجام شده اما به علت پيچيدگي موضوع و مطالعات تفصيلي ساختمانها كه گاهي تا دو سال طول مي‌كشد كاراصولي و مطمئن در تهران حداقل به ۱۵ سال زمان احتياج دارد.

معرفی مهندسان برتر هفته (۲۷ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۹۹)

به جهت جذب مشارکت بیشتر مهندسان در مباحثات علمی صنعت ساختمان کشور طرحی ویژه کاربران ۸۰۸ در نظر گرفته ایم که طی آن از این پس قصد داریم هر هفته آموزنده های برتر هفته را بر اساس امتیاز های جمع آوری شده توسط این افراد شناسایی  و امتیاز هایی برای این افراد در نظر بگیریم به علاوه پروفایل های این دسته از افراد را به صورت عمومی از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی ۸۰۸ جهت تشویق سایر مهندسان صنعت ساختمان کشور اطلاع رسانی کنیم.  

آگهی شناسایی شرکت های طراح، مشاور، ناظر و مجری فعال در حوزه مبلمان شهری

نظر به برنامه‌ی سازمان زیباسازی شهر تهران در خصوص گسترش همکاری با شرکت های مجرب و متخصص در حوزه مبلمان شهری، از کلیه شرکت های فعال و واجد شرایط طراح، مشاور، ناظر و مجری در این حوزه دعوت می گردد، حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز (از تاریخ ۲۹ اردیبهشت) از انتشار آگهی فراخوان، مستندات خود شامل: اساسنامه شرکت، سوابق و رزومه کاری (شامل: نمونه قرارداد، طرح و ...)، امکانات فنی و نیروی انسانی و سایر مدارک مرتبط خود را به اداره مبلمان شهری، معاونت فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی ارسال نمایند.

دوره‌ های آموزشی مهندسان مجازی برگزار می ‌شود

 با تاكيد معاون مسکن و ساختمان مبنی بر از سرگیری فعالیت های آموزشی، در تاریخ ٢٣ فروردين امسال، طی نامه شماره ۴۲۰/۳۲۷۴ امکانات برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی از استان‌ها استعلام شد.

راهنمای گام دوم مبارزه با کووید- ۱۹: فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در پروژه ‌های عمرانی و کارگاه‌ های ساخت ‌و ساز

این راهنما توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ در محیط کار پروژه های عمرانی و ساخت و ساز تهیه و ارائه شده است. شایان ذکر است که سایر قوانین و مقررات بهداشت حرفه ای و محیط کار به قوت خود باقی است.

 

فراخوان مسابقه طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان

کارگزار آی چلنج با همکاری صنایع نانوتک آینده (صنتا) و با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، ستاد توسعه فرهنگ دانش‌بنیان، شهرداری منطقه ۱۹ و انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان اقدام به برگزاری مسابقه طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان کرده است.

 

وبینار اصول تعیین استانداردها و بازرسی فنی اجرای (ساخت و برپائی) سازه های فولادی- رایگان برای دانشجویان

وبینار اصول تعیین استانداردها و بازرسی فنی اجرای (ساخت و برپائی) سازه های فولادی در تاریخ ۱ خرداد ۹۹ توسط انجمن جوشکاری و آزمایش های غیر مخرب ایران برگزار می شود.

دستورالعمل طراحی لرزه ای سازه و اجزای غیرسازه ای بیمارستان‌ها براساس عملکرد

امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور با استفاده از نظر کارنماسان برجسته مبادرت به تهیه این ضابطه نموده و آن را برای استفاده به جامعه مهندسی کشور عرضه نموده است. 

 

وبینار آشنایی با شرح خدمات نظارت معماری و نگاهی اجمالی به اصول اجرایی ساختمان

وبینار آشنایی با شرح خدمات نظارت معماری و نگاهی اجمالی به اصول اجرایی ساختمان در تاریخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت و ۱ خرداد ۹۹ توسط موسسه آموزشی پژوهشی سینا برگزار می شود.

گزارش اوليه زمين لرزه با بزرگى ٤/٨ شهرستان دماوند، استان تهران

در ادامه می توانید این گزارش را که توسط پژوهشگاه بين المللى زلزله شناسى و مهندسى زلزله تهیه شده است، مطالعه و دانلود کنید.

صفحه‌ها

تقویم آموزشی

18 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
18 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
18 خرداد 1399
موسسه 808
20 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
31 خرداد 1399
انجمن مهندسی زلزله ایران
23 تير 1399
موسسه 808
20 مرداد 1399
دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
31 مرداد 1399
دبیرخانه دائمی کنگره
1 آبان 1399
مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
18 آبان 1399
کمیته ملی سدهای بزرگ ایران
10 بهمن 1399
انجمن بتن ایران

موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

پکیج استثنایی 808