آخرین اخبار

سری ششم از نشست های آشنایی با دنیای مهندسی

سری ششم از نشست های آشنایی با دنیای مهندسی در تاریخ ۷ خرداد ۹۹ توسط اتحادیه انجمن های علمی عمران دانشگاه فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.

رپورتاژ آگهی: ماتیا، تولید کننده قالب سقف وافل

خدمات شرکت ماتیا، تولید کننده انواع قالب و اتصالات

  • فروش انواع قالب دو طرفه وافل در ابعاد مختلف با یک سال گارانتی تعویض محصول، از ارتفاع ۱۸ الی ۴۰ سانتی متر (قابل استفاده برای دهانه های ۶ الی ۱۶ متری)
  • طراحی سازه، فروش قالب واف

جشنواره عید سعید فطر با 30% شارژ هدیه

شبکه اجتماعی 808 فرارسیدن عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض میکند:

مقاوم سازی ساختمان ها در تهران ۱۵ سال طول می كشد

رئيس سازمان نظام مهندسي تهران گفت: تاكنون مطالعات مختلفي در زمينه مقاوم سازي تهران از سوي كارشناسان داخلي و شركتهاي ژاپني انجام شده اما به علت پيچيدگي موضوع و مطالعات تفصيلي ساختمانها كه گاهي تا دو سال طول مي‌كشد كاراصولي و مطمئن در تهران حداقل به ۱۵ سال زمان احتياج دارد.

معرفی مهندسان برتر هفته (۲۷ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۹۹)

به جهت جذب مشارکت بیشتر مهندسان در مباحثات علمی صنعت ساختمان کشور طرحی ویژه کاربران ۸۰۸ در نظر گرفته ایم که طی آن از این پس قصد داریم هر هفته آموزنده های برتر هفته را بر اساس امتیاز های جمع آوری شده توسط این افراد شناسایی  و امتیاز هایی برای این افراد در نظر بگیریم به علاوه پروفایل های این دسته از افراد را به صورت عمومی از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی ۸۰۸ جهت تشویق سایر مهندسان صنعت ساختمان کشور اطلاع رسانی کنیم.  

آگهی شناسایی شرکت های طراح، مشاور، ناظر و مجری فعال در حوزه مبلمان شهری

نظر به برنامه‌ی سازمان زیباسازی شهر تهران در خصوص گسترش همکاری با شرکت های مجرب و متخصص در حوزه مبلمان شهری، از کلیه شرکت های فعال و واجد شرایط طراح، مشاور، ناظر و مجری در این حوزه دعوت می گردد، حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز (از تاریخ ۲۹ اردیبهشت) از انتشار آگهی فراخوان، مستندات خود شامل: اساسنامه شرکت، سوابق و رزومه کاری (شامل: نمونه قرارداد، طرح و ...)، امکانات فنی و نیروی انسانی و سایر مدارک مرتبط خود را به اداره مبلمان شهری، معاونت فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی ارسال نمایند.

دوره‌ های آموزشی مهندسان مجازی برگزار می ‌شود

 با تاكيد معاون مسکن و ساختمان مبنی بر از سرگیری فعالیت های آموزشی، در تاریخ ٢٣ فروردين امسال، طی نامه شماره ۴۲۰/۳۲۷۴ امکانات برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی از استان‌ها استعلام شد.

راهنمای گام دوم مبارزه با کووید- ۱۹: فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در پروژه ‌های عمرانی و کارگاه‌ های ساخت ‌و ساز

این راهنما توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور پیشگیری و کنترل بیماری کووید ۱۹ در محیط کار پروژه های عمرانی و ساخت و ساز تهیه و ارائه شده است. شایان ذکر است که سایر قوانین و مقررات بهداشت حرفه ای و محیط کار به قوت خود باقی است.

 

فراخوان مسابقه طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان

کارگزار آی چلنج با همکاری صنایع نانوتک آینده (صنتا) و با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، ستاد توسعه فرهنگ دانش‌بنیان، شهرداری منطقه ۱۹ و انجمن صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان اقدام به برگزاری مسابقه طراحی سکونتگاه‌های ماژولار نانوپلیمری برای اسکان موقت شهروندان کرده است.

 

وبینار اصول تعیین استانداردها و بازرسی فنی اجرای (ساخت و برپائی) سازه های فولادی- رایگان برای دانشجویان

وبینار اصول تعیین استانداردها و بازرسی فنی اجرای (ساخت و برپائی) سازه های فولادی در تاریخ ۱ خرداد ۹۹ توسط انجمن جوشکاری و آزمایش های غیر مخرب ایران برگزار می شود.

دستورالعمل طراحی لرزه ای سازه و اجزای غیرسازه ای بیمارستان‌ها براساس عملکرد

امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور با استفاده از نظر کارنماسان برجسته مبادرت به تهیه این ضابطه نموده و آن را برای استفاده به جامعه مهندسی کشور عرضه نموده است. 

 

وبینار آشنایی با شرح خدمات نظارت معماری و نگاهی اجمالی به اصول اجرایی ساختمان

وبینار آشنایی با شرح خدمات نظارت معماری و نگاهی اجمالی به اصول اجرایی ساختمان در تاریخ ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت و ۱ خرداد ۹۹ توسط موسسه آموزشی پژوهشی سینا برگزار می شود.

گزارش اوليه زمين لرزه با بزرگى ٤/٨ شهرستان دماوند، استان تهران

در ادامه می توانید این گزارش را که توسط پژوهشگاه بين المللى زلزله شناسى و مهندسى زلزله تهیه شده است، مطالعه و دانلود کنید.

معرفی مهندسان برتر هفته (۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت ۹۹)

به جهت جذب مشارکت بیشتر مهندسان در مباحثات علمی صنعت ساختمان کشور طرحی ویژه کاربران ۸۰۸ در نظر گرفته ایم که طی آن از این پس قصد داریم هر هفته آموزنده های برتر هفته را بر اساس امتیاز های جمع آوری شده توسط این افراد شناسایی  و امتیاز هایی برای این افراد در نظر بگیریم به علاوه پروفایل های این دسته از افراد را به صورت عمومی از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی ۸۰۸ جهت تشویق سایر مهندسان صنعت ساختمان کشور اطلاع رسانی کنیم.  

دوره بازرسی چشمی جوش

دوره بازرسی چشمی جوش از تاریخ ۱۰ خرداد ۹۹ توسط شرکت صنعت مشاور اسپادان برگزار خواهد شد.

معماران آلمانی چگونه با بحران مسکن مقابله می‌کنند؟

 

گروهی از معماران اهل برلین، پایتخت و بزرگترین شهر آلمان، برای مقابله با بحران مسکن، به خصوص برای افراد کم‌درآمد ساختمان‌های تجاری و کارخانه‌های بدون استفاده شهر را به خانه‌هایی مقرون به صرفه تبدیل می‌کنند.

دورۀ آنلاین (رایگان) درسگفتارهایی درباب نظریه های معماری

دورۀ آنلاین (رایگان) درسگفتارهایی درباب نظریه های معماری در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۹ توسط مؤسسه مطالعات راهبردی معماری برگزار می شود.

پس لرزه های زلزله ۵.۱ تهران تداوم دارد/ کاهش خطر زلزله با وقوع پس لرزه ها

علی بیت اللهی رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، از وقوع بیش از ۱۰۰ پس لرزه بعد از زلزله ۵.۱ در تهران خبر داد و گفت: وقوع پس لرزه ها، انرژی نهفته درون زمین را به تدریج آزاد می کند و مانع رخداد ناگهانی آزادشدن انرژی زمین و تخریب بالا می شود.

زلزله ۵.۱ ریشتری تهران

 

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی جزییات تکمیلی زلزله ۵.۱ تهران را اعلام کرد و گفت: با توجه به پس لرزه هایی که در حال رخداد است، زلزله ۵.۱ زلزله اصلی بوده و احتمال اینکه پیش لرزه ای برای زلزله بزرگتر باشد، بسیار اندک است.

دومین کنفرانس ملی دوام بتن

دومین کنفرانس ملی دوام بتن در تاریخ ۱۰ و ۱۱ بهمن ۹۹ توسط انجمن علمی بتن ایران، انجمن بتن ایران و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه وشهرسازی برگزار می شود.

صفحه‌ها

تقویم آموزشی

7 خرداد 1399
دانشگاه صنعتی سهند
7 خرداد 1399
اتحادیه انجمن های علمی عمران دانشگاه فنی و حرفه ای کشور
8 خرداد 1399
موسسه علمی تحقیقاتی کومه علم آوران دانش
10 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
11 خرداد 1399
موسسه آموزش عالی میزان
11 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
12 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
18 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
18 خرداد 1399
موسسه 808
18 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
20 خرداد 1399
مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
23 تير 1399
موسسه 808
20 مرداد 1399
دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
31 مرداد 1399
دبیرخانه دائمی کنگره
1 آبان 1399
مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
18 آبان 1399
کمیته ملی سدهای بزرگ ایران
10 بهمن 1399
انجمن بتن ایران

موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

پکیج استثنایی 808