معرفی پکیج استثنایی شابلن کوییک (مختص آزمون ورود به حرفه معماری)

معرفی پکیج استثنایی شابلن کوییک (مختص آزمون ورود به حرفه معماری)

پکیج شابلون Quick  شامل:

  • پازل حل پلان پارکینگ و طبقات
  • شابلن مبلمان
  • پلان و برش پنجره و در ها
  • پلان و برش دستگاه پله ، آسانسور ، رمپ و ...
  • به همراه دفترچه راهنما

بزرگترین مزیت استفاده از شابلن کوئیک، کافی بودن آن برای داوطلب میباشد. همراه داشن این شابلن و پازل و فقط یک خط کش معمولی برای ترسیمات کافی ست.

موردی که این مجموعه را از نمونه های مشابه آن متمایز میکند، کامل بودن آن و همچنین جلوگیری از تکرار و درج موارد اضافی ست. همانطور که آشنا هستید در اکثر شابلن ها تعداد زیادی مربع و دایره در ابعاد مختلف و همچنین عنواع مختلفی از مبلمان مورد نیاز آشپزخانه، پذیرایی و خواب قرار داده شده که به طور قطع، تنها یک مورد از آنها مورد نیاز داوطلب میباشد. در این شابلن سعی شده از تکرار و درج بی دلیل اشکالی که داوطلب برای این آزمون به آنها نیاز ندارد جلوگیری شود تا داوطلب هرچه سریع تر، شکل مورد نیاز خود را بیابد و ترسیم کند و از همراه داشتن تعداد زیادی شابلن که شاید از هرکدام فقط یک شکل برای این آزمون مفید باشد جلوگیری شود و نتیجه در زمان آزمون صرفه جویی گردد.

خرید این محصول از فروشگاه 808 

مجموعه کوئیک با آماده کردن پازل قطعاتِ فضاهای مورد نیاز پارکینگ، از جمله: فضای پارک یک، دو و سه اتومبیل، اتاق اسیسات، دستگاه پله و آسانسور، به شدت به سرعت حل پلان و ترسیمِ آن کمک میکند. همچنین با استفاده از قطعات نورگیرها، که با توجه به استفاده ی آن برای یک یا دو واحد و نوردهی آن به فضای آشپزخانه یا پذیرایی یا خواب، نیازمند رعایت متراژ متفاوت میباشند، داوطلب میتواند بدون اتلاف وقت، با سریع ترین و آسانترین راه ممکن، پلان طبقات خود را حل کرده و ترسیم نماید.

این شابلن، علاوه بر دارا بودن اشکال مورد نیاز برای مبلمان: از جمله سینک ظرفشویی، اجاق گاز، روشویی و سرویس ایرانی و فرنگی، مبلمان پذیرایی و نهارخوری، میز مطالعه و تخت خواب یک و دو نفره... و رمپ گرد و هاشور آن، دارای خط پلان پنجره و درب ها در اندازه های استاندارد مورد نیاز برای فضاهای مختلف میباشد. همچنین شابلن کوئیک دستگاه پله را به طور کامل هم برای پلان و هم برای برش( قابل استفاده برای 4 طبقه و یک طبقه پارکینگ به احتساب ضخامت سقف و ارتفاع طبقات) برای داوطلبین آماده کرده تا با قرار دادن فقط یک بار شابلن کوئیک بروی کاغذ، کل برش پله پارکینگ و طبقات بروی هم ترسیم میشوند. همچنین بمنظور آگاهی از اندازه ارتفاع طبقات و ضخامت سقف و نحوه ی اندازه گزاری آن، یک نمونه اندازه های کف طبقات و پاگرد پله ها در دفترچه راهنمای مجموعه کوئیک قرار داده شده.

با توجه به ساده اما وقت گیر بودن ترسیم درب و پنجره ها در برش، با توجه به عرض متفاوت مورد نیاز درب هر فضا، درب ها به صورت تیپ و قابل استفاده برای کلیه طبقات بروی هم آماده شده اند، به طوریکه با  یک مرتبه قرار دادن شابلن در مکان مناسب، میتوانیم کلیه درب های تیپ طبقات را بروی هم ترسیم کنیم، که شیوه ی قرار دادن شابلن  در محل مناسب برش و ترسیم آن در دفترچه ی راهنمای شابلن کوئیک به طور کامل توضیح داده شده است که با مطالعه ی آن داوطلبین به قابلیت های این مجموعه آگاه شده و به طور قطع از استفاده از آن و تاثیری که در سرعت ترسیم دارد لذت میبرد.

همچنین با توجه با متفاوت بودن O.K.B پنجره هایی که به فضای باز، باز میشوند با پنجره ای که به نورگیر باز میشود، با مطالعه دفترچه راهنما و استفاده ی صحیح از شابلن، تنها با یک بار قرار دادن شابلن در محل مناسب، میتوان کلیه پنجره های موجود در برش را ترسیم کرد و سریع ترین نتیجه را با بالاترین دقت بدست آورد.

از دیگر مزیت های شابلن تعیین فاصله ستون ها در پارکینگ با توجه به فضای مورد نیاز بین دو ستون برای یک ، دو یا سه اتومبیل و همچنین فضای گردش مورد نیاز پشت هر اتومبیل میباشد، که با مطالعه ی دفترچه راهنما و آگاهی از طریقه استفاده ی صحیح از این قسمت، میتوان خیلی سریع، دقیق و راحت، ستون گذاری را انجام داد.

همچنین با تعبیه قسمت هایی از جمله خط چین و دایره نامگذاری آکس ستون ها، علامت کدگذاری کف طبقات، ستون و خط برش پله که خطوطی کوتاه ولی تاثیر گذار در ترسیم تمیز مدارک آزمون میباشند به دقت، تمیزی و سرعت ترسیمات کمک شده.

با  یک بار ترسیمِ ساده ترین پلان یا برش، متوجه وقت گیر بودن و کثیف شدن کاغذ در نتیجه ی ترسیم و پاک کردن خطوط دیوارهای داخلی و خارجی در نقاط تقاطع دو خط، میشوید. داوطلبان در بیشتر موافق از پاک کن اتودی برای تمیز کردن این قسمت ها کمک میگیرند که آن هم نتیجه ای مطلوب  ندارد و در آخر باز هم نیاز به تکمیل گوشه ی خطوط در قسمت های تقاطع میشود و در نتیجه علاوه بر صرف وقت، خطوطی غیر یک دست و کثیف ترسیمات میشود، بنابرین با قرار دادن ضخامت های مختلف دیوار های داخی و خارجی و تقاطع آنها، قسمت هایی 4 راه مانند تعبیه شده تا از ترسیم و پاک کردن این قسمت های اضافی جلوگیری شود تا هم سریع تر ترسیم کنیم و هم ترسیمی تمیز و مرتب تر داشته باشیم.

از دیگر امکانات شابلن خط چین های مورد نیاز برای خطوط برش و خط چین درز انقطاع میباشد. همچنین قسمتی به خطوط موازی برای ترسیم هاشور رمپ مستقیم و همچنین هاشور چهارخانه ی کف سرویس ها و تراس ها اختصاص داده شده است.

علاوه بر ان به منظور سرعت بخشیدن به ترسیم، قسمتی از شابلن کوئیک به علامت اندازه گذاری برش اختصاص داده شده است، که با یک بار تراز کردن شابلن بر روی دیوار خارجی برش، میتوانیم تمامی علامت های ارتفاعی کف طبقات را از پارکینگ تا جان پناهِ خرپشته ترسیم نماییم.

با توجه به اینکه اکثر داوطلبین این آزمون شاغل بوده و وقت گیر بودن برش شابلن و انجام تست های مختلف برای رسیدن به سرعت و دقت مناسب دستگاه برش لیزر برای ضخامت های متفاوت از قسمت های مختلف شابلن و رسیدن به نتیجه ی مطلوب و شابلنی کاملا کاربردی و بدون ایراد که تمام قسمت های آن براحتی با اتود قابل استفاده و ترسیم دقیق نقشه ها باشد، مستلزم صرف وقت و هزینه ای غیر منطقی به منظور برش فقط یک شابلن میباشد، در نتیجه ما بجای در اختیار گذاشتن فایل این شابلن، شابلن آماده را برای داوطلبین ارسال میکنیم تا زمان خود را بجای برش و آماده کردن شابلن، صرف تمرین و استفاده از آن نمایند تا در زمان آزمون، با واقف بودن به تمام کاربرد های آن، حداکثر استفاده را از شابلن کوئیک ببرند.

 

 

خرید این محصول از فروشگاه 808 

 

 برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با پکیج کمک آموزشی 808 میتوانید به این وبسایت سر بزنید:


www.civil808.com/eng

 www.ENG808.com

 

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده
عکس‌های Civil808-Admin

مدیریت محتوای سایت

امیدواریم توانسته باشیم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمان با کمک همکارانمان در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کنیم.در این راه میتوانید با حمایت و همکاریتان ما را دلگرم سازید.
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .