مقاله تحلیلی: محافظت از خانه‌ها در برابر زلزله‌ با استفاده از بهسازی لرزه‌ای

مقاله تحلیلی: محافظت از خانه‌ها در برابر زلزله‌ با استفاده از بهسازی لرزه‌ای

اگر در همین لحظه یک ضربه‌ای ناشی از زمین‌لرزه به ساختمان شما برخورد کند، آیا می‌توانید مطمئن باشید که خانه‌تان پایداری لازم را دارد؟ بسته به اینکه شما کجا زندگی می‌کنید، خانه شما چگونه ساخته‌شده و چه سالی ساخته‌شده، یک زلزله می‌تواند خسارت‌های سازه‌ای و مالی را به همراه داشته باشد. ما شاهد ضربه‌های مصیبت‌بار وارده به جوامعی که زلزله‌های بزرگی را تجربه کرده‌اند بوده‌ایم و مسلماً قلب ما برای افرادی که دچار خسارت‌های جانی و مالی شده‌اند، متأثر گشته است.

طبق آمار در ایالات‌متحده حدود ۹۳ درصد از خانه‌های تک خانواری که ساخت آن‌ها در سال ۲۰۱۵ به اتمام رسیده بود، با از مصالح چوبی ساخته‌شده بودند. در بخش غربی ایالت متحده آمریکا که زلزله‌ها بیشتر شبیه به هم هستند و از خطوط گسل فعال ناشی می‌گردند، اکثریت قریب به اتفاق خانه‌های تک خانواری جدید از قاب‌های چوبی ساخته‌شده‌اند. حدود ۸۰ درصد از سازه‌هایی با قاب چوبی از الوارهای چوبی ساخته‌شده‌اند.

منبع

ترجمه شده توسط تیم مترجمین ۸۰۸

 اگر دوست دارید به تیم مترجمین ۸۰۸ بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله: protecting_homes_against_earthquakes.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های farghadani

ابوالفضل فرقدانی

کارشناس ارشد سازه
سوالات مرتبط
عکس کاربر
140پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .