مقاله تحلیلی: محافظت از خانه‌ها در برابر زلزله‌ با استفاده از بهسازی لرزه‌ای

مقاله تحلیلی: محافظت از خانه‌ها در برابر زلزله‌ با استفاده از بهسازی لرزه‌ای

اگر در همین لحظه یک ضربه‌ای ناشی از زمین‌لرزه به ساختمان شما برخورد کند، آیا می‌توانید مطمئن باشید که خانه‌تان پایداری لازم را دارد؟ بسته به اینکه شما کجا زندگی می‌کنید، خانه شما چگونه ساخته‌شده و چه سالی ساخته‌شده، یک زلزله می‌تواند خسارت‌های سازه‌ای و مالی را به همراه داشته باشد. ما شاهد ضربه‌های مصیبت‌بار وارده به جوامعی که زلزله‌های بزرگی را تجربه کرده‌اند بوده‌ایم و مسلماً قلب ما برای افرادی که دچار خسارت‌های جانی و مالی شده‌اند، متأثر گشته است.

طبق آمار در ایالات‌متحده حدود ۹۳ درصد از خانه‌های تک خانواری که ساخت آن‌ها در سال ۲۰۱۵ به اتمام رسیده بود، با از مصالح چوبی ساخته‌شده بودند. در بخش غربی ایالت متحده آمریکا که زلزله‌ها بیشتر شبیه به هم هستند و از خطوط گسل فعال ناشی می‌گردند، اکثریت قریب به اتفاق خانه‌های تک خانواری جدید از قاب‌های چوبی ساخته‌شده‌اند. حدود ۸۰ درصد از سازه‌هایی با قاب چوبی از الوارهای چوبی ساخته‌شده‌اند.

منبع

ترجمه شده توسط تیم مترجمین ۸۰۸

 اگر دوست دارید به تیم مترجمین ۸۰۸ بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله: protecting_homes_against_earthquakes.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های farghadani

ابوالفضل فرقدانی

کارشناس ارشد سازه
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808