حقوق مهندسی در ساخت و ساز (دانلود فیلم ورکشاپ شماره پنجم)

حقوق مهندسی در ساخت و ساز (دانلود فیلم ورکشاپ شماره پنجم)

مقاله تحلیلی امروز برگرفته از ورکشاپ پنجم است که در هفته پیش برگزار شد. در این ورکشاپ جناب اقای مسعود منشدی (وکیل پایه یک دادگستری و از همکاران موسسه 808) در ارتباط با حقوق مهندسی در ساخت و ساز کشور و مسائل پیرامون آن؛ صحبت‌های مفیدی ایراد کردند. حقوق مهندسی دانشی است که برای هر مهندس درگیر با ساخت و ساز بسیار با اهمیت است.

حقوق مهندسی یا Engineering Law یکی از حوزه‌های جدید و نسبتاً ناشناخته رشته حقوق در ایران است که رویکردی عمل‌گرایانه به مفاهیم و قوانین حقوقی مورد نیاز مهندسان (علی‌الخصوص در رشته ساخت و ساختمان) را دنبال می‌کند. عدم اشراف مهندسان به آن بخش از قوانین و چهارچوب‌های حقوقی که مسئولیت های مستقیم آن‌ها را نشانه می‌گیرد؛ علی‌رغم استقرار کارکردهای حقوقی در شرکت‌های مهندسی، چالش‌های بسیاری را پیش روی این بنگاه‌های اقتصادی قرار داده است. آشنایی مهندسان ساخت با مسئوليت‌های قانونی حرفه‌ای و شغلی خود در کنار ايجاد درک متقابل و تعامل وکلا و کارشناسان حقوق با نظام فنی و اجرایی می‌تواند تاثیر چشمگیری در پيشگيری از وقوع جرائم و تخلفات در نظام مهندسی ساخت كشور ایفا کند.

مطالب ارائه شده در این ورکشاپ عبارت است از:

 1. پيشگيری از وقوع جرائم و تخلفات در نظام مهندسی ساختمان كشور
 2. آگاهی مهندسان ساختمان با مسئوليت‌های قانونی حرفه‌ای و شغلی
 3. حفظ و حراست از سرمايه ملی و مردمی با ارتقای دانش حقوقی دست‌اندركاران صنعت ساختمان كشور
 4. ايجاد درک متقابل و تعامل دستگاه قضایی با نظام فنی و اجرایی كشور
 5. تقويت علوم بين رشته‌ای و گسترش تحقيقات حقوقی در ميان علوم مهندسی
 6. تربيت كارشناسان فنی و مهندسی آگاه به موازين حقوقی و قراردادی و قانون‌گذاری متون فنی

در مقاله تحلیلی امروز فیلم ورکشاپ + جزوه مربوطه تحت عنوان «حقوق مهندسی در ساخت و ساز» در اختیار دانشجویان؛ مهندسان و کلیه علاقه مندان قرار می گیرد. عزیزانی که تمایل به مشاهده و مطالعه مقاله امروز دارند می‌توانند با صرف هزینه در نظر گرفته شده؛ فیلم و جزوه را در دو لینک جداگانه دریافت کنند.

برای دانلود و مشاهده فیلم و جزوه ورکشاپ پنجم «حقوق مهندسی در ساخت و ساز»؛ باید مبلغ ۵ هزار تومان از اعتبار خود را صرف کنید. بدین منظور بر روی لینک «پرداخت و مشاهده محتوا» کلیک کنید.

اشتراک محتوا از طریق دراپباکس

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

نوع فایل دریافتی :
اشتراک محتوا از طریق دراپباکس
اعتبار مورد نیاز : 5,000 تومان
با 10 درصد تخفیف برای کاربران VIP: 5,000 تومان
پرداخت 5,000 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده
عکس‌های مدیریت کل سایت

مدیریت کل سایت

امیدواریم بتوانیم در سیستم کنونی آموزش مهندسی کشورمان با کمک همکارانمان در گروه آموزشی 808 تغییری ایجاد کنیم.در این راه میتوانید با حمایت و همکاری اتان ما را دلگرم سازید.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
حقوق مهندسی: مشکلات پیش آمده در کارگاه
با عرض سلام احترام به اعضای سایت سوالاتی داشتم سپاسگذار خواهم شد راهنمای بفرمائید. در پروژه ای مشغول به کار شدیم و حالا کارفرما از دادن حق حقوقمان امتناء می ورزد ۱_ اینجانب پس از عقد قرارداد و اجرای کار چون برای بار اول بود سازه های سوپر پنلی اجرا میکردم متوجه ضرر و زیان در کار شدام حالا چگونه و در چه ارگانی میتوانم ادعای ضرر و زیان و خیال قبل از قانون مدنی را داشته باشم . ۲_نامه های جهت بیکاری نفرات کارگر به دلیل نبود مصالح به کارفرما ارسال کردیم و توسط واحد های فنی و اجرای کارگاه نیز تائید شده که به دلیل نبود مصالح و جبهه کاری نفرات کارگری بیکار هستند الان کارفرما از دادن این بیکاریها که در طی پنج ماه رقم قابل ملاحظه ای برایم هست امتناء می کند چگونه باید این بیکاری را و از کدام نهاد ارگان یا اداره بگیرم تا به کارفرما فشار آوردن. ۳_یکی از همکارانم که با دعوت کارفرما به پروژه آمدند به دلیل عدم توافق قیمت قرارداد ندارند و حالا پس از اجرا آنها نیز بر سر مسائل مالی مشکلاتی دارند چگونه و چه عدله ای بین اینها باید حاکم باشد و از کدام ارگان و نهاد ۴_ حال که متوجه ضرر د زیان شدام آیا برای اینکه نمی خوام ادامه کار دهم باید بصورت مکتوب به کارفرما اعلام کنم که دیگر قادر به همکاری نیستم آیا بعد از انصراف از کار می توانم ادعای ضرر و زیان نمایم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • Comments

  با سلام
  برای دانلور فیلم ورک شاپ با پیغام Error (429)
  This account's links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!
  مواجه میگردم.لطفا راهنمایی فرمایید

  عکس‌های safariarash
  safariarash

  سلام هم اکنون فایل مربوطه از طریق دراپباکس با شما به اشتراک گذاشته شد و توضیحات نحوه دانلود به ایمیل شما ارسال شد

  عکس‌های Civil808-Admin
  Civil808-Admin

  با سلام، بنده اکانتم را به مقدار مبلغ مورد نیاز برای این بسته ورکشاپ شارژ کرده ام ولی وقتی بر روی لینک: دانلود نسخه کامل فیلم ورکشاپ پنجم "حقوق مهندسی در ساخت و ساز" کلیک می کنم وارد صفحه ای می شوم که با پیغام زیر مواجه می گردم. لطفا رسیدگی کنید و یا یک لینک دانلود دیگری را به ایمیلم ارسال کنید . ضمنا فیلم نمونه ای را که در این صفحه مربوط به این ورکشاپ قرار داده اید کیفیت بسیار بدی دارد طوری که قابل فهم نمی باشد. با تشکر
  Error (429)
  This account's links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!

  عکس‌های iraj.civil
  iraj.civil

  سلام مهندس
  الان فايل فيلم مربوطه در دراپباكس با شما به اشتراك گذاشته شد. چند وقتيه لينك هاي مستقيم دانلود سايتمان به مشكل خورده برا همين مجبور شدم خود فايل رو تو دراپباكس با شما به اشتراك بگذارم، الان ايميلي از طرف دراپباكس براتون مياد كه گزينه go to view folder رو بزنيد و اگه قبلا تو دراپباكس عضو نشده بوديد عضو بشيد و اونجا برا خودتون با همين ليميل اكانت بسازيد ir.rahbar@gmail.com اونوقته كه تو اكانت شخصيتون فيلم مربوطه را مشاهده خواهيد كرد كه ميتونيد دانلودش كنيد

  عکس‌های Civil808-Admin
  Civil808-Admin