مقاله تحلیلی: توسعه یک ساختمان با جداساز لرزه‌ای

مقاله تحلیلی: توسعه یک ساختمان با جداساز لرزه‌ای

همیشه با طراحی یک ساختمان جدید توسط مهندس سازه سروکار نداریم، بلکه گاهی با توسعه‌دهندگان سروکار داریم و هم ‌افزایی بین این دو به ندرت اتفاق می‌افتد. چگونه می‌توانیم اولویت‌ها و اهداف به ظاهر متضاد را در جهت مثبت با هم ترکیب کنیم؟ چگونه چالش‌های توسعه دهنده می‌تواند به فرصت‌های مهندسی لرزه‌ای ابتکاری تبدیل شود؟ ساختمان چندمنظوره‌ مهندسان سازه‌ تیپینگ (TSE) در پلاک 1908 شاتوک در برکلی، نتیجه‌ وابستگی متقابل بین مهندسی خلاقانه و راهبردهای توسعه‌ املاک است. TSE که دفاتر موجودش در پلاک 1906 شاتوک در ساختمان مجاور قرار دارد، این پروژه را برای توسعه‌ دفاتر خود برای افزایش تعداد کارکنان طراحی کرده است. این ساختمان شامل یک رستوران در طبقه‌ همکف و یک فضای اداری طراحی شده برای 25 نفر در طبقات دوم و سوم است. ساختمان بالایی شامل دو طبقه با سازه‌ قاب چوبی، درکل حدود 4800 فوت مربع، با سیستم باربر جانبی از دیوارهای برشی چوبی در غلاف تخته چندلایی نیم اینچی است. تکیه‌گاه سازه‌ بالایی شش ستون منشوری و یک دال بتنی پیش تنیده‌ با ضخامت 14 اینچ است. در نهایت یک سری تیر با عرض 6 و عمق 3 فوت هم سیستم پی ساختمان را می‌سازند.

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

seismically_isolated_building_bares_all.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
1پاسخ
پوش اور پل
سلام دوستان بنده رو پایان نامه با موضوع پوش اور پل کار میکنم میخواستم ببینم از دوستان کسی هست تو پوش اور پل تجربه داشته باشه؟
عکس کاربر
0پاسخ
بارگذاری بار زلزله در قاب دو بعدی

در قاب دو بعدی xz نیرو زلزله را در چند جهت باید وارد کرد؟

ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .