رپورتاژ آگهی: رسمینو، اولین ارائه دهنده خدمات طراحی و ترسیم نقشه های اجرایی سازه‌ها به وسیله رایانش ابری

27 خرداد 1400 - 09:49
رپورتاژ آگهی: رسمینو، اولین ارائه دهنده خدمات طراحی و ترسیم نقشه های اجرایی سازه‌ها به وسیله رایانش ابری

رسم نقشه اجرایی خوب یک هنر است

تهیه نقشه های اجرایی سازه مرحله نهایی طراحی یک ساختمان است. یک نقشه اجرایی از جزئیات سازه ای و غیر سازه با یک چیدمان کلی لازم برای مرحله اجرا در کارگاه تشکیل شده است.

در این نقشه ها، تمامی جزئیاتی که در یک کارگاه ساختمانی نیاز است تا اجرا شود باید نمایش داده شود. اگرچه تهیه نقشه های اجرایی سازه از مسئولیت های مهندس نقشه کش یا “Draftsman” است اما مهندس طراح سازه مسئولیت دارد تا از درستی ترسیمات رسم شده و الزامات آیین نامه ای به کار گرفته شده اطمینان حاصل کند.

در این نقشه ها تمامی جزئیات به کار رفته در طرح ها باید نمایش داده شود خواه حجم این جزئیات کم باشد یا زیاد، چراکه این نقشه ها در اصل نقش زبان مشترک بین مهندسان سازه و پیمان کارانی است که قرار است آنها را اجرا کنند، تا با استفاده از آن به بیان مقاصد مورد نیاز طرح خود مانند آنچه که باید در تیر ها و اتصالات رعایت گردد بپردازند. لیستی از نقشه های مورد نیازی که به بیان بهتر این زبان کمک می‌کند در زیر آورده شده است.

لیست نقشه های اجرایی که در هر سازه باید تهیه شود

هوشمندانه کار کنید ، نه سخت تر!

احتمالا متوجه شده اید که ترسیم تمام این جزئیات نه تنها بدون غلط و خطا بلکه با در نظر گرفتن همه شرایط مانند کدهای طراحی و لیست های جزئی از الزامات و مقدمات و همچنین خواسته های کارفرما برای یک نقشه کش کاری طاقت فرسا خواهد بود. حتی برای یک پروژه کوچک ، کار سختی است، اکنون تصور کنید اگر اندازه پروژه بزرگ باشد چه اتفاقی می افتد. درحالیکه امروزه مهندسان همواره به دنبال پیدا کردن ایده ها و روش هایی جهت انجام دادن سریعتر و اتوماتیک کارها هستند. طراحی نقشه های اجرایی کاری تکرار پذیر و نیاز به دقت بالا دارد.

کارهایی این چنین همواره همراه یک سوال اند و آن اینکه چگونه می‌توان آن کار یا فعالیت ها بهتر و سریعتر انجام داد؟ ترسیم نقشه های اجرایی نیز از این قضیه مستثنا نیست و همواره این سوال مطرح است که آیا می‌توان آنرا هوشمندانه تر انجام داد؟ آیا امکان ترسیم نقشه‌ها به صورت اتوماتیک یا حتی آنلاین وجود دارد؟ اولین چیزی که ممکن است به نظر برسد استفاده از برخی از فناوری ها، نرم‌افزار ها یا ربات ها به جای انسان هاست. آنها سریعتر ، قابل اعتماد تر و نیز خطاهای کمتری دارند. اما چگونه؟

در رسمینو این معما را حل شده است. ایده مطرح شده به واقعیت تبدیل شده است. با استفاده از پردازش ابری نسل جدیدی از برنامه تحت وب را ایجاد شده است که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید تنها با چند کلیک نقشه های اجرایی سازه خود را  رسم کنید. نه تنها به روشی دقیق تر بلکه با در نظر گرفتن شرایط پروژه، کدهای ساختمانی و شیت های خاص طراحی مد نظر کارفرما این امکان فراهم گردیده است.

شاید بهترین راه برای داشتن تجربه استفاده از رسمینو ترسیم یک سازه طراحی شده مد نظر شما باشد. سازه طراحی شده خود را در رسمینو بارگزاری کنید، تنظیمات دلخواه تان را وارد کنید و خروجی های کار را مقایسه کنید.

راه های ارتباطی رسمینو:

تلگرام

اینستاگرام 

 وب سایت

تلفن: 71053911-021 

 

سوالات مرتبط
عکس کاربر
91پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
45پاسخ
اثبات فرمول مدول الاستیسیته ماده مرکب بتن
سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم این دو فرمول چطور اثبات میشود ممنون میشم راهنماییم کنید
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...