رپورتاژ آگهی: رسمینو، اولین ارائه دهنده خدمات طراحی و ترسیم نقشه های اجرایی سازه‌ها به وسیله رایانش ابری

27 خرداد 1400 - 09:49
رپورتاژ آگهی: رسمینو، اولین ارائه دهنده خدمات طراحی و ترسیم نقشه های اجرایی سازه‌ها به وسیله رایانش ابری

رسم نقشه اجرایی خوب یک هنر است

تهیه نقشه های اجرایی سازه مرحله نهایی طراحی یک ساختمان است. یک نقشه اجرایی از جزئیات سازه ای و غیر سازه با یک چیدمان کلی لازم برای مرحله اجرا در کارگاه تشکیل شده است.

در این نقشه ها، تمامی جزئیاتی که در یک کارگاه ساختمانی نیاز است تا اجرا شود باید نمایش داده شود. اگرچه تهیه نقشه های اجرایی سازه از مسئولیت های مهندس نقشه کش یا “Draftsman” است اما مهندس طراح سازه مسئولیت دارد تا از درستی ترسیمات رسم شده و الزامات آیین نامه ای به کار گرفته شده اطمینان حاصل کند.

در این نقشه ها تمامی جزئیات به کار رفته در طرح ها باید نمایش داده شود خواه حجم این جزئیات کم باشد یا زیاد، چراکه این نقشه ها در اصل نقش زبان مشترک بین مهندسان سازه و پیمان کارانی است که قرار است آنها را اجرا کنند، تا با استفاده از آن به بیان مقاصد مورد نیاز طرح خود مانند آنچه که باید در تیر ها و اتصالات رعایت گردد بپردازند. لیستی از نقشه های مورد نیازی که به بیان بهتر این زبان کمک می‌کند در زیر آورده شده است.

لیست نقشه های اجرایی که در هر سازه باید تهیه شود

هوشمندانه کار کنید ، نه سخت تر!

احتمالا متوجه شده اید که ترسیم تمام این جزئیات نه تنها بدون غلط و خطا بلکه با در نظر گرفتن همه شرایط مانند کدهای طراحی و لیست های جزئی از الزامات و مقدمات و همچنین خواسته های کارفرما برای یک نقشه کش کاری طاقت فرسا خواهد بود. حتی برای یک پروژه کوچک ، کار سختی است، اکنون تصور کنید اگر اندازه پروژه بزرگ باشد چه اتفاقی می افتد. درحالیکه امروزه مهندسان همواره به دنبال پیدا کردن ایده ها و روش هایی جهت انجام دادن سریعتر و اتوماتیک کارها هستند. طراحی نقشه های اجرایی کاری تکرار پذیر و نیاز به دقت بالا دارد.

کارهایی این چنین همواره همراه یک سوال اند و آن اینکه چگونه می‌توان آن کار یا فعالیت ها بهتر و سریعتر انجام داد؟ ترسیم نقشه های اجرایی نیز از این قضیه مستثنا نیست و همواره این سوال مطرح است که آیا می‌توان آنرا هوشمندانه تر انجام داد؟ آیا امکان ترسیم نقشه‌ها به صورت اتوماتیک یا حتی آنلاین وجود دارد؟ اولین چیزی که ممکن است به نظر برسد استفاده از برخی از فناوری ها، نرم‌افزار ها یا ربات ها به جای انسان هاست. آنها سریعتر ، قابل اعتماد تر و نیز خطاهای کمتری دارند. اما چگونه؟

در رسمینو این معما را حل شده است. ایده مطرح شده به واقعیت تبدیل شده است. با استفاده از پردازش ابری نسل جدیدی از برنامه تحت وب را ایجاد شده است که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید تنها با چند کلیک نقشه های اجرایی سازه خود را  رسم کنید. نه تنها به روشی دقیق تر بلکه با در نظر گرفتن شرایط پروژه، کدهای ساختمانی و شیت های خاص طراحی مد نظر کارفرما این امکان فراهم گردیده است.

شاید بهترین راه برای داشتن تجربه استفاده از رسمینو ترسیم یک سازه طراحی شده مد نظر شما باشد. سازه طراحی شده خود را در رسمینو بارگزاری کنید، تنظیمات دلخواه تان را وارد کنید و خروجی های کار را مقایسه کنید.

راه های ارتباطی رسمینو:

تلگرام

اینستاگرام 

 وب سایت

تلفن: 71053911-021 

 

سوالات مرتبط
عکس کاربر
26پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
0پاسخ
فیل مبحث 10
سلام استاد لطفا فیلم مبحث 10 ویرایش جدید و مبحث 17 ویرایش جدید رو هم بزارید ممنون
عکس کاربر
1پاسخ
چگونگی دانلود رایگان برای اعضای vip
چگونگی دانلود رایگان برای اعضای vip را لطفا توضییح دهید هر کار میکنم دانلود نمیشه
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808