ضرورت نظارت بیشتر بر مقاوم‌ سازی ساختمان‌ های موجود

20 بهمن 1398 - 10:28
ضرورت نظارت بیشتر بر مقاوم‌ سازی ساختمان‌ های موجود

اولین دور از برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت ساخت و ساز تهران، ۱۳ بهمن ۹۸ با حضور فعالان،  انجمن ها و سندیکاهای عرصه ساخت ساز و نمایندگانی از دولت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد و چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ پایان یافت.

بررسی موضوعات مربوط به ساختمان، پروژه‌های عمرانی در ارتباط با رکود یا توسعه اقتصادی کشور از جمله مهمترین اهداف برگزاری نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز تهران بود.

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه بین المللی ساخت و ساز تهران اظهار کرد: در این نمایشگاه سعی شد برای اولین بار چرخه ساختمان تامین شود و علاوه بر موضوعات سنتی که نمایشگاه ها به آن می پردازند، به مباحث جدید مربوط به استارتاپ ها، بیمه، تامین مالی نیز  پرداخته  شود. 

وی با بیان این که امیدواریم رابطه ای که بین وزارت راه و شهرسازی و بخش خصوصی وجود دارد، تداوم پیدا کند، گفت: در سال های گذشته شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی بودیم. بر اساس آمار از سال ۱۳۹۰ خرید و فروش ساختمان های  کارکرده رونق بیشتری داشته است.

معاون وزیر راه و شهر سازی در ادامه با اشاره به اقدامات وزارت راه و شهر سازی در حوزه مقاوم سازی و تدوین ظوابط و قوانین گفت: ما به دنبال این هستیم که مهندسین بر اساس قوانین و  موضوعات مربوط به مقاوم سازی فعالیت کنند و نظارت بیشتری به مقاوم سازی ساختمان ها داشته باشیم.

منبع

مطالب مرتبط: 

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
3پاسخ
تعيين پارامترهای میراگر ویسکوز برای اعمال در نرم افزار
با سلام . من روی موضوع بررسی سطح عملکرد قاب های بتن مسلح مجهز به میراگر ویسکوز کار میکنم . و چون نمیخوام زیاد وارد مسایل ریاضی و معادلات طراحی میراگر ها بشم . میخوام از طریق ازمون خطا یک میراگر معرفی کنم و سپس نیرو های محوری ماکزیمم میراگر را برداشت کنم و سپس از یک کاتالوک اماده از میراگر های موجود میراگ متناسب با سازه را انتخاب کنم . اما در برداشت و بدست اوردن و محاسبه پارامتر های میراگر که باید به نرم افزار سپ 2000 معرفی کنم مشکل دارم از جمله توان میراگر (a) و سختی میراگر و ضریب میرایی میراگر . اگر ممکن هست خواهش میکنم به من کمک کنید . حتی اگر کاتالوگ مناسب در این مورد در دسترس دارید یا اینکه منبع خاصی سراغ دارید معرفی کنید.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...