مقاله تحلیلی:دستورالعمل بین المللی ساختمان های موجود (2015)

مقاله تحلیلی:دستورالعمل بین المللی ساختمان های موجود (2015)

در این فصل یک روش با سه درجه برای ارزیابی نیازهای لرزه ای در بازسازی ساختمان های بتنی موجود معرفی می شود. ارزیابی ساختمان ها باید به گونه ای باشد که نشان دهد یک ساختمان منطبق بر قسمت مربوطه در روش ارزیابی است که در بخش های A505  و  A506  و A507   توضیح داده خواهد شد و یا به گونه ای تغییر داده شود که منطبق بر معیارهای قابل قبول مربوطه باشد. این فصل مانعی بر سر راه ارزیابی یا تغییر ساختمان ها به روش های دیگر (روش های منطقی تجزیه و تحلیل که مطابق با اصول مکانیک هستند و توسط یک مرجع صلاحیت دار به تصویب رسیده اند)  برای انطباق با معیارهای قابل قبول ایجاد نمی کند.  

A503.2: مشخصات مصالح درجا

به جز مواردی که در اینجا مجاز اعلام شده، باید رابطه تنش – کرنش برای بتن و آرماتور از طریق اطلاعات در دسترس یا انجام آزمایش تعیین شود. تمام اطلاعات در دسترس شامل نقشه های ساختمانی، محاسبات اصلی، معیارهای طراحی، مشاهدات انجام شده در محل، آزمایش ها و سابقه نوع مصالح و شیوه های ساخت و ساز رایج در زمان ساخت، باید زمان تعیین مشخصات مصالح و مواد در نظر گرفته شوند.

برای تجزیه و تحلیل درجه سوم، مقادیر حداقل و مورد انتظار در مشخصات مصالح باید طبق بخش 2. 10 در آیین نامه  ASCE 41 تعریف شوند.

 

دریافت فایل کامل مقاله:

2015_international_exisiting_building_code_4.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808