مقاله تحلیلی: هیدروژل- مزایا و کاربردها

مقاله تحلیلی: هیدروژل- مزایا و کاربردها

هیدروژل یک ساختار شبکه‌ای پلیمری سه‌بعدی است که می‌تواند مقدار قابل‌توجهی از آب را جذب و در خود نگه دارد.

از هیدروژل ها با هدف خنک کردن فضای داخلی بین پنل های دیواری استفاده می‌شود. علاوه بر این هیدروژل را می‌توان یک ماده سازگار با محیط‌زیست دانست که هزینه‌های بخش انرژی را کاهش می‌دهد.

طبق برآوردها هرساله 100 میلیون تن کربن دی اکسید در اثر استفاده از تجهیزات خنک‌کننده تولید می‌شود؛ بنابراین نمی‌توان نقش مهم مواد و مصالح سازگار با محیط‌زیست را دست کم گرفت.

عملکرد هیدروژل

حباب‌های هیدروژل با افزایش دمای هوا شروع به جذب آب می‌کنند. پس‌ازآن آب جذب‌شده تبخیر می‌شود و به این صورت دما تا 5 درجه سلسیوس کاهش می‌یابد. این مکانیزم دقیقا مشابه مکانیزم بدن انسان برای کاهش دما است.

کاربردهای هیدروژل

از هیدروژل ها می‌توان در ساخت دیوارها باهدف خنک‌سازی استفاده کرد. این ویژگی هیدروژل ها بسیار قابل‌توجه است چرا که صرفه‌جویی زیادی در بخش انرژی با حذف تجهیزات خارجی خنک‌سازی حاصل می‌شود. در نتیجه انتشار گازهای مضر کاهش می‌یابد. حباب‌های هیدروژل در ابتدا بین پانل ها قرار داده می‌شوند و سپس پانل‌ها در دیوارها قرار می‌گیرند.

 مزایای هیدروژل

  1.  کاهش دمای فضای داخلی تا 5 درجه سلسیوس
  2. کاهش انتشار کربن دی اکسید به دلیل حذف سیستم‌های سرمایش خارجی

  منبع

 نوشته شده توسط تیم مترجمین موسسه 808

 اگر دوست دارید به تیم مترجمین 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل PDF مقاله برای اعضای VIP رایگان است. سایر کاربران با پرداخت ۵۰۰ تومان می توانند اقدام به دریافت این فایل کنند.

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 500 تومان
دریافت فایل PDF و حمایت از ترجمه کنندگان500 تومان
پرداخت 500 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
عکس کاربر
0پاسخ
حداقل زمان ممکن برای جاگذاری تیرچه ی بتنی روی پلها؟
حداقل زمان ممکن برای جاگذاری تیرچه ی بتنی روی پلها چند روز بعد از خارج کردن از قالب و عمل اوری هست؟.متوسط دما ۲۵ درجه
عکس کاربر
1پاسخ
ساخت ملات سیمانی برای نما
سلام . وقت به خیر . ببخشید برای کاری که در دست دارم به مشکل خوردم و نتونستم مرجعی برای دریافت جواب پیدا کنم. مجبور به این مزاحمت شدم. آیا فرمولی برای تعیین مقدار وزن مصالح لازم در تهیه انواع ملات ها داریم ؟ من باید قسمت بالای دیوار داخلی یک حمام را سیمان سفید کنم. طول این قسمت ۵ متر و عرض آن ۱ متر هست و البته زیر کار گچ کهنه و بسیار ناصاف هست. برای تهیه ملات سیمان سفید و پودر سنگ. از هر کدام چه مقدار لازم هست ؟ میزان غلظت ملات و نحوه کار چطور ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .