مقاله تحلیلی: مفهوم مقاوم سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله

مقاله تحلیلی: مفهوم مقاوم سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله

سازه‌های مقاوم در برابر زلزله امروزه به ‌طور گسترده‌ای در مناطق در معرض زلزله به‌ منظور خنثی کردن و یا کم کردن اثرات خطرناک و فجیع ناشی از زلزله به کار می‌روند. در اوایل ماه نوامبر سال جاری میلادی زلزله عظیمی به بزرگی 8/7 در نزدیکی  شهر کرایست‌چرچ (بزرگ‌ترین شهر در جنوب کشور نیوزیلند) رخ داد.

کاربرد مهندسی زلزله به عنوان تنها راهی که با آن می‌توان سازه‌های مقاوم در برابر زلزله ساخت، اکنون رو به رشد است. در این فیلم مفهوم مقاوم سازی در برابر زلزله را با یک الگو نشان می‌دهد. به وضوح می‌توان دید سازه‌هایی که یک سیستم لرزه گیر باز زلزله (مانند مهار بندها) دارند، لرزش‌هایی به مراتب کمتر و همچنین تغییر شکل‌های حداکثری، کمتر و کوچک‌تری دارند.

 

دریافت فایل کامل مقاله:

earthquake-resistant-building-concept.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های Amin.M.RF

Amin.Raoof

دانشجویی سال آخر کارشناسی عمران در دانشگاه شاهد در تهران مسلط به زبان انگلیسی در ترجمه و مکالمه
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808