ایبوک ۱۱۷: طرح و تحلیل گسیختگی پیش رونده پل‌ها

ایبوک ۱۱۷: طرح و تحلیل گسیختگی پیش رونده پل‌ها

پل‌ها به صورت گسترده در ساخت و سازهای امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ از انواع مختلف پل‌ها می‌توان به پل‌های راه آهن، پل‌های عابر پیاده و پل‌های ماشین رو اشاره کرد. بر اساس مسیر بارگذاری و رفتار سازه‌ای آن‌ها، می‌توان انواع پل‌ها از نظر سازه‌ای را به پل‌های تیر دار، پل‌های خرپایی، پل‌های طره‌ای، پل‌های قوسی، پل‌های معلق و پل‌های کابلی تقسیم کرد. با توجه شکل‌های سازه‌ای مختلف پل‌ها، دلایل زیادی جهت گسیختگی پل‌ها وجود دارند که می‌توان به بارگذاری ضربه‌ای توسط کشتی‌ها، بارهای جانبی سنگین مانند باد و یا حرکات زمین حاصل از وقوع زمین لرزه‌ها اشاره کرد. در این فصل، مکانیسم‌ها و رخدادهایی که موجب شروع گسیختگی پل‌ها می‌شوند مورد ارزیابی قرار گرفته و مکانیسم‌های گسیختگی انواع پل‌ها بررسی شده و در نهایت روش تعدیل و پیشگیری از گسیختگی پل‌ها معرفی خواهد شد.

 

 اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 3,000 تومان
3,000 تومان
پرداخت 3,000 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده

امیر رضا بخشی

دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش سازه دانشگاه فردوسی مشهد، سه سال سابقه ترجمه متون و مقالات تخصصی رشته عمران
سوالات مرتبط
عکس کاربر
2پاسخ
درخواست راهنمایی در خصوص تحلیل غیرخطی و خرابی پیش رونده
سلام وقتتون بخیر من پایان نامه ای در زمینه ی خرابی پیش رونده دارم. برای بخش تحلیل های غیر خطیش به کمک و راهنمایی نیاز دارم. کسی هست که بتونه در این زمینه کمکی به من بکنه؟؟؟
عکس کاربر
2پاسخ
روش مدلسازی خرابی پیش رونده در Abaqus
با عرض سلام من برای کار تحقیقاتی خودم می بایست یک تحلیل دینامیکی غیرخطی برای ارزیابی خرابی پیش رونده مدل ماکرو یک قاب فولادی انجام بدم. در یکی از مقالات در این حوزه نوشته بود که با استفاده از دستور remove command در آباکوس ستون مورد نظر رو حذف کرده. لطفا اگر کسی در خصوص نحوه حذف یک عضو دلخواه در خلال تحلیل مدل، اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه با تشکر
عکس کاربر
2پاسخ
كتاب مناسب برای انجام پروژه های تونل و پل چیست؟
دوستان من میخوام وارد پروژه بشم که هم تونل هم پل به نظرتون چه کتابی تهیه کنم که بهم كمك کنه تا قبل از ورود با کار در پروژه آشنا بشم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .