لزوم مقاوم سازی ساختمان‌های درحال ساخت در برابر زلزله

5 دى 1396 - 20:42
لزوم مقاوم سازی ساختمان‌های درحال ساخت در برابر زلزله

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور گفت: بررسی آسیب پذیری شهر‌ها در مقابل زلزله و آتش به عنوان یک اقدام پیشگیرانه باید در دستور کار مدیران قرارگیرد.

محمد شکرچي‌زاده گفت: تاب آوري موضوع مهمي در شهرسازي است و بيان مي کند که اگر شهرها با حوادثي چون زلزله، سيل، آتش سوزي مواجه شود چقدر مي تواند مقاومت داشته باشد. شکرچی‌زاده با بيان اينکه برخي از شهرهاي کشور تاب آوري ندارد، افزود: کساني که دست اندرکار ساخت و ساز هستند بايد به موضوع تاب آوري توجه داشته باشند. معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه هر ده سال يک‌بار يک زلزله بزرگ بابيش از ۷ ريشتر روبرو هستيم، گفت: بيش از ۷۰ درصد شهرهاي ما در معرض زلزله هستند.

وي تصريح کرد: بايد در زمينه پيشگيري اقدامات مهمي از جمله مقاوم سازي ساختمان‌هاي در حال ساخت صورت گيرد. وي با اشاره به کيفيت مصالح استفاده شده در ساخت مسکن گفت: در زلزله اخير کرمانشاه با بررسي‌هاي که صورت گرفت در برخي مناطق مصالحي که در ساخت و ساز مصرف شده بود کيفيت استاندارد نداشت. رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور گفت: ساختمان‌هاي ساخته شده را با ارزيابي نقاط ضعف مي‌توان بهسازي و مقاوم کرد.

منبع خبر

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...