مقاله تحلیلی: مقاوم سازی لبه‌ها

مقاله تحلیلی: مقاوم سازی لبه‌ها

چیزی که اهمیت دارد این است که از گزینه‌ها و سازه‌های موجود قبل از این که شروع به برنامه‌ریزی درباره یک طرح مقاوم سازی کنید، آگاهی لازم را داشته باشید.

مقاومت، پایداری و سفتی همگی از عوامل مؤثر در طراحی یک سیستم اسکلت ساختمانی هستند؛ اما در مورد ساختمان‌های قدیمی که قرار است از آن‌ها استفاده جدید و متفاوتی نسبت به قبل شود، گاهی لازم است که به لحاظ سازه‌ای این ساختمان‌ها ارتقا داده شوند.

راه‌های مختلفی برای مقاوم سازی یک ساختمان یا یک سازه وجود دارد. گاهی اوقات ساده‌ترین روش این است که مسیر اعمال بار را از طریق اضافه کردن اعضای جدید تغییر داد. اگر طبقه و سطح مورد نظر شما بتنی باشد می‌توان اتصالات برشی را برای گیردار کردن بتن در حرکات ترکیبی اضافه کرد. روش دیگر اضافه کردن اجزای پیش‌تنیده است. در نهایت، باید روشی به کار گرفته شود که بتواند خواص سازه یا عضو مورد نظر را بهبود بخشد. در هر کدام از این روش‌ها که برای مقاوم سازی انتخاب می‌شود باید ایمنی و اثرات منفی بالقوه هنگام نصب را در نظر گرفت.

در اینجا ما به چند نکته اشاره خواهیم کرد تا آن‌ها را برای استفاده در زمان مقاوم سازی تیرها و ستون‌ها و همچنین در ملاحظات جوشکاری به خاطر بسپارید.

 

دریافت فایل کامل مقاله:

reinforcment.pdf

 

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808 

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید

پیوستاندازه
PDF icon node_8973-reinforcment.pdf588.93 KB
فایل
درباره نویسنده
عکس‌های baharehbl328

بهاره بهرامی

فارغ التحصیل مهندسی مدیریت پروژه. علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به خصوص به متون تخصصی عمران و معماری. سرپرست تیم مترجمین 808 و پشتیبان محتوای سایت.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808