مقاله تحلیلی: پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

مقاله تحلیلی: پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

در این مقالهCM  نگاهی به برخی از آخرین نوآوری‌های دیجیتالی و چالش‌های فنی در عملیات خاکی و پروژه‌های زیرساختی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از حسگرهای راه دور در عملیات خاکی کالج سلطنتی موسیقی

پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

 متخصصین شمع‌زنی شرکت Groundforce از سیستم کنترل بی‌سیم برای اندازه‌گیری دیجیتالی بارهای استاتیکی و حرکت‌های احتمالی در پروژه کالج سلطنتی موسیقی Gilbert-Ash استفاده می‌کنند. این طرح پیچیده شامل ساخت یک زیرزمین به عمق ۷ متر و گسترش آن در حیاط مرکزی است. شرکت Groundforce از فناوری FlatMesh که شامل گره‌های بی‌سیم متصل به ستون‌های هیدرولیکی است، برای پشتیبانی و مهار عملیات حفاری استفاده می‌کند. در این تکنولوژی سیگنال‌ها به یک ماژول ورودی ۳G فرستاده می‌شوند و سپس در صورت هر گونه حرکت ناخواسته، یک پیام هشدار صادر می‌شود.

استفاده متخصصان شمع‌زنی از واقعیت مجازی برای کنترل پروژه‌ها

پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

 

 مهندسین خاک Aarsleff یک اپلیکیشن واقعیت مجازی ساخته‌اند که امکان کنترل از راه دور پیشرفت پروژه را برای پیمانکاران و مشتریان فراهم می‌کند. این برنامه از شبیه‌سازی سه‌بعدی و نگاشت داده‌ها برای جان دادن به نقشه‌های پروژه استفاده و به مترور در خصوص پیشنهادهای پروژه کمک می‌کند و به کارکنان فنی امکان تعیین نوع مناسب تجهیزات و ارزیابی شرایط پیرامونی را بدون نیاز به رفتن به محل کارگاه می‌دهد.

نقشه‌برداری مسیر ۲۳۰ کیلومتری HS۲ با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین

پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

 یکی از بزرگ‌ترین کارهای نقشه‌برداری با هواپیماهای بدون سرنشین در جهان برای مسیر ۲۳۰ کیلومتری HS۲ از لندن تا بیرمنگام انجام شد که تنها سه هفته به طول انجامید. شرکت SenSat نقشه‌برداری توپوگرافی دیجیتالی این مسیر را با استفاده از وسایل بدون سرنشین مجهز به دوربین‌های باکیفیت انجام داد. این دستگاه هزاران عکس تهیه می‌کند که به هم در ابرهای نقطه متصل می‌شوند. از این داده‌ها که دقتی در حدود ۱۵ میلی‌متر دارند برای برنامه‌ریزی کارها استفاده می‌شود.

استفاده از تکنولوژی حفاری دیجیتالی در عملیات حاکی پروژه A۱۴

پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

 تیم Costain-Skanska-Balfour Beatty در پروژه بهسازی ۱.۵ میلیارد پوندی از فناوری کنترل ماشین برای خاک‌برداری استفاده می‌کند. متخصصان خاک‌برداری شرکت Walters، ۱۲ میلیون مترمکعب مصالح را با کمک سیستم Sitelink۳D شرکت Topcon که روی ماشین‌های حفاری و بولدوزرها نصب می‌شود، جابه‌جا می‌کند. این تکنولوژی یک مدل از کارگاه در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد که به دفتر Walters متصل است و امکان کنترل از راه دور، تغییرات طراحی، تبادل داده‌ها، گزارش دهی و تحلیل را فراهم می‌کند.

کاهش ۹۸% انتشار کربن با استفاده از طرح آزمایشی کارگاه الکتریکی در شرکتSkanska 

پنج نوآوری جدید در حوزه زیرساخت‌ها

 Skanska و کمپانی تجهیزات ساختمانی Volvo به کاهش ۹۸ درصدی انتشار CO۲ در طرح آزمایشی کارگاه الکتریکی دست پیدا کرده‌اند. در این طرح که به مدت ۱۰ هفته در یک معدن در نزدیکی گوتنبرگِ سوئد اجرا شد، از هشت دستگاه خود ران، بارگیرهای باتری خور، یک لودر هیبریدی و بیل هیبریدی کابلی به‌علاوه سیستم‌های کنترل ماشین و سیستم‌های مدیریت تدارکات استفاده شد. نتایج نشان‌دهنده کاهش ۷۰ درصدی در مصرف انرژی و کاهش ۴۰ درصدی در هزینه‌های عملیات بود.

منبع

 نوشته شده توسط تیم مترجمین موسسه 808

اگر دوست دارید به تیم مترجمین 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل PDF مقاله برای اعضای VIP رایگان است. سایر کاربران با پرداخت ۵۰۰ تومان می توانند اقدام به دریافت این فایل کنند.

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 500 تومان
دریافت فایل PDF و حمایت از ترجمه کنندگان500 تومان
پرداخت 500 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
فصای خورشیدی: محاسبه سطح و ضخامت دیوار پشت گلخانه یک ساختمان

سلام وقت بخیر 

من یک تمرین دارم برای مشخص کردن و محاسبه سطح و ضخامت دیوار پشت گلخانه یک ساختمان برای درس عناصر جزئیات حالا اگر خواستید پلان هم رو میفرستم براتون، و مشخص کردن مصالح ساخت اون گلخانه کنار ساختمان که دست خودمونه چه مصالحی بذاریم (مصالح بدون عایق) ،ممنون میشن کمک کنید 

به پیوست ارسال شده است

عکس کاربر
1پاسخ
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
عکس کاربر
1پاسخ
سوال در خصوص نحوه ساخت و ساز گروهی و مشارکتی
سلام و عرض ادب از مهندسین و همکاران عزیز و باتجربه ای که در صنعت ساختمان فعال هستند پرسشی دارم.به نظرتون ساخت آپارتمان بصورت گروهی و با مشارکت 5،6 نفر و زمینی که از فرد دیگری باشد چقدر درگیری و اختلاف محتمل است آیا ارزش این ریسک رو داره ؟ که شاید روزنه ای باشه برای ورود تعدادی مهندس جوان به بازار سازندگان ساختمان.لطفا دوستانی که تجربه دارند در مورد مقدمات کار و اخذ مجوزها یا اینکه اصلا امکان چنین کاری وجود دارد لطفا راهنمایی کنند ممنون و سپاسگزارم.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .