مقاله تحلیلی: مهندسی عمران و سختی‌های مهندسی سازه

مقاله تحلیلی:  مهندسی عمران و سختی‌های مهندسی سازه

در مهندسی عمران در نظر گرفتن محیط طبیعی و ساختمانی به‌عنوان یک سیستم و درک چگونگی آنالیز، بهینه‌سازی، ارزیابی و حفظ این سیستم برای رفاه بشر از اهمیت بیشتری در مقایسه با فاکتورهای دیگر برخوردار است.

مهندسی عمران به گرایش‌های مهندسی حمل و نقل و مهندسی محیط‌زیست منشعب می‌شود. پستی‌ها و بلندی‌های زمین در مهندسی حمل و نقل به‌عنوان یک مشکل تلقی می‌شود. زیرساخت‌های فیزیکی سیستم‌هایی هستند که با کنار زدن این مشکلات به حمل و نقل افراد و کالاها می‌پردازند. دانشجویان طراحی فیزیکی را در قالب دوره‌های مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی راه، طرح هندسی راه و مواد و مصالح بتنی خواهند آموخت. آنالیز ترافیک، بهینه‌سازی سیگنال، ایمنی جاده، محدودیت سرعت، موج شوک و دیگر پدیده‌های ترافیکی برای حصول اطمینان از اینکه هدف حمل و نقل به‌طور مؤثر، کارآمد و ایمن حاصل شده است، مطالعه قرار می‌گیرند.

منبع

ترجمه شده توسط تیم خبری 808

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله: what_is_civil_engineering_all_about.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های poorya_n

پوریا نخعی

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مدیریت منابع آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران سابقه ترجمه مقاله و کتاب تخصصی اشنا به نرم افزارهای matlab, lingo,Gams,hec-hms,modsim, etabs, safe
سوالات مرتبط
عکس کاربر
7پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
عکس کاربر
1پاسخ
پکیج آموزشی صفر تا صد کارشناسان دفاتر فنی شرکتهای عمرانی
آموزش صفر تا صد کارشناسان دفاتر فنی شرکتهای عمرانی رو چطور تهیه کنم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808