مقاله تحلیلی: بازسازی بخشی از تاریخ به دست مهندسان عمران

مقاله تحلیلی: بازسازی بخشی از تاریخ به دست مهندسان عمران

آنچه در زیر شیشه و آجر نمای معماری یک ساختمان نهفته است، به ندرت دیده می‌شود. اسکلت سازه‌های فولادی و بتنی و همچنین مهندسین سازه‌ای که آن‌ها را طراحی می‌کنند اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرند. به عنوان مهندسین سازه، ما به طور کلی وظایفمان را در پشت صحنه و خارج از کانون توجه انجام می‌دهیم. معمولاً این معماران هستند که از کانون توجه بودن لذت می‌برند و به خاطر همکاری‌شان در ایجاد ظاهر زیبای کلی طرح‌ها مورد مصاحبه قرار می‌گیرند. علاوه بر این، هر چند وقت یک بار از مهندسان به عنوان افرادی که در شبکه بی‌پایان جاده‌ها و پل‌های کشور ما کار می‌کنند یاد می‌شود؟ متأسفانه، حرفه ما در اغلب موارد توسط تعداد بسیاری از مردم، بدون در نظر گرفتن گروه سنی آن‌ها، نادیده گرفته می‌شود. در حالی که برخی از مهندسین ممکن است به این مورد زیاد توجه نکنند، من شخصاً از شرکت در هر مناسبتی که بتواند به آگاه کردن مردم از حرفه ما کمک کند، لذت می‌برم.
منبع
ترجمه شده توسط تیم خبری 808
اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.


دریافت فایل کامل مقاله: history_repeads_itself_building_the_city_destroyer1.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های poorya_n

پوریا نخعی

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مدیریت منابع آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران سابقه ترجمه مقاله و کتاب تخصصی اشنا به نرم افزارهای matlab, lingo,Gams,hec-hms,modsim, etabs, safe
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .