مقاله تحلیلی: مقاوم‌سازی لرزه‌ای با استفاده از IEBC

مقاله تحلیلی: مقاوم‌سازی لرزه‌ای با استفاده از IEBC

در ستون بینش مجله  STRUCTUREدر اکتبر 2010 (STRUCTURE) Bruce Maison یک مقاله‌ عالی در مورد ASCE 41-06، نوسازی لرزه‌ای ساختمان‌های موجود که اکنون ASCE 41-13، مقاوم‌سازی لرزه‌ای ساختمان‌های موجود نامیده می‌شود و ورود آن به استاندارد بین‌المللی ساختمان (IBC) نوشت. یک بخش از مقاله‌ Maisonدر مورد نظرسنجی است که توسط انجمن مهندسان سازه‌ کالیفرنیا (SEAOC) در مورد رضایت اعضا از ASCE 41 و زمینه‌هایی که از نظر پاسخ‌دهندگان در آن امکان بهبود وجود دارد، انجام شد. ارتباط آن با این مقاله این است که 74% از پاسخ‌دهندگان می‌خواستند که در آیین نامه ساختمانی مقایسه انجام شود و 64% از پاسخ‌دهندگان دوست داشتند که محافظه‌کاری در فرآیندهای خطی استاتیک و خطی دینامیک و معیارهای پذیرش کمتر شود. وقتی دو سوم تا سه چهارم از یک گروه از مهندسان سازه با نیاز به تغییر در یک استاندارد که از آن به عنوان بخش عمده‌ای از کارشان استفاده می‌کنند موافق هستند، نشان دهنده‌ نیاز آشکار برای اقدام است.

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

seismic_retrofits_using_the_iebc.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

پیوستاندازه
PDF icon node_11824-seismic_retrofits_using_the_iebc.pdf359.62 KB
فایل
درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی درخصوص کسب درامد
سلام.من دانشجوی ترم 7 عمران هستم.و شدیدا نیازدارم که درآمدشخصی داشته باشم اتوکد واکسل و ورد و طراحی فاز1 پلان معماری هم تا حدودی آشنا هستم.چه توصیه ای دارید که بتونم کارپیداکنم چه مهارتهایی یادبگیرم که درکمترین زمان بشه حداقل درامدی داشته باشم مثلا درکمتر از 3 ماه اینکه درسم داره تمام میشه وصفرهستم و شدیدا نیاز ب درامددارم منو ترسونده واسترس بدی بهم واردکرده گیجم ونمیدونم چکارکنم ازکجا شروع کنم حتی شده ماهی1تومنم دربیارم خوبه برای شروع
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808