مقاله تحلیلی: مقاوم‌سازی لرزه‌ای با استفاده از IEBC

مقاله تحلیلی: مقاوم‌سازی لرزه‌ای با استفاده از IEBC

در ستون بینش مجله  STRUCTUREدر اکتبر 2010 (STRUCTURE) Bruce Maison یک مقاله‌ عالی در مورد ASCE 41-06، نوسازی لرزه‌ای ساختمان‌های موجود که اکنون ASCE 41-13، مقاوم‌سازی لرزه‌ای ساختمان‌های موجود نامیده می‌شود و ورود آن به استاندارد بین‌المللی ساختمان (IBC) نوشت. یک بخش از مقاله‌ Maisonدر مورد نظرسنجی است که توسط انجمن مهندسان سازه‌ کالیفرنیا (SEAOC) در مورد رضایت اعضا از ASCE 41 و زمینه‌هایی که از نظر پاسخ‌دهندگان در آن امکان بهبود وجود دارد، انجام شد. ارتباط آن با این مقاله این است که 74% از پاسخ‌دهندگان می‌خواستند که در آیین نامه ساختمانی مقایسه انجام شود و 64% از پاسخ‌دهندگان دوست داشتند که محافظه‌کاری در فرآیندهای خطی استاتیک و خطی دینامیک و معیارهای پذیرش کمتر شود. وقتی دو سوم تا سه چهارم از یک گروه از مهندسان سازه با نیاز به تغییر در یک استاندارد که از آن به عنوان بخش عمده‌ای از کارشان استفاده می‌کنند موافق هستند، نشان دهنده‌ نیاز آشکار برای اقدام است.

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

seismic_retrofits_using_the_iebc.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

پیوستاندازه
PDF icon node_11824-seismic_retrofits_using_the_iebc.pdf359.62 KB
فایل
درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
93پاسخ
خمش تیر بلند در عرض
سلام . میخواستم فرمول و علت خم نشدن تیر بلند از عرض رو بپرسم. مثال: چرا خطکش نازک معمولی از عرض نازکش سریع با فشار بسیار کمی خم میشه ولی در عرض بیشترش اصلا خم نمیشه
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
مشاوره در زمینه ساختن ماکت و سازه مذهبی
سلام.می خوایم برای ایام فاطمیه یه موکب تقریباً بزرگ درست کنیم و در کنارش یه سری از مکان ها و حادثه ها رو با کمترین هزینه و طبیعی بودن به تصویر بکشیم.کسی می تونه مشاوره بده در این زمینه ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .