مقاله تحلیلی: تعمیر یک دال بتنی با مقاومت کم در پروژه‌ مرکز شهر دنور

مقاله تحلیلی: تعمیر یک دال بتنی با مقاومت کم در پروژه‌ مرکز شهر دنور

اکنون زمان بی‌نظیری برای کار در دنور است. افراد و شرکت‌ها با درک زیبایی طبیعی، اقلیم اقتصادی قوی و رهبری پیشتازانه در حال جابجایی به این شهر هستند. در واقع نرخ رشد شهر در طول پنج سال آینده بیش از چهار برابر نرخ رشد ملی خواهد بود. هر چه تراکم شهر افزایش پیدا کند، تعداد بخش‌های موجود برای توسعه در محدوده‌ مرکز شهر هم کاهش پیدا خواهد کرد. بر اساس داده‌های باز شهر دنور، تنها حدود 3 درصد از بخش‌های داخل شهر و حومه زمین‌های خالی هستند. در نتیجه توسعه دهندگان تمایل دارند که برای پروژه‌های خود محل‌های موجود را برای اصلاحات توسعه‌ای بیش‌تر در نظر بگیرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دریافت فایل کامل مقاله:

repair_for_low_concrete_breaks_on_downtown_denver_project_714f30d_recovered.pdf

 

 

منبع :+

ترجمه شده توسط تیم خبری 808  

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

فایل
درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
2پاسخ
مشکل دوره تناوب زیاد
باسلام و احترام بنده سازه 9 طبقه با دیواربرشی طراحی کردم برای کنترل زمان تناوب تحلیلی مشکلی وجود دارد 4مود(mode) اول مقدار پریود بسیار زیاد می باشد مثلا 6300000 هیچگونه وارنینگ و اروری نیز نمیدهد .مشکل گویا در طبقه بام هست چون طبقه بام را که حذف کردم پریود مناسب بدست آمد... جالب این است سقف دال است و وقتی سقف بام را تغییر به تیرچه میکنم مشکل پریود حل میشود! ممنون اگر پاسخگو باشید
عکس کاربر
2پاسخ
ضخامت دال راه پله
حداقل ضخامت دال راه پله چه مقدار است و طبق کدام بند مقررات ملی است؟
عکس کاربر
1پاسخ
علت افزایش میلگردهای ستون طبقه آخردرسیستم دوگانه وسقف دال
با عرض سلام درچند مورد که ساختمانهایی بتنی با سیستم دوگانه وسقف دال وافل طراحی کرده ام مشکلی دارم وآن افزایش میلگردهای ستونها درطبقه آخر است : 1- آیا علت این امراثرمتقابل قاب ودیوار است ؟ وآیا کاری میشه انجام داد یا مجبورم کل ستونهای طبقات پایین را هم همین مقدار میلگرد بذارم واینکه آیا مجازیم میلگرد ستون در یک طبقه را ازطبقات پایین بیشتر طراحی کنیم 2- نحوه مدل کردن ساختمانهایی که کلا به جای ستون ازدیواربرشی استفاده می شود واتصال تیر به دیوار چطور است؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .