انجام مطالعات خط ۲ متروی اصفهان/ اولویت حفظ آثار باستانی

25 آبان 1394 - 10:36
انجام مطالعات خط ۲ متروی اصفهان/ اولویت حفظ آثار باستانی

تین نیوز | شهردار اصفهان گفت: خط دوم مترو از زیر میدان امام رد می‌شود،قول می‌‌دهیم که به آثار باستانی در این محطوطه هیچ آسیبی وارد نشود.

مهدی جمالی نژاد در خصوص مترو این شهر گفت: مطالعات مترو اصفهان سابقه طولانی دارد اما به دلایل مختلفی شرایط برای احداث به طول انجامید.

وی با بیان اینکه سه خط مترو در اصفهان داریم، گفت: خط اول شمال به جنوب به طول 20 کیلومتر در سه فاز از قدس تا شهدا، از شهدا تا تختی و از تختی تا دفاع مقدس است.

شهردار اصفهان ادامه داد: خط دوم که یکی از خط‌های پرحاشیه است از زیر میدان امام رد می‌شود که البته قول می‌‌دهیم که به آثار باستانی هیچ آسیبی وارد نشود.

وی در خصوص خط 3 مترو گفت: این خط از میدان آزادی تا سه راه عباسپور است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه فاز اول خط یک را راه‌اندازی کرده‌ایم گفت: بعد از 54 سال مطالعه فاز یک راه‌اندازی شد.
وی افزود: در ابتدا هدلاین‌ها 3 دقیقه است و دو رام قطار که هر رام 5 واگن دارد.

به گفته جمالی نژاد متوسط روزانه 1200 نفر با مترو جابجا می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از 7 تا 10 صبح مترو سرویس‌دهی می‌کند گفت: به زودی تا 12 بعدازظهر سرویس‌دهی می‌کنند و در حال حاضر مترو رایگان است ولی هزینه‌هایی برای آن در نظر می‌گیریم.

شهردار اصفهان اضافه کرد: اولویت شهر با میراث فرهنگی است و اصفهان دومین شهری است که ثبت جهانی شده است. با اولویت حفظ میراث فرهنگی مترو را گسترش می‌دهیم. کار مطالعاتی صورت گرفته به نحوی که آسیبی وارد نشود.

جمالی نژاد ادامه داد: خارج از محدوده بافت تاریخی اقدامات صورت گرفته و در محدوده میراث فرهنگی با حفظ آثار باستانی فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهیم.

منبع:+

  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    هر آنچه در رابطه با یک موضوع تخصصی می خواهید ( فیلم، عکس، مقاله، اخبار و ... )، فقط در یک صفحه

    صفحه اصلی دانشنامه