رپورتاژ آگهی: دوران پساکرونا در مهندسی

14 فروردين 1399 - 20:50
رپورتاژ آگهی: دوران پساکرونا در مهندسی

تهدید یا فرصت؟!

در این مدت تحلیل های زیادی را از کارشناس های داخلی و خارجی درباره تاثیرات کرونا بر مشاغل و اقتصاد خوانده ایم که نتایج را با شما به اشتراک می گذاریم.

این بیماری بر روی بخش خدمات بسیار بیشتر از سایر بخش ها تاثیرگذار بوده است. از آنجایی که حدود ۶۵ درصد از فعالیت های مهندسی در دسته خدمات قرار می گیرد و باز هم طبق نظر کارشناسان ما حداقل تا پایان اردیبهشت درگیر این ویروس خواهیم بود، باید انتظار یک ورشکستگی عمومی به خصوص در بخش‌های غیردولتی و کسب و کارهای خرده پا را داشته باشیم.

 

 

در گزارش بانک جهانی هم ذکر شده است که خیلی از مشاغل در دوران پساکرونا دچار تغییرات بنیادین می شوند که بخش مهندسی از این موضوع مستثنا نیست. 

هدف از ارائه این تحلیل، نه سیاه نمایی است نه ناامید کردن جامعه مهندسی. اما راهکار ها و راه حل ها چیست؟  آیا می شود این تهدید را به فرصت تبدیل کرد؟

به گزارش بانک جهانی بسیاری از شرکت ها بعد از دوران پساکرونا به دنبال برون سپاری و انجام پروژه ها خارج از مجموعه خود خواهند بود که این موضوع باعث ایجاد فرصت برای مهندسان متخصص می شود که بتوانند با شرکت های مختلف کار کنند. پس اگر دنبال تغییر هستید، از روزهای تعطیلات و قرنطینه به عنوان فرصتی برای افزایش مهارت های خود استفاده کنید.

همچنین مدیران شرکت ها باید بدانند در دوران پساکرونا شرکت هایی موفق خواهند بود که بتوانند ارزش آفرینی کنند، بتوانند خود را با تغییرات به وجود آمده همگام کنند، بجای استفاده از سیستم های مدیریتی فرسوده رایج در نظام مهندسی کشور، از سیستم های نوین مدیریتی استفاده کنند و همچنین بهینه سازی را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

جهت آشنایی بیشتر با خدمات پلتفرم بسپاریم به این وبسایت مراجعه کنید.

سوالات مرتبط
عکس کاربر
46پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
معماری -احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی
کسی در خصوص نحو فضا یا نرم افزارش اشنای دارد احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی داریم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    تقویم آموزشی

    موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

    پکیج استثنایی 808