رپورتاژ آگهی: دوران پساکرونا در مهندسی

14 فروردين 1399 - 20:50
رپورتاژ آگهی: دوران پساکرونا در مهندسی

تهدید یا فرصت؟!

در این مدت تحلیل های زیادی را از کارشناس های داخلی و خارجی درباره تاثیرات کرونا بر مشاغل و اقتصاد خوانده ایم که نتایج را با شما به اشتراک می گذاریم.

این بیماری بر روی بخش خدمات بسیار بیشتر از سایر بخش ها تاثیرگذار بوده است. از آنجایی که حدود ۶۵ درصد از فعالیت های مهندسی در دسته خدمات قرار می گیرد و باز هم طبق نظر کارشناسان ما حداقل تا پایان اردیبهشت درگیر این ویروس خواهیم بود، باید انتظار یک ورشکستگی عمومی به خصوص در بخش‌های غیردولتی و کسب و کارهای خرده پا را داشته باشیم.

 

 

در گزارش بانک جهانی هم ذکر شده است که خیلی از مشاغل در دوران پساکرونا دچار تغییرات بنیادین می شوند که بخش مهندسی از این موضوع مستثنا نیست. 

هدف از ارائه این تحلیل، نه سیاه نمایی است نه ناامید کردن جامعه مهندسی. اما راهکار ها و راه حل ها چیست؟  آیا می شود این تهدید را به فرصت تبدیل کرد؟

به گزارش بانک جهانی بسیاری از شرکت ها بعد از دوران پساکرونا به دنبال برون سپاری و انجام پروژه ها خارج از مجموعه خود خواهند بود که این موضوع باعث ایجاد فرصت برای مهندسان متخصص می شود که بتوانند با شرکت های مختلف کار کنند. پس اگر دنبال تغییر هستید، از روزهای تعطیلات و قرنطینه به عنوان فرصتی برای افزایش مهارت های خود استفاده کنید.

همچنین مدیران شرکت ها باید بدانند در دوران پساکرونا شرکت هایی موفق خواهند بود که بتوانند ارزش آفرینی کنند، بتوانند خود را با تغییرات به وجود آمده همگام کنند، بجای استفاده از سیستم های مدیریتی فرسوده رایج در نظام مهندسی کشور، از سیستم های نوین مدیریتی استفاده کنند و همچنین بهینه سازی را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

جهت آشنایی بیشتر با خدمات پلتفرم بسپاریم به این وبسایت مراجعه کنید.

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
پارکینگ مجتمع تجاری
سلام وقت بخیر در مجتمع تجاری طبقه پارکینگ جزو زیربنای مجتمع محسوب میشود ممنون میشوم اگر اطلاعات دقیقی دارین راهنمائی بفرمائید با تشکر از مدیریت سایت
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...