فعالیت‌های حقوقی نظام مهندسی ساختمان نظام‌مند می‌شود

5 اسفند 1398 - 14:47
فعالیت‌های حقوقی نظام مهندسی ساختمان نظام‌مند می‌شود

حامد مانی‌فر سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل پیشین و سرپرست تازه منصوب شده دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی، گفت: دفتر توسعه مهندسی ساختمان یکی از دفاتر و مراجعی بوده که در حوزه سیاستگذاری و تصمیم‌سازی در روابط اجزای نظام مهندسی ساختمان از طریق ابلاغ دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها نقش داشته است.

سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان ادامه داد: بسیاری از روابط در جامعه مهندسی کنونی نتیجه دستورالعمل‌هایی است که در این دفتر تهیه و تدوین شده است.

به گفته مانی فر، ضرورت دارد تا بسیاری از دستورالعمل‌های حوزه نظام مهندسی ساختمان به روز شوند.

وی توضیح داد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که در دفتر توسعه مهندسی دنبال خواهد شد موضوع ارایه کارنامه حرفه‌ای مهندسان است که تلاش می‌کنیم تا محقق شود.

سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان با اعلام این مطلب که سرمایه انسانی در نظام مهندسی ساختمان بسیار اهمیت دارد، گفت: متاسفانه با در دسترس نبودن کارنامه علمی نمی‌توانیم از ظرفیت منابع انسانی مهندس بهره لازم را ببریم.

مانی‌فر تاکید کرد: مدتی که به عنوان سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان به خدمت مشغول هستم، با همراهی همه کارشناسان این بخش تلاش می‌کنیم تا به حوزه فعالیت حقوقی در نظام مهندسی نظم بیش‌تری بدهیم.

وی گفت: امیدوارم با همراهی همه دست اندرکاران این بخش بتوانیم پایگاه و سامانه جامع مهندسی را پیش ببریم و با تجربه ای که در ایجاد سامانه نظارت عالیه ظرف مدت شش ماه گذشته داشتیم، کار به بهترین شکل دنبال شود.

گفتنی است: پیش از این منصور نویریان مسئولیت دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی را برعهده داشت و هم اکنون حامد‌ مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان با حفظ سمت عهده‌دار این مسئولیت شد.

منبع

سوالات مرتبط
عکس کاربر
1پاسخ
قرارداد با مهندسی معمار
سلام خسته نباشید. مهندس معمار ساختمان من برج ۱۰ خروج خودشو از پرونده ما زده. ولی الان میگه باید برای امسال بازم باهام قرارداد بنویسی و پولمو بدی. میگه چون هنوزم مسعولیت ساختمان شما با منه.میگم شما خروج از ظرفیت کردید چه مسئولیتی دارید.میگه برو از نظام مهندسی بپرس بهت میگن باید قرارداد ببندیم. چکار کنیم باز باهاش قرارداد امضا کنم؟
عکس کاربر
0پاسخ
دستمزد مهندس ناظر ساختمان چطور حساب میشه ؟
سلام . کسی میتونه دستمزد مهندس ناظر از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰ که برای یک ساختمان ۷۵۰ متری ۵ طبقه در شهر تهران حساب کنه ؟ ما چقدر به ناظر پرداخت کنیم ؟ ( کار یه ساختمون از ۹۰ تا ۱۴۰۰ به خاطر مشکل مالی طول کشید ) کار ساخت سال ۹۰ شروع کردیم و بیش تر کارها انجام شد به جز نازک کاری ،؛ولی به دلیل مشکل مالی متوقف شد تا ۹۷ سال ۹۷ که شروع به کار کردیم مهندس برای تایید مدارک پول این چند سال توقف کار به خاطر گرو بودن مدرک گرفت و ما مبلغی پرداخت کردیم و توافق شد تا ۹۹ کار تموم بشه ولی تاییدیه اسانسور الان که ۱۴۰۰گرفتیم مهندس میگه دوباره باید پول یک سال نظارت از ۹۹ تا الان پرداخت کنید که میشه ۱۸ میلیون در صورتی که تو سایت دیدم باید ما به اتفاوت پرداخت بشه کسی میتونه دستمزد ناظر از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰ حساب کنه چقدر میشه ؟ خواهشا کمک کنید مشکل مالی به اندازه کافی داریم
عکس کاربر
0پاسخ
حقوق مهندسی: مشکلات پیش آمده در کارگاه
با عرض سلام احترام به اعضای سایت سوالاتی داشتم سپاسگذار خواهم شد راهنمای بفرمائید. در پروژه ای مشغول به کار شدیم و حالا کارفرما از دادن حق حقوقمان امتناء می ورزد ۱_ اینجانب پس از عقد قرارداد و اجرای کار چون برای بار اول بود سازه های سوپر پنلی اجرا میکردم متوجه ضرر و زیان در کار شدام حالا چگونه و در چه ارگانی میتوانم ادعای ضرر و زیان و خیال قبل از قانون مدنی را داشته باشم . ۲_نامه های جهت بیکاری نفرات کارگر به دلیل نبود مصالح به کارفرما ارسال کردیم و توسط واحد های فنی و اجرای کارگاه نیز تائید شده که به دلیل نبود مصالح و جبهه کاری نفرات کارگری بیکار هستند الان کارفرما از دادن این بیکاریها که در طی پنج ماه رقم قابل ملاحظه ای برایم هست امتناء می کند چگونه باید این بیکاری را و از کدام نهاد ارگان یا اداره بگیرم تا به کارفرما فشار آوردن. ۳_یکی از همکارانم که با دعوت کارفرما به پروژه آمدند به دلیل عدم توافق قیمت قرارداد ندارند و حالا پس از اجرا آنها نیز بر سر مسائل مالی مشکلاتی دارند چگونه و چه عدله ای بین اینها باید حاکم باشد و از کدام ارگان و نهاد ۴_ حال که متوجه ضرر د زیان شدام آیا برای اینکه نمی خوام ادامه کار دهم باید بصورت مکتوب به کارفرما اعلام کنم که دیگر قادر به همکاری نیستم آیا بعد از انصراف از کار می توانم ادعای ضرر و زیان نمایم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...