مدل سازی اطلاعات ساختمان(کاهش زمان اجرای ساختمان های فولادی با BIM)

مدل سازی اطلاعات ساختمان(کاهش زمان اجرای ساختمان های فولادی با BIM)

اشتراک گذاری داده های مدل به همراه جزئیات، به اجرای سریعتر و موثرتر سازه های فولادی کمک می کند.

سیستم های مجزاء بنتلي

گروه مهندسی Fitzpatrick قادر به فشره سازی یا متراکم کردن جدول زمانبندی ساخت Octapharma در كاروليناي شمالي ،توسط اشتراک گذاری داده های دقیق ساختاری مدل اوليه و اغلب به همراه جزئیات در فاز طراحي ،به مدت هشت هفته می باشد.

وقتيکه در پروژه ی Octapharma متمركز سازی تعیین شد و با نگهداری و پردازش داده های آزمایشگاهی خود، 1 ميليون دلار در ماه برای شركت ذخیره نمود، سرعت بخشيدن به برنامه زمانبندی ساخت،ازتسهیلات جديد در كارولينا ی شمالی عظیم تر بود. گروه مهندسی Fitzpatrick قادر به فشرده سازی یا متراکم کردن جدول زمانبندی ساخت Octapharma در كاروليناي شمالي ،توسط اشتراک گذاری داده های دقیق ساختاری مدل اوليه و اغلب به همراه جزئیات در فاز طراحي ،به مدت هشت هفته می باشد. با استفاده از نرم افزار بنتلي ، مهندسي اجرایی گروه Fitzpatrick بهتر شد،روشی موثر براي اجرای سازه های فولادی  بود، کاهش RFIs و تغییر دستور سفارشها و کمک به Octapharma وذخیره 2 ميليون دلاری شد.

 

با 1 ميليون دلار در ماه روی خط،نشست ها یا جلسات برنامه زمانبندی در این پروژه بحرانی بود. تکنولوژی و BIM به تسهيل سریعتر پروژه ها كمك كرده اند،ا اما تندتر ،همیشه معنی کامل تر را نمیدهد. داگ Fitzpatrick، رئيس گروه مهندسي Fitzpatrick توضيح داد: " اگرچه ما هم اكنون در مدل سازی اطلاعات ساختمان و سه بعدی، کار می کنیم،اکثر پروژه های ما  به تحويل اسناد ساختمانی دو بعدی نیاز دارند ".تیم ساخت و جزئیات دهنده های نهایی، بعد از آن بايد اطلاعات سه بعدی خود را از اسناد دوبعدی ما بازسازی کنند و به اين ترتيب در بخشي از اين زمان بود كه ما مجبور به ایجاد مدل های سه بعدی از اولین مکان شدیم.

اين به اين معني است كه زودتر از جزئیات شروع شد،اطلاعات طراحی کمتری از طریق الکترونیکی انتقال یافت ،و بسیاری از از داده های جزئی با دست ،مورد بازسازی قرار گرفت.

گروه مهندسی Fitzpatrick از سیستم های بنتلي و ، سيستم سازه ای RAM را براي تجزيه و تحليل  سازه و طراحي استفاده  کرد،در انجمن طراحی،مهندسی و ساخت،طراح ساختمانی برای مدل سازی است،و برنامه MicroStation PowerDraft هم برای تهیه پیش نویس است.

نرم افزار بنتلی برای دسترسی آسان گروه مهندسی Fitzpatrick ،جهت همکاری ساخته شد. برای این پروژه خاص، معمار، مکانیک، مهندس الکتریکی، و شركتهاي لوله کش،همه در نرم افزار رویت کار میکنند. پيمانكاران  در نرم افزار Navisworks كار مي كردند.

مدل AECOsim (انجمن طراحی،مهندسی و ساخت) را به عنوان الگوي Revit ،برای تيم های طراحی  وساخت، از طریق مدلهای ساختاری یکپارچه ((ISM به اشتراک گذاشتیم. Fitzpatrick گفت. "مدل های ساختاری یکپارچه به ما اجازه ی آسان به روزآوری نمونه هايي براي اعضاي تيم در یک هفته  را داد ، AECOsim(انجمن طراحی،مهندسی و ساخت)  ، تمام ویژگی ها و زمينه های كاربرد فرآیندهای جدید ما را  کامل تر کرد".

 

طراح ساختمان AECOsim مدل با جزئیات کامل می سازد که آماده تحويل داده ها به تولیدکنندگان فولاد است.

گروه مهندسی AEFitzpatrick دريافتند كه نگهداری  جزئیات داده های سه بعدی از فولاد،  در حد ضرورى بود.مهندس سازه انجمن طراحی و ساخت، میزان خروجی از سیستم اطلاعاتی ساخت را افزایش داد، گروه مهندسی Fitzpatrick توانست ، مدل با داده های مكرر  را در طول فاز طراحی،با جزئی کاران به اشتراک بگذارد. این تضمینی بود برای جزئیاتی که باید دقیق واطلاعات به روز و عملاً حذف مجازی نياز به جزئیات به منظور بازسازی اطلاعات از اسناد دو بعدی است. گروه مهندسی Fitzpatrick و طراح جزئیات نيز برای تضمین برتری فولاد ،در مدل ترکیب می شوند.

توانايي به اشتراک گذاری داده های ندل در زمانهای چند گانه در طول فاز طراحی یک پروژه،مولف اصلی مورد تقاضا برای برنامه زمانبندی هست، Fitzpatrick گفت"این فرآیند به ما اجازه ی کاهش زمان اجرا را از12 تا14 هفته به تنها 6 هفته تقلیل می دهد". و بهتر از همه ،اینکه این فرآیند توسط انجمن معماران طرح و ساخت،پایدار هست.آن می تواند به تمام پروژه های در حال جریان،اختصاص داشته باشد، و به ما امکان تامین ارزش واقعی برای مشتریان را می دهد.

با داده های دقیق و در فرمت در دسترس،طراح جزئیات ،خطاهای دوباره وارد شده را حذف و داده ها را بازسازی می کند. به عنوان یک نتیجه ، گروه مهندسی فيتزپاتريک به کمتر از یک سوم زمان واقعی احتیاج داشت تا بسته فرآورده را بازبینی بکند.

زیرا ما اکنون می توانیم که داده های دقیق  ، اندازه های برش ، پخی ها ، نمره های فولاد ، و همچنین محدودیت های واقعی را ارسال کنیم. فيتزپاتريک گفت: ما می توانیم اکنون بر جنبه های بیشتر و منحصر به فردتر طرحمان متمرکز بشویم.

 

فيتزپاتريک گفت:"خروجی هایIFC وISM کلید توانایی به اشتراک گذاری داده های مدل هستند.آنها به ما اجازه می دهند که در تجزیه و تحلیل نرم افزار قدرتمند بنتلی ومحیط طرح کار کنیم تا اطلاعات کاربردی برای دیگر اعضای تیم طراحی و سازه ایجاد کنیم".

لینک اتصال بین سیستم سازه ای RAM و انجمن طرح و ساخت،همچنین به کوتاه کردن زمان مورد نیاز جهت آماده سازی و ایجاد اسناد ساخت،کمک می کند.با انجن طرح و ساخت ما قادر به ایجاد دقیق ترسیمات در هر فاز طراحی پروژه هستیم. فيتزپاتريک گفت:"این سرعت و دقت ،بدون انجمن نا ممکن است".

اطلاعات توسط سیستم منسجم نرم افزار بنتلی تامین می شود.سایت مورد نظر:www.bentley.com

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده
عکس‌های parvaneh shahsavand

پروانه شاهسوند

ارسال مقاله " بررسی وطبقه بندی علل ایجاد تاخیرات در پروژه های عمرانی و مقایسه تطبیقی تکنیک های آنالیز تاخیرات با پروتکلSCL"،با همکاری دکتر مجیدپرچمی جلال، یازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه،تهران ارسال مقاله "تحلیل کمی ریسک و بکارگیری مهندسی ارزش جهت افزایش کارایی مدیریت پروژه(مطالعه موردی:پارکینگ طبقاتی-تجاری ستارخان"،با همکاری دکتر حسین نقاش طوسی، کنفرانس بین المللی مدیریت ارزش و هزینه، دانشگاه تربیت مدرس، تهران ارسال مقاله طراحی سیستم اطلاعات مدیریت پروژه جهت انتخاب تامین کننده مناسب"،با همکاری دکتر حسین نقاش طوسی، سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت ایران، دانشگاه صنعتی شریف، تهران "تاثیر نانو فناوری و نقش نانو ذرات در تغییر رویکرد بتن معمولی به بتن های ویژه و خاص"، نخستین سمینار ملی کاربرد فناوری نانو در صنعت بتن ،دانشکده علاء الدوله سمنانی، گرمسار "بررسی تاثیر داده ها و سیستم های پشتیبان تصمیم بر مدیریت بحران ناشی از گودبرداری غیر اصولی در پروژه های عمرانی"کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین در عمران،معماری و مدیریت شهری، مرکز همایش های بین المللی صدا وسیما،تهران
سوالات مرتبط
عکس کاربر
2پاسخ
نحوه اختصاص متریال در نرم افزار رویت
سلام.رویت 2019 را نصب کردم.الان یه طرحا میخام متریال بدم ولی پنجره متریالم باز نمیشه.یعنی روش که کلیک میکنم اصلا اتفاقی نمی افته.از طریق paint هم که میرم همینطوره
عکس کاربر
6پاسخ
درخواست کمک برای مدلسازی با BIM
سلام پروژه ای دارم که نیاز به مدلسازی با BIM دارد .کمکم می کنید؟ فقط مدل سازی فصل 3 (روش تحقیق) انجام شود /اطلاعات پروپوزال، فصل 1و 2 ارسال می شود
عکس کاربر
2پاسخ
دوره های آموزشی آنلاین bim و کلیه آموزش های bim چه زمانی برگزار می شوند؟
باسلام و عرض ادب خدمت شما دوره های آموزشی آنلاین bim و کلیه آموزش های bim چه زمانی برگزار می شوند؟ آیا به صورت کامل تدریس می شوند؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • Comments

  در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  تقویم آموزشی

  3 دى 1397
  آکادمی تخصصی معماری
  6 دى 1397
  موسسه 808
  9 دى 1397
  مرکز مشاوره و آموزشهای تخصصی مدیریت پروژه تبریز
  13 دى 1397
  موسسه 808
  13 دى 1397
  موسسه 808
  13 دى 1397
  موسسه 808
  14 دى 1397
  دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا
  25 دى 1397
  موسسه 808
  28 دى 1397
  موسسه 808
  4 بهمن 1397
  دانشگاه شهید رجایی
  4 بهمن 1397
  موسسه ۸۰۸
  9 بهمن 1397
  دانشگاه شهید چمران اهواز
  14 بهمن 1397
  دبیرخانه دائمی همایش
  5 اسفند 1397
  انجمن متخصصان محیط زیست ایران
  7 اسفند 1397
  گروه طرح و ساخت مهرگان
  8 اسفند 1397
  باشگاه مهندسی ترکیه
  8 اسفند 1397
  دانشکده مهندسی و پدافند غیرعامل دانشگاه جامع امام حسین
  3 ارديبهشت 1398
  دانشکده عمران، معماری و هنر دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران
  4 ارديبهشت 1398
  انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE)
  10 ارديبهشت 1398
  بخش مهندسی راه، ساختمان و محیط زیست دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز
  20 آبان 1398
  پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808