مقاله تحلیلی: آنالیز و طراحی تیر مهاری بتن مسلح پیوسته برای استادیوم با استفاده از Eurocode 2

مقاله تحلیلی:  آنالیز و طراحی تیر مهاری بتن مسلح پیوسته برای استادیوم با استفاده از Eurocode 2

امروزه رایج‌ترین روش ساخت ساختمان استادیوم‌های ورزشی به‌صورت ترکیبی صورت می‌گیرد. در این روش معمولاً سکوهای بتنی پیش‌ساخته (جایگاه تماشاچیان) بین تیرهای فولادی مایل (شیب‌دار) یا تیرهای بتن مسلح مایل گسترده می‌شوند. این سکوها متکی بر هم دیگر هستند. این شکل قرارگیری سبب می‌شود تا جایگاه تماشاچیان شکل بگیرد. تیرهای مایل معمولاً با ستون‌های سازه به‌صورت درجا ساخته می‌شوند. گاهی اوقات ترجیح داده می‌شود که با توجه به محدودیت‌های ساخت و ساز یا محل از روش پیش‌ساخته استفاده شود. این آرایش معمولاً قاب اسکلتی سازه‌ی استادیوم را تشکیل می‌دهد.

منبع

ترجمه شده توسط تیم خبری 808

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله:  analysis_and_design_of_a_continuous.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های poorya_n

پوریا نخعی

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مدیریت منابع آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران سابقه ترجمه مقاله و کتاب تخصصی اشنا به نرم افزارهای matlab, lingo,Gams,hec-hms,modsim, etabs, safe
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
حداقل آرماتور محاسبه شده تیر، کمتر از حد معین در مبحث نهم 9-14-5 (92)
در سازه ای 2 طبقه، ستون ها 30 * 30 بوده و تیرها هم 30 * 40 لحاظ شده است. مقدار آرماتور طولی تیر با در نظر گرفتن رابطه 9-14-5-2-1 و Asmin=pmin*b*d خیلی کمتر است. pmin=0.0035 Asmin=0.0035*30*(40-5)=3.675 عددی که در مقادیر مقاطع پایین تیرها بوسیله نرم افزار محاسبه شده از عدد حاصله بالا خیلی کمتر است. در این موقعیت چه نظر تخصصی دارید؟ چطور باید اقدام کرده و ادامه داد؟ ممنون از توجه تان. عکس مربوطه: https://s6.uupload.ir/files/2022-09-07_copy_f0t3.jpg
عکس کاربر
1پاسخ
تیر ریزی در ساختمان بتنی

سلام تو یه ساختمان بتنی یک قسمت از سقف  اشتباها تیرریزی نشده و پوتر ها اجرا شده . الان برای  تیر ریزی اون قسمت چیکار میشه کرد؟

عکس کاربر
1پاسخ
ابعاد منطقی برای تیرو و ستون بتنی طبقات زیرزمین ساختمان 15 طبقه

با سلام

من یک ساختمان اسکلت بتن در ایتبس طراحی کردم و فقط با ابعاد ستون ها و تیرهای 130و130*35برای طبقه زیرزمین مشکلO/S#2تیرها و ستونها رفع می شود میخواستم بپرسم که این ابعاد برای یک ساختمان 15 طبقه خیلی زیاد نیست؟

ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .