بررسی معماری خانه و ارتباط آن با شهر

25 بهمن 1397 - 17:03
 بررسی معماری خانه و ارتباط آن با شهر

 ما اغلب از فضاى خانگى به عنوان محیطى پنهان و خصوصى یاد می‌کنیم، جایى که صاحب خانه نهایت کنترل را بر  اعمال، عادات روزانه و متعلقات شخصی‌اش دارد. ولیکن این فضاى خصوصى به شدت تحت تاثیر عواملى خارجى و از اذهان ما پنهان است.

به این دلیل است که بسیارى از محققین، در تعریف "خانه" از واژه "دامستیک" و یا "فضایى اهلى شده" یاد می‌کنند چرا که این تعریف نشان دهنده فضایى است که تحت تاثیر برنامه ریزى‌هایى خارج از حیطه  داخلى خانه شکل گرفته است.

در این راستا، "یک خانه: برش دوم" داستان شکل‌گیرى خانه‌اى است که توسط خانواده‌اى از قشر متوسط جامعه در سال ١٣٣٥  آغاز مى‌شود. در واقع این داستان دیالوگى بین معمارى، معمارى داخلى، اشیاء خانگى، مراودات کتبى، کتب و مجلات و آرشیو عکس‌هاى به جاى مانده از خانه‌اى است که در پروسه‌ از بین رفتن آن از تخریب و حذف فیزیکى نجات یافته‌اند.

این داستان در فصل‌هاى متعدد به نمایش گذاشته خواهد شد که نخستین فصل آن به معمارى خانه و ارتباطش با شهر مى‌پردازد.  

منبع

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
پارکینگ مجتمع تجاری
سلام وقت بخیر در مجتمع تجاری طبقه پارکینگ جزو زیربنای مجتمع محسوب میشود ممنون میشوم اگر اطلاعات دقیقی دارین راهنمائی بفرمائید با تشکر از مدیریت سایت
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
معماری -احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی
کسی در خصوص نحو فضا یا نرم افزارش اشنای دارد احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی داریم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...