پنجره هوشمند-اختصاصی 808

3 تير 1394 - 12:05
پنجره هوشمند-اختصاصی 808


فناوری توسعه یافته توسط دانشگاه سینسیناتی و شرکای تجاری آن، قادر است کاری که نه پرده و نه پنجره های هوشمند موجود توان انجام آن را دارند، انجام دهد. این تحقیق در حال ثبت اختراع ، با حمایت بنیاد ملی علوم، به عنوان کم هزینه ترین پنجره رنگی که به صورت پویا، برای روشنایی، میزان رنگ و کدورت (برای حفظ حریم خصوصی، در حالی که اجازه می دهد نور به داخل بتابد) سازگار می شود، می باشد.

یک همکاری بین دانشگاه سینسیناتی، هیولت پاکارد، و آزمایشگاههای تحقیقاتی مرک موجب دستیابی به موفقیت ثبت اختراع پنجره رنگی" قابل تنظیم" شده است. دستیابی به موفقیت به معنی اینکه پنجره سنتی می تواند به زودی توسط نوعی پنجره کم هزینه که در آن روشنایی، میزان رنگ (گرم یا سرد بودن درست مثل لامپ های رشته ای) و کدورت (حریم خصوصی) توسط کاربر قابل تنظیم می باشد، جایگزین شود.
مزایای پنجره های هوشمند جدید
در حال حاضر، بسیاری ازپنجره های مسکونی و تجاری، از سایبان های مکانیکی برای حفظ حریم خصوصی و برای جلوگیری از نور، گرما و سرما استفاده می کنند. این فن آوری در صد سال گذشته ارزان و موثربوده است و پذیرش کنترل الکترونیکی پنجره رنگی را که قبلاً تنها می توانست عملکرد شفاف به مات را از سایبان های مکانیکی تقلید کند کم می کرد. با این حال، این پیشرفت های جدید در دانشگاه سین سیناتی در مورد تغییر این رویه است.
به طور خلاصه، توسعه جدید ساختار پنجره هوشمند گزینه هایی را برای هر یک از موارد زیر فراهم می کند:
1- به طور همزمان برای میزان روشنایی و رنگ قابل تنظیم است، مانند اینکه مصرف کنندگان امروزه می توانند لامپ های حبابی که دارای نور گرم و یا سرد هستند را بخرند. این امر کیفیت نور ورودی به خانه یا ساختمان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
2- به شما اجازه می دهد حریم خصوصی خود را داشت باشید در حالی که مانع 90 درصد نور یا بیشتر می شود یا نور ورودی را به میزان کمی تیره می کند ، و یا به یک پنجره کاملاً شفاف باز می تاباند. بدون نیاز بیشتر برای جلوگیری از ورود نور طبیعی به خانه فقط به خاطر یک حریم خصوصی کوچک
3- کنترل های چند بعدی طیف بیشتری از گزینه های رنگ و کدورت را فراهم می کند . فراتر از این دو نمونه، کنترل همزمان بین هر نوع دیگر از دو حالت پنجره موجود، امکان پذیر است. به عنوان مثال، یک پنجره می تواند مستقلاً هم نور مرئی و هم انتقال حرارت مادون قرمز را کنترل کند. بنابراین، شما می توانید از حرارت مادون قرمز خورشید در تابستان جلوگیری کنید اما اجازه دهید در زمستان به داخل خانه راه یابد.
4- اساساً، تولید همه این موارد کم هزینه است و می تواند در هنگام ساخت استاندارد در پنجره ها به کار رود . ساختار جدید نیز می تواند در حال حاضر، از طریق برش به اندازه پوشش الکترود در پنجره هایی که قبلاً در محلی از خانه ها و دیگر ساختمان ها استفاده می شده است، به کار رود.
چالش تیم UC، مرک و HP جهت استفاده از این تکنولوژی، تبدیل نمایشگر الکترونیکی در دستگاه های تلفن همراه و کامپیوتر ما، به یک سطح بزرگتر مانند پنجره ها به طریقی که بتواند با هزینه ای کمتر از 30 دلار در هر فوت مربع تولید شود، که استاندارد صنعت برای تولید پنجره می باشد.

ترجمه شده توسط تیم خبری 808

منبع:+

  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    هر آنچه در رابطه با یک موضوع تخصصی می خواهید ( فیلم، عکس، مقاله، اخبار و ... )، فقط در یک صفحه

    صفحه اصلی دانشنامه