مقاله تحلیلی: مهندسی عمران و تخصص‌های لازم

مقاله تحلیلی: مهندسی عمران و تخصص‌های لازم

«مهندسی» یک مفهوم به‌شدت وسیع با تخصص‌های بسیار است. مهندسی عمران هم به‌خودی‌خود بسیار گسترده است و شامل تخصص‌های متعددی می‌شود که هر کدام بخشی از مهندسی عمران را تشکیل می‌دهند.

وقتی شما مهندسی عمران می‌خوانید بهتر است که به شغل آینده‌ی خود نیز فکر کنید تا بتوانید تمرکز خود را تا حد ممکن بر روی یادگیری و تمرین تخصص‌های مورد نیاز بگذارید. درک شما از زمینه‌ی تخصصی که انتخاب می‌کنید باید تا حد ممکن عمیق باشد تا بتوانید تمرکز خود را بر آموزش با توجه به فضای واقعی صنعت معطوف کنید.

برای کمک به شما در این مسیر ما اطلاعاتی در مورد تخصص‌های اصلی مهندسی عمران و کارهایی که به آن‌ها مربوط می‌شود ازجمله کارهای روزانه و انتظارات دستمزدی آن‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم.

منبع

ترجمه شده توسط تیم خبری ۸۰۸

اگر دوست دارید به تیم خبری ۸۰۸ بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله: civil_engineering_what_should_i_specialise_in.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های alikhalili60

علی اکبر خلیلی

كارشناس ارشد مهندسی و مدیریت ساخت
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .