مقاله تحلیلی:‌ وزن و ابعاد اجرهای مختلف

مقاله تحلیلی:‌ وزن و ابعاد اجرهای مختلف

بر اساس موسسه استاندارد هند، دهلی‌نو، آجری استاندارد است که ابعاد آن 9 ×9×19 سانتی‌متر و ضخامت درز ملات آن 1 سانتی‌متر (اندازه آجر به همراه درز ملات 10 ×10 × 20 سانتی‌متر می‌شود) باشد. کاشی‌های آجری نیز باید دارای 19×19×4 سانتی‌متر باشند.

طبق همین استاندارد، حداقل مقاومت فشاری یک آجر استاندارد 35 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد. با این حال، این مقادیر در ایالت‌های مختلف متفاوت هستند.آجرها باید دارای ابعادی باشند که تا درونی‌ترین نقطه آن پخته شود. وزن اجرها نیز باید به‌گونه‌ای باشد که بنا بتواند آن را با یک دست به‌راحتی و بدون خستگی بلند کند و در جای خود قرار دهد.

منبع

ترجمه شده توسط تیم خبری ۸۰۸

اگر دوست دارید به تیم خبری ۸۰۸ بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله:‌ sizes_and_weights_of_bricks.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های poorya_n

پوریا نخعی

لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مدیریت منابع آب دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران سابقه ترجمه مقاله و کتاب تخصصی اشنا به نرم افزارهای matlab, lingo,Gams,hec-hms,modsim, etabs, safe
سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه بارگذاری سقف تیرچه در اجرا
برای اجرا و بتن ریزی سقف دوم چند روز بعد از بتن ریزی سقف تیرچه ی اول میشه جکها رو رو سقف اول گذاشت و بتن ریزی انجام داد؟
عکس کاربر
0پاسخ
حداقل زمان ممکن برای جاگذاری تیرچه ی بتنی روی پلها؟
حداقل زمان ممکن برای جاگذاری تیرچه ی بتنی روی پلها چند روز بعد از خارج کردن از قالب و عمل اوری هست؟.متوسط دما ۲۵ درجه
عکس کاربر
1پاسخ
ساخت ملات سیمانی برای نما
سلام . وقت به خیر . ببخشید برای کاری که در دست دارم به مشکل خوردم و نتونستم مرجعی برای دریافت جواب پیدا کنم. مجبور به این مزاحمت شدم. آیا فرمولی برای تعیین مقدار وزن مصالح لازم در تهیه انواع ملات ها داریم ؟ من باید قسمت بالای دیوار داخلی یک حمام را سیمان سفید کنم. طول این قسمت ۵ متر و عرض آن ۱ متر هست و البته زیر کار گچ کهنه و بسیار ناصاف هست. برای تهیه ملات سیمان سفید و پودر سنگ. از هر کدام چه مقدار لازم هست ؟ میزان غلظت ملات و نحوه کار چطور ؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .