مقاله تحلیلی: شاخه های مهندسی عمران

مقاله تحلیلی:  شاخه های مهندسی عمران

مهندسی عمران از جنبه ­های بسیاری تشکیل شده و شامل طیف گسترده­ ای از زیرشاخه ­ها می­ باشد. زمینه ­های مختلفی در این شاخه مهندسی وجود دارند که شما می ­توانید حرفه خود را انتخاب نمایید. در ادامه لیستی از شاخه­ های مهندسی عمران ارائه شده است:

1- مهندسی سازه

این شاخه از مهندسی عمران با طراحی و آنالیز سازه سر و کار دارد. نرم ­افزارهای متنوعی برای طراحی و آنالیز در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. نرم ­افزاری مانند Auto CAD به‌صورت گسترده برای تهیه پیش ­نویس استفاده می‌شود و نرم ­افزاری مانند STAAD یا ETABS در طراحی و آنالیز سازه ­ها کاربرد دارند.

مهندسین سازه چه کاری انجام می ­دهند؟

در بسیاری از موارد مهندسین سازه با معماران اشتباه گرفته می­ شوند. مهندسین سازه پس از طراحی سازه، آن را از نظر مقاومت و پایداری آنالیز می­ نمایند. در صورتی که کار معماران، طراحی جنبه­ های زیبایی ­شناسی ساختمان برای زیباتر دیده شدن آن می­ باشد.

منبع

ترجمه شده توسط تیم خبری 808

اگر دوست دارید به تیم خبری 808 بپیوندید، با ما تماس بگیرید.

دریافت فایل کامل مقاله:‌ branches_in_civil_engineering.pdf

درباره نویسنده
عکس‌های sarahmhpr

سارا محمدپور

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد زلزله و علاقه مند به زبان انگلیسی و ترجمه به ویژه متون تخصصی هستم.
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .