ایبوک ۲۴۰: رفتار غیر خطی و تحلیل خمیری سازه‌ ها (ویژه آزمون کارشناسی ‌ارشد و دکتری)

ایبوک ۲۴۰: رفتار غیر خطی و تحلیل خمیری سازه‌ ها (ویژه آزمون کارشناسی ‌ارشد و دکتری)

اگر سازه به طور استاتیکی معین باشد، نیروهای محوری را می‌توان بدون مطالعه خواص مصالح از معادلات تعادل به‌دست آورد. سپس با داشتن نیروها می‌توان تنش‌ها را در هر نقطه سازه محاسبه نمود. بالاخره با استفاده از نمودار تنش-کرنش، کرنش در هر نقطه و از روی آن تغییر طول هر عضو به‌دست می‌آید. این روش حل برای سازه‌های معین کاملاً آسان است.

تحلیل در یک سازه نامعین بسیار پیچیده‌تر می‌شود زیرا نیروها را نمی‌توان بدون یافتن تغییر مکان‌ها پیدا کرد و خود تغییر مکان‌ها بستگی به نیروها و رابطه تنش-کرنش دارند. برای چنین سازه‌هایی روش آزمون و خطا یا روش تقریبات متوالی را می‌توان به‌کار برد.

PDF

برای مشاهده کامل این محتوا می بایست مبلغ مورد نیاز را از اعتبار خود پرداخت کنید

برای کاربران ویژه رایگان است

نوع فایل دریافتی :
PDF
اعتبار مورد نیاز : 10,000 تومان
10,000 تومان
پرداخت 10,000 تومان و مشاهده محتوا
درباره نویسنده

رضا شیخی

دانشجوی دکتری زلزله دانشگاه تهران، مدرس مکانیک جامدات
سوالات مرتبط
عکس کاربر
88پاسخ
تحلیل استاتیک غیر خطی ومدلسازی دیوار برشی به روشهای مختلف
باسلام وتقدیم احترام درمورد مدلسازی به سه روش فایبر -المان یک مولفه ای وپوسته چند لایه ونحوه اعمال این سه روش در ایتبس توضیحاتی بفرمایید .باتشکر
عکس کاربر
0پاسخ
طراحی سازه فولادی با دیوار برشی
1_وقتی سازه قدیمی بتنی یه ساختمان الف را قصد داریم به یک ساختمان سازه فلزی وصل کنیم که به خاطر اختلاف سطح طبقات این دو (اختلاف سطح17سانتیمتر)و ویلچری بودن کارفرما نتوانیم از پله به عنوان راه حل استفاده کنیم راه حل بهتر چی میتونه باشه؟ 2_برای همان دوبلوک ساختمانی سوال یک اگر بخواهیم یک طبقه روی قسمت سازه فلزی اضافه کنیم آیا راه حلی برای دیواربرشی زدن هست یا اصلا نمیشه روی دیوار برشی برای این مورد اکتفاکرد؟
عکس کاربر
0پاسخ
بارگذاری خرابی پیش رونده
با سلام خدمت مهندسین عزیز من سازم رو در سپ مدلسازی کردم و تحلیل پوش آور رو هم روش انجام دادم. حالا برای خرابی پیش رونده می خوام طبق آیین نامه های خرابی پیش رونده به روش مسیر بار جایگزین بارگذاریش رو انجام و ترکیب بار رو وارد کنم. در این زمینه یک سوال برام پیش اومده سوال من اینه که در آیین نامه ی خرابی پی رونده اومده که باید یک ترکیب بار ثقلی برای بخش هایی که ستون درش حذف شده اختصاص داده بشه و یک ترکیب بار ثقلی برای سایر بخش. حالا من چطور به نرم افزار سپ بگم طی این ترکیب بار بیا این بار ها رو فرضا به این دهانه های مجاور ستون حذف شده اختصاص بده و به اون دهانه ها یک بار دیگه بده؟؟؟ اگر کسی در این زمینه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .