پادکست مقاله تحلیلی:‌ ۷ نکته‌ ای که باید درباره حرفه مهندسی بدانید

  • یک ماشین به راننده احتیاج دارد
  • حرفه خود را براي شاد بودن انتخاب کنید، نه موفقیت یا پول
  • چه چیزی مرا خوشحال می کند؟
  • آیا می توانم با انتخاب شغلی به‌ظاهر غریب، موفق شوم؟
پادکست مقاله تحلیلی:‌ ۷ نکته‌ ای که باید درباره حرفه مهندسی بدانید
پادکست مقاله تحلیلی:‌ ۷ نکته‌ ای که باید درباره حرفه مهندسی بدانید

 

یک حرفه مهندسی خوب مدیریت‌شده به معنای زندگی بدون يكنواختي است. برای مدیریت موفق يك حرفه مهندسي این هفت نکته را در نظر بگيريد. راز بزرگ: انتخاب حرفه مهندسی، مؤثر بودن و پيشرفت در آن، از يكديگر مستقل نيستند. به‌عنوان‌مثال: اگر شما تابه‌حال یک سیستم جدید کنترل فرآیند (PCS) را مستقیماً تنظیم کرده باشيد، می دانید كه تعداد زیادی انتخاب براي راه‌اندازی سیستم اولیه وجود دارد. عواقب این تصمیمات اغلب تا دیرباز ظاهر نمی شود و ممکن است هنگام برنامه‌ریزی و نگهداری از سیستم، گزینه های شما را محدود کند. بازگشت به عقب و تغییر گزینه ها می تواند به معنای از دست دادن تمام کار و شروع دوباره باشد. همین پدیده برای حرفه مهندسی هم وجود دارد. انتخاب های اولیه ممکن است اثرات طولانی‌مدتی به همراه داشته باشد. برای دنبال کردن این موضوع شما را به شنیدن فایل صوتی این مقاله دعوت می کنیم.

 این پادکست به گویندگی مهندس نشاط اخوت تهیه و ضبط شده است.

دانلود پادکست مقاله تحلیلی: ۷ نکته‌ ای که باید درباره حرفه مهندسی بدانید

مطالب مرتبط:

برای آشنایی با نحوه استفاده از اپلیکیشن 808 پلاس و همچنین شنیدن پادکست صوتی مقالات تحلیلی، فیلم زیر را مشاهده کنید:

درباره نویسنده

نشاط اخوت

11 سال سابقه کار در شرکت راهسازی و پلسازی
سوالات مرتبط
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
صلاحیت مهندس محاسب
سلام و احترام من کاردانی پیوسته رشته ساختمان دارم در حال گذراندن کارشناسی عمران اجرایی اگر کارشناسی ارشد سازه یا زلزله بخوانم صلاحیت محاسبه تعلق خواهد گرفت؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .