پیغام خطا

Notice: Trying to get property of non-object در taxonomy_term_page() (خط 733 از /home/civilcom/domains/civil808.com/public_html/sites/all/modules/808/custom808/custom808.inc).

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

کارت محتوای دانشگاه

با توجه به جمعیت قریب به نیم میلیونی شهر دزفول بعنوان دومین شهر پرجمعیت خوزستان طرح اولیه احداث دانشگاه صنعتی جندي شاپور دزفول در سال‌هاي قبل از انقلاب اسلامی تهیه شد. در تاریخ 1351/2/15 با توجه به پیش بینی طرح جامع دانشگاه جندي شاپور اهواز مقرر شد با خرید زمینی از اراضی صفی آباد دزفول به منظور تاسیس دانشکده کشاورزي، پروژه ایجاد شاخه شمالی دانشگاه آغاز گردد. در سال 1355 چارت سازمانی دانشکده به تصویب رسید و چهار دانشکده مهندسی، علوم، کشاورزي و پزشکی در دستور کار توسعه شاخه شمالی قرار گرفت. در سال 1356 ساخت بیمارستان 500 تختخوابی دکتر گنجویان به عنوان دانشکده پزشکی آغاز شد.

شروع به کار دانشکده، مقارن با انقلاب اسلامی ایران تا سال 58 به تعویق افتاد. در سال 58 دانشکده داراي 11 نفر عضو هیات علمی بود که متاسفانه بعلت آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مانع شروع به کار دانشکده شد و این وضعیت تا پایان جنگ ادامه داشت. در طول دفاع مقدس، کلیه امکانات شاخه شمالی در اختیار رزمندگان اسلام قرار داشت و ساختمان اصلی آن به عنوان ستاد جنگ و تخلیه شهدا و مجروحین مورد استفاده قرار گرفت.

فعالیت آموزشی شاخه شمالی دانشگاه از سال 1367 با پذیرش دانشجو در رشته های فنی گرایش های عمران و مکانیک آغاز گردید. بین سال‌هاي 76 تا 82 ، دانشکده بیشتر به دنبال تجهیز خود از قبیل امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی، رایانه و کتابخانه بوده است و در این زمینه به توفیقات قابل توجهی نائل شد. همچنین جذب استاد و ایجاد امکان براي ادامه تحصیلی اساتید موجود، از اولویت هاي کاري دانشکده بوده است. در اواخر سال 1383 وزیر وقت علوم موافقت خود را با استقلال و ارتقائ شاخه شمالی به مجتمع آموزش عالی ابلاغ نمود و از اول سال84 با استقلال کامل در تمام زمینه ها اعم از مالی، اداري، آموزشی، عمرانی دست یافت.

در سال 1385 موضوع ارتقا مجتمع به دانشگاه در جلسه هیات وزیران مطرح و مورد موافقت قرار گرفت. پی‌گیري این موضوع از طرف مدیریت مجتمع در اولولیت قرار داده شد و پس از بسترسازي و فراهم نمودن شرایط لازم( مانند واگذاري زمین به مساحت 65 هکتار، ابلاغ چارت سازمانی جدید با ساختار دانشگاه در سال 1386 ، اخذ مجوز تاسیس سه دانشکده و غیره) براي ارتقاء به دانشگاه و همچنین تلاش هاي فراوان مدیریت در این خصوص، در سال 1388 شوراي گسترش آموزش عالی ارتقاء مجتمع آموزش عالی به دانشگاه را تصویب نمود و در تاریخ 1388/4/10 با ابلاغ وزیر محترم علوم، مجتمع آموزش عالی جندي شاپور «به دانشگاه صنعتی‌جندي‌شاپور دزفول» ارتقاء یافت.

این دانشگاه اکنون دارای 8 دانشکده و یک مرکز تحقیاتی نوع یک می باشد که در زمینی به وسعت 100 هکتار پردیس اصلی و 100 هکتار زمین تحقیقاتی فعالیت می نماید. همچنین با ماموریت از طرف کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی و همکاری کمیسیون ملی یونسکو و سازمان میراث فرهنگی کشور و سازمان برنامه و بودجه با برگزاری دبیرخانه دایمی کنگره بین المللی جندی شاپور قصد بسیج امکانات این ارگانها و کمکهای مردمی و بین المللی برای غبار روبی و بازشناسی میراث ارزشمند جهانی جندی شاپور و حفظ و صیانت از عرصه و حریم این نماد علم در ایران دارد.

گرایش های عمران دانشگاه:

  • آب
  • سازه
  • نقشه برداری
  • خاک

گرایش های معماری دانشگاه: 

  • معماری
  • شهرسازی

اطلاعات تماس:

وبسایت
نشانی: خوزستان، دزفول، روبروی پایگاه چهارم شکاری

تلفن: ۴۲۴۲۸۰۰۰-۰۶۱

کاربران این دانشگاه

#: 9
عکس‌های Hossein136
حسین عبدی
عضو به مدت: 3 سال 1 هفته
#: 7
عکس‌های parchami7
مهشید پرچمی
نقش‌ها: editor, Vip, مشاور, همکاران
عضو به مدت: 7 سال 6 ماه
#: 6
سروش حیدری
عضو به مدت: 2 سال 11 ماه
#: 3
مهدی سلیمانی
عضو به مدت: 4 سال 4 ماه
#: 2
عکس‌های fatemeh khodabakhshi
فاطمه خدابخشى
نقش‌ها: Vip, مشاور, همکاران
عضو به مدت: 4 سال 3 هفته
اشتراک در RSS - دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول