پیغام هشدار

You are not authorized to view who bought that item. Please contact your site or shop administrator

انواع خانه های ویلایی، Residential Home Types

انواع خانه های ویلایی، Residential Home Types

انواع خانه های ویلایی، Residential Home Types

خانه نیمه‌متصل: اغلب، افرادی که در توسعه خانه‌سازی دست دارند این نوع خانه‌ها را می‌سازند و نقشه‌های یکسان، مبنای این نوع خانه‌سازی است. این خانه‌سازی برای ساختن خانه‌های منفرد نیز به کار می‌رود اما به ندرت نقشه دو نیمه به صورت مجزا کشیده می‌شود. غالبا گاراژ و یا پارکینگ در محدوده کناری زمین ساخته می‌شوند.

خانه‌های متصل: معمولا افرادی که پروژه‌های بزرگ ساختمان‌های مسکونی را به انجام می‌رسانند از این نوع خانه‌سازی استفاده می‌کنند. نقشه و طرح مجموعه ساختمان‌ها یکسان است و ساختمان‌ها دارای طرحی جمع و جور و یا جادار می‌باشند. می‌توان در هر قطعه زمین، گاراژ و یا پارکینگ ساخت و یا اینکه یک فضای پارکینگ جداگانه در نظر گرفت.

خانه‌های دارای باغچه: این ساختمان‌ها را می‌توان به طور مجزا و یا به صورت مجموعه خانه‌های هم‌شکل ساخت. معمولا فقط در مناطق وسیع، مجموعه خانه‌های هم‌شکل ساخته می‌شوند. این خانه‌ها دارای گاراژ‌های شخصی و یا پارکینگ مشترک هستند.

خانه‌های هم‌ردیف: در این نوع خانه‌سازی تعاونی، ردیف‌هایی از خانه‌های مشابه (یا کمی متفاوت) ساخته می‌شود. معمولا پارکینگ در طرف خیابان قرار دارد و یا ممکن است پارکینگ به صورت یک فضای پارک همگانی باشد.

خانه‌های دارای حیاط: با داشتن حیاط، مکان زندگی می‌تواند بزرگ‌تر، دارای سایبان و اختصاصی باشد. برخلاف خانه‌های مجزا، ایجاد حیاط موجب زندگی بهتری برای افرادی که از زمین نسبتا کوچکی استفاده می‌کنند می‌شود. اندازه حیاط محصور می‌تواند به کوچکی یک اتاق نشیمن باشد اما اگر ارتفاع دیوارهای اطراف از یک طبقه بیشتر باشد لازم است روشنایی حیاط با نور مصنوعی تأمین شود. به هر حال، اگر به حیاط باغچه دار نیاز دارید باید فضای بیشتری داشته باشید تا از نور خورشید بهتر بهره‌مند شوید و تنوعی از گیاهان را در باغچه خود داشته باشید.

خانه‌های دارای گلخانه: گلخانه، یک ساختمان شیشه‌ای ساده نیست بلکه سیستم پیچیده‌ای است که باید با مهارت و دقت طراحی شود. با توجه به نوع استفاده از گلخانه، باید سیستم شیشه‌ای، تهویه و سایبان هماهنگ باشند تا عملکرد رضایت‌بخشی داشته باشند. گلخانه، یک فضای میانی بین هوای بیرون و فضای داخلی خانه ایجاد می‌کند. ساختمان‌های شیشه‌ای نقش جمع‌کننده انرژی خورشید را دارند و اگر شرایط جوی خوب باشد پتانسیل ذخیره انرژی برای کل خانه می تواند حدود ۲۵٪ باشد. اگر گلخانه در جهت غرب باشد شرایط محیطی برای سکونت ارتقا می‌یابد. توصیه می‌شود که در فضای عبور بین خانه و گلخانه، درهای شیشه‌ای کار گذاشته شوند تا هر دو فضا از نظر گرما و به خاطر حفظ آرامش درون خانه و کارایی انرژی از هم جدا باشند.

خانه‌های پله پله: زمین‌هایی که در شیب‌های تند قرار دارند برای ساخت خانه‌های پله پله بسیار مناسب‌اند. شیب جلوی خانه (نسبت ارتفاع طبقه به عرض بهارخواب) با توجه به شیب زمین می تواند بسیار متفاوت باشد. اگر بهارخواب بزرگ باشد (یعنی عرض آن بیش از ۳/۲ متر باشد) معمولا ساختمان را رو به جنوب می‌سازند تا جلوی چشم‌انداز آن مانعی وجود نداشته باشد. به هر حال باید به آرامش و خلوت نیز توجه داشت. در خانه های پله پله هم مانند خانه‌های دارای باغ، فضای باز برای استراحت و بازی کودکان فراهم شده است. گیاهانی که روی دیوار تراس هستند موجب بهتر شدن محیط زندگی می‌شوند. این مزایا موجب شده در زمین‌های صاف نیز خانه‌های پله پله ساخته شوند و در پروژه‌هایی که فضای داخلی بزرگ‌تری فراهم می‌سازند نیز از خانه‌سازی پله پله استقبال می‌شود.

منبع: نویفرت ۲۰۱۴

محصولات فروشگاه: 
مرجع کامل طراحی مجتمع های ویلایی
قیمت: 16,000 تومان
16,000 تومان
کاربران دارای این تخصص: 
#: 1
سعید طارمی
عضو به مدت: 2 هفته 20 ساعت