دوره جامع آموزشی تهیه پروژه فاز2 معماری

20 ارديبهشت 1395 - 09:56
دوره جامع آموزشی تهیه پروژه فاز2 معماری

تعریف و اهمیت فاز 2 معماری

در فاز 2 ، گروه معماری تلاش می‌کند تا نقشه‌های اجرایی معماری ساختمان را با توجه به نقشه‌های تأیید شده مرحله اول معماری و همچنین توجه به نقشه‌های اجرایی گروه‌های سازه، تأسیسات برق، مکانیک و نقشه‌های محوطه سازی تهیه کرده تا در مرحله فاز 3 که فاز اجرا و نظارت می‌باشد، مجریان و مهندسان ناظر ساختمان با کمترین مشکلات مواجه بوده و با سرعت قابل قبول به اجرای موضوع پروژه بپردازند. در مورد ارزش و اهمیت این فاز می‌توان اعلام نمود که صرف مقدار کمی زمان و هزینه در این مرحله موجب کاهش چشمگیر هزینه‌ها و کاهش زمان اجرای پروژه و بالا رفتن کیفیت به نسبت بسیار بزرگتر خواهد شد. لازم به ذکر است کسب مهارت در فاز 2 معماری، در سایر بخش‌ها نظیر متره و برآورد پروژه‌ها، تهیه نقشه‌های کارگاهی و همچنین تهیه نقشه‌های ازبیلت (As Built)، بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

سوالات مرتبط
عکس کاربر
4پاسخ
چطوری از روی خروجی خام تیر و ستون، نقشه اجرایی رسم کنم؟
با سلام من یه پلان معماری دارم و فایل های اتوکد مربوط به خروجی خام ستون ها و تیر ها که با نرم افزار ETABS mate رسم شده اند به همراه فایل اتوکد میلگرد های تقویتی. الان از من خواسته شده که نقشه های اجرایی فاز 2 را رسم کنم ولی توی این فایل ها همه چیز رسم شده من دقیقا نمیدونم باید چی رو دیگه رسم کنم و چجوری از روی خروجی خام تیر و ستون نقشه اجرایی رسم کنم؟ ممنون میشم یه توضیحی بدید
عکس کاربر
2پاسخ
پيشنهاد آموزش برای تهیه نقشه های شاپ درایینگ؟
سلام.بنده دانشجو کارشناسی عمران اجرایی هستم،علاقه مند به تهیه نقشه های شاپ سازه بتنی هستم. برای آموزش صفر تا صد و پروژه محور چی پیشنهاد میکنید؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...