سخنرانی علمی «پردازش داده‌های شتابنگاری و تهیه طیف ویژه ساختگاه»

21 دى 1394 - 10:18
 سخنرانی علمی «پردازش داده‌های شتابنگاری و تهیه طیف ویژه ساختگاه»

( گروه: سمینار، همایش و دوره ها )
زمان:27 دی ماه 1394
ساعت برگزاری: 8:00 الی 11:30
مکان: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
مركز تحقيقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازي در نظر دارد سخنرانی علمی «پردازش داده‌های شتابنگاری و تهیه طیف ویژه ساختگاه » را در تاريخ 27 دی ماه سال جاري از ساعت 8:00 الي 11:30 در محل سالن اجتماعات مركز برگزار ‌نمايد.

سخنران
دکتر مهدی زارع
مهندس اسماعیل فرزانگان
دکتر محمد شاهوار
شرکت برای عموم رایگان و آزاد می‌باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر به صفحه الکترونیکی مرکز www.bhrc.ac.ir مراجعه نمایند.

نشاني دبیرخانه: تهران، بزرگراه شيخ فضل‌ا… نوري، فاز 2 شهرک فرهنگيان، خيابان شهید علی مروی، خ حكمت ، صندوق پستي 1696-13145
تلفن: 6-88255942 داخلی: 474 تلفکس : 88259984 پست الكترونيكي : conf@bhrc.ac.ir صفحه الكترونيكي : www.bhrc.ac.ir

 

منبع : +

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
استفاده از طیف طرح آیین نامه ASCE
با سلام خدمت اساتید و مهندسین گرامی سوالم این هست که چگونه می توان برای رکوردهای نزدیک گسل بجای استفاده از طیف طرح آیین نامه 2800 از طیف طرح آیین نامه ASCE استفاده نمود. چون در آیین نامه مذکور دو پارامتر بنام Ss و S1 وجود دارد که مربوط به شتاب طیفی در دوره تناوب 0.2 و 1 ثانیه هستند که از نقشه های شتاب طیفی آیین نامه آمریکا بدست می آیند اگر بخواهیم به عنوان مثال از این آیین نامه برای شهر تهران استفاده کنیم به چه صورت باید عمل کرد؟ ممنون میشم که در صورت امکان راهنمایی بفرمایید. با تشکر
عکس کاربر
3پاسخ
مشکل در تحلیل طیفی با ETABS
سلام، سازه 5 طبقه من تحت ترکیب بارهای طیفی نسبت به روش استاتیکی معادل سنگین تر درمیاد و این برای من خیلی عجیبه!!! مثلا ستونهای پایین ترین طبقه داخل فایل من از روش استاتیکی معادل با 20 تور 18 جواب می دهد ولی با روش تحلیل طیفی 28 تور 18 نیاز دارد. چرا؟
عکس کاربر
0پاسخ
همپایه کردن شتاب نگاشت
سلام و احترام بنده بر اساس ASCEO7 طیف شتابی رو با توجه به مشخصات ساختگاه بدست آوردم. و از سایت PEER هم با نرم افزار SEISMOSIGNAL طیف شتابی استخراج کردم. سوال من این برای هم پایه کردن شتاب نگاشت این دو باید با هم مقایسه بشن؟ یا نه باز همون ABI بایدمحاسبه بشه برای تحلیل دینامیکی غیر خطی فزاینده؟ و و قتی از 0.2T تا 1.5T صحبت می کنیم T همون زمان تناوب مود اول هست؟ اگه این مطالب درست باشه ضریب مقیاس شتاب نگاشت ۵۰ هست این غیر معمول نیست؟ لطفا راهنمایی کنید.
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...