رپورتاژ آگهی: سنگ صلصالی

23 بهمن 1399 - 12:34
رپورتاژ آگهی: سنگ صلصالی

سنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که با توجه به همین ویژگی ها در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند.یکی از انواع سنگ ساختمانی که دارای طرح ها و رنگ های مختلف و دارای قیمت مناسب تری نسبت به دیگر سنگ های ساختمانی دارا می باشد سنگ مرمریت می باشد, که علاوه بر قیمت مناسب امکان استفاده در بخش های مختلف ساختمان را  نیز دارا می باشد. البته استفاده از سنگ مرمریت در بخش های بیرونی ساختمان به علت یخبندان و بارندگی  توصیه نمی شود زیر سطح سنگ مرمریت دچار هوازدگی شده و دچار ترک در سطح یا عمق سنگ خواهد شد.یکی از سنگ های مرمریت که سالیان سال هست که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد سنگ صلصالی می باشد.سنگ صلصالی جزء سنگ های برند و شناخته شده می باشد و به خاطر قیمت مناسب و زیبایی چشم نوازی که به ساختمان می دهد مورد پسند ساختمان سازان و معماران ساختمان قرار گرفته  است. به دلیل رگه های زیاد مرمریت صلصالی ترجیحا نباید در کف فضاهای مرطوب مثل آشپزخانه ها , حمام مورد استفاده قرار گیرید.

ابعاد سنگ صلصالی

سنگ صلصالی را در ابعاد مختلف 40 در 40 , 40 طولی , فرشی , پله و ابعاد بزرگتر مثل سنگ اسلب مورد فرآوری قرار می گیرد که هرچه ابعاد سنگ صلصالی بزرگ تر باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد..سنگ پله صلصالی با توجه به ضخامت بیشتر از قیمت بالاتری نسبت به دیگر ابعاد برخوردار می باشد.

 انواع سنگ مرمریت صلصالی

سنگ صلصالی دارای زمینه سفید و کرم می باشد این سنگ دارای سورت های مختلفی است که هر کدام از ان ها ویژگی خاص خود را دارد .

 • سنگ مرمریت صلصالی ممتاز (سنگ صلصالی سفید با رگه های کم) 
 • سنگ صلصالی کرم رگه دار 
 •  سنگ صلصالی یاسی رنگ با رگه های زیاد .

خرید سنگ صلصالی

با توجه به قرار گیری معدن سنگ صلصالی در استان اصفهان , کارخانه های زیادی در اصفهان به فرآوری این سنگ می پردازند.این سنگ در شهرک های صنعتی دولت آباد , محمود آباد , نجف آباد , رضوانشهر موجود بوده و با مراجعه به شهرک های صنعتی بالا , می توانید سنگ خود را تهیه نمایید.یکی از سنگبری های مطرح در زمینه تولید سنگ مرمریت صلصالی , سنگبری جبال نجف آباد می باشد که به صورت تخصصی به فرآوری این سنگ می پردازد.برای خرید سنگ صلصالی می توانید به وب سایت کارخانه مراجعه نمایید.

قیمت سنگ صلصالی

قیمت سنگ صلصالی به پارامتر های مختلفی بستگی دارد.هرچه رنگ سنگ روشن تر بوده و رگه های کمتری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.یکی دیگر از پارامتر های تاثیر گذار در قیمت سنگ صلصالی می توان به ابعاد سنگ اشاره کرد که هرچه ابعاد سنگ بزرگتر باشد از قیمت بالاتری برخوردار می باشد.از دیگر پارامتر های تاثیر گذار در قیمت سنگ مرمریت صلصالی می توان به ضخامت سنگ , کیفیت فرآوری و .. اشاره کرد.

 

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
اتصالات پنهان در سازهای بتنی پیش ساخته
سلام در سازه بتنی پیش ساخته در برخی از کشورها دارن از اتصالات پنهان و سریع استفاده می کنند نحوه محاسبه را می خواهم بدانم
عکس کاربر
0پاسخ
مقایسه جذب آب در بتن
چرا جذب اب در ازمونه قالبگیری شده از مغزه از همون بتن کمتر است
عکس کاربر
0پاسخ
راهنمایی در خصوص نحوه اجرای ساخت طبقه دوم روی خانه های کلنگی
سلام .من یه سوال در مورد ساخت طبقه دوم روی خانه های کلنگی .با ۲۰۰متر زیر بنا .آیا امکانش هست با آهن بسازیم .ساختمان اسکلت بندی نیست .فقط تمام دیوارهاش ۳۵تایی هستن
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  تقویم آموزشی

  21 اسفند 1399
  موسسه آموزش عالی مهر اروند
  5 خرداد 1400
  موسسه آموزش عالی وحدت
  31 تير 1400
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808