عدم همکاری بانک ‌ها، بزرگترین مشکل در اجرای طرح مقاوم سازی منازل مسکونی

17 خرداد 1399 - 21:40
عدم همکاری بانک ‌ها، بزرگترین مشکل در اجرای طرح مقاوم سازی منازل مسکونی

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران گفت: عدم همکاری بانک‌ها بزرگترین مشکل در اجرای طرح مقاوم سازی منازل مسکونی است.

 غلامرضا صالحی در حاشیه مراسم کلنگ زنی ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در بخش جواد آباد در جمع خبرنگاران با اشاره به نوسازی بافت‌های روستایی در شهرستان ورامین اظهار داشت: برای اجرای طرح مقاوم‌سازی بنیاد مسکن، نظارت، نقشه و تخریب بافت فرسوده را به صورت رایگان انجام داده است و ۵۰ میلیون تومان وام ۴ درصد با دو سال دوره تنفس و ۱۲ سال دوره بازپرداخت ارائه می‌کند.

صالحی با بیان اینکه ۸۲ درصد بافت روستایی ورامین نا ایمن محسوب می‌شوند گفت: در این شهرستان ۱۴ هزار واحد مسکونی روستایی وجود دارد که از این تعداد ۱۰ هزار واحد فرسوده هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران بیان داشت: عدم همکاری بانک‌ها بزرگترین مشکل در اجرای طرح مقاوم سازی منازل مسکونی به حساب می آیند و تضامینی که بانک‌ها طلب می‌کنند امکان دریافت وام را با مشکل روبرو می‌کند.

وی افزود: بر اساس سرشماری روستایی، هم اکنون ۲۲۶ هزار واحد مسکونی روستایی در استان تهران وجود دارد که از این تعداد، ۱۴۳ هزار واحد معادل ۶۳ درصد از کل فرسوده هستند.

صالحی گفت: بیشترین تعداد واحد فرسوده مسکونی روستایی در شهرستان‌های ورامین و ملارد وجود دارد و در حال حاضر تفاهم نامه ای با سپاه سیدالشهدا استان تهران منعقد شده که طی آن ۱۵ میلیون تومان برای هر واحد هزینه شود تا یک بنای ۶۰ متری تا مرحله نازک کاری پیش رفته و به دست مردم برسد.

منبع

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
فصای خورشیدی: محاسبه سطح و ضخامت دیوار پشت گلخانه یک ساختمان

سلام وقت بخیر 

من یک تمرین دارم برای مشخص کردن و محاسبه سطح و ضخامت دیوار پشت گلخانه یک ساختمان برای درس عناصر جزئیات حالا اگر خواستید پلان هم رو میفرستم براتون، و مشخص کردن مصالح ساخت اون گلخانه کنار ساختمان که دست خودمونه چه مصالحی بذاریم (مصالح بدون عایق) ،ممنون میشن کمک کنید 

به پیوست ارسال شده است

عکس کاربر
1پاسخ
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...