اولین هفته معمار مجازی

3 ارديبهشت 1399 - 20:14
اولین هفته معمار مجازی

دهمین هفته معمار دانشکده معماری و شهرسازی سوره، پس از ۹ سال تلاش و تجربه، با وجود شرایط حاصل از بیماری کرونا و محدودیت‌های مکانی و زمانی موجود گامی به جلو برداشته است و این آئین دانشجویی را به صورت مجازی و برای تمامی دانشجویان و علاقه‌مندان به هنر و معماری سراسر ایران برگزار خواهد کرد.

بر این اساس، این برنامه به یاری مجموعه‌ای ۱۰۰ نفری از دانشجویان دانشگاه سوره و بدون حمایت مالی از سازمان و ارگانی برگزار خواهد شد و هدف هفته معمار و تیم برگزارکننده این رویداد، ایجاد و پرورش جنبش‌ها و حرکت‌های علمی در بستر دانشجویی بوده است.

رویدادهای علمی در تمامی ادوار با همکاری معماران و هنرمندان بزرگ و مطرح کشور برگزار شده‌اند. هفته معمار افتخار همکاری با عزیزانی همچون کامران افشار نادری، فرشاد مهدی‌زاده و مفاخر و بزرگانی دیگر را در کارنامه ده ساله خود، دارد. در این دوره، پویش‌های علمی در قالب همایش، مسابقه و آموزش مجازی ارائه می‌شوند و تلاش شده است که تمامی جنبه‌های علمی و هنری معماری در آن بررسی شود.

امسال با توجه به وضعیت کنونی و حضور مداوم افراد در منزل، مقوله مسکن بیش از پیش اهمیت خود را به ما یادآور شده است و همایش‌ها با مضامین تاریخ مسکن، مسکن اجتماعی، مسکن و طبیعت، مسکن و طراحی داخلی، مسکن خلاق، تکنولوژی در مسکن و فردای مسکن خواهد بود. دوره‌های آموزشی نیز شامل آموزش مقاله‌نویسی، پورتفولیو، سبک‌شناسی طراحی داخلی، ارتباط معماری و طراحی لباس و بسیاری مسائل آموزشی دیگر خواهد بود.

برای برقراری تعامل و استفاده هرچه بهتر افراد از بستر فراهم شده، هرساله مسابقات متعددی در هفته معمار برگزار می‌شود. مسابقات امسال به مفاهیمی همچون خلاقیت، نگاه معمارانه، اطلاعات و تاریخ معماری و … پرداخته است. علاقه‌مندان می‌توانند این رویداد دانشجویی هفته معماری را از پیج اینستاگرامی soore_aw دنبال کنند.

منبع

 

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
پارکینگ مجتمع تجاری
سلام وقت بخیر در مجتمع تجاری طبقه پارکینگ جزو زیربنای مجتمع محسوب میشود ممنون میشوم اگر اطلاعات دقیقی دارین راهنمائی بفرمائید با تشکر از مدیریت سایت
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
عکس کاربر
1پاسخ
معماری -احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی
کسی در خصوص نحو فضا یا نرم افزارش اشنای دارد احتیاج به همکاری دریک پروژه تحقیقاتی داریم
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...