رپورتاژ آگهی:‌ صادرات خدمات فنی و مهندسی

3 اسفند 1398 - 15:57
رپورتاژ آگهی:‌ صادرات خدمات فنی و مهندسی

صادرات خدمات فنی مهندسی زیر نظر سازمان توسعه تجارت ایران

کسب سود و بقای شرکت مهم ترین هدف یک شرکت تولیدی یا خدماتی می باشد و استراتژی های مناسب یک شرکت پیش رو که از تحلیل بازار و فرصت ها و تهدیدها بدست می آید حضور هم در بازار داخلی و هم بازار خارجی می باشد. اما حضور در بازارهای خارجی نیاز به تبلیغات مناسب آنلاین و افلاین می باشد. یکی از بهترین روشها برای معرفی شرکت در بازارهای خارجی حضور در نمایشگاه ها می باشد. 

اما با توجه به بودجه محدود بخش بازاریابی امکان حضور در تمام نمایشگاه های خارجی و یا هر فرصت رویارویی با مشتریان حتی برای شرکت های بزرگ هم امکان پذیر نمی باشد. 

با نگاه به کشورهای موفقی در زمینه صادرات مثل چین و آمریکا یا تایوان دراشل کوچکتر، می توان راهکارهای زیادی را کشف و دنبال نمود. 

یکی از راهکارهای خلاقانه، وجود شرکت های واسطه جهت ارائه خدمات معرفی شرکتها می باشد. این شرکت ها با جمع آوری داده های داخلی شرکت های کشور مبدا و استفاده از روشهای نوین اطلاع رسانی اطلاعات شرکت ها و همچنین پاسخگویی مستقیم به تمام استعلام ها و هدایت آنها به شرکت های هدف و پیگیری از شرکت های مقصد بهترین خدمات را به مشتریان می دهد. 

این شرکت ها به نمایندگی از شرکت های تولیدی و خدماتی در نمایشگاههای مختلف در تمام کشورهای هدف شرکت می کند و با رایزنی مستقیم با مشتریان و دریافت تقاضای آنها و هدایت تقاضا بعد از تحلیل باعث افزایش رضایت مشتریان و کاهش هزینه های شرکت های  ایرانی می شود. همچنین در صورتیکه شرکت ایرانی آشنایی به زبان مشتری نداشته باشد مثل عربی، روسی، انگلیسی و ... شرکت نماینده با بهره گیری از متخصصان همه فن حریف و مسلط به زبانهای مختلف این مانع را هم به سادگی  پشت سر می گذارد.

در راستای تقویت و توسعه توانمندی های شرکت ها، اتحادیه ها و تشکل ها، دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان با همکاری سازمان توسعه تجارت برای نخستین بار در سطح بین الملل در نظر دارد نسبت به گردآوری توانمندی های صادراتی شرکت ها و تولیدکنندگان داخلی در حوزه های خدمات فنی و مهندسی و محصولات وابسته در قالب کتاب نفیس مطابق با استاندارد های بین المللی به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و روسی اقدام نماید.

محل های توزیع کتاب  در ایران و کشورهای هدف

کتب نفیس توانمندی های صادراتی خدمات فنی و مهندسی و محصولات وابسته ایران به بیش از 30 کشور و در مکان های مهم تصمیم گیری و اقتصادی بصورت رایگان به شرح ذیل ارسال خواهند گردید:

  • کلیه وزارات خانه های جمهوری اسلامی ایران
  • سفارت خانه های ایران در کشور های هدف
  • سفارت خانه های کشورهای هدف در ایران
  • ارسال به وزارت خانه های مرتبط در کشورهای هدف از طریق سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران
  • کمسیون مشترک همکاری اقتصادی و تجاری ایران با کشورهای هدف
  • دفاتر پیمانکاران و مشاورین بین المللی و محلی در کشورهای هدف
  • دفاتر نمایندگی و شعب فعال انجمن ها و تشکل ها در کشورهای هدف
  • اتحادیه ها و انجمن های مرتبط

جهت آشنایی بیشتر با صادرات خدمات فنی و مهندسی به این وبسایت مراجعه کنید.

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
پارکینگ مجتمع تجاری
سلام وقت بخیر در مجتمع تجاری طبقه پارکینگ جزو زیربنای مجتمع محسوب میشود ممنون میشوم اگر اطلاعات دقیقی دارین راهنمائی بفرمائید با تشکر از مدیریت سایت
عکس کاربر
79پاسخ
مهندسی بیکارم، چه کنم؟
سلام وقت بخیر خدمت مهندسین و اساتید گرامی بنده 30 سالم هستش ، فارغ التحصیل عمران اجرایی از دانشکده ثامن الحجج مشهد . متاسفانه بنا به شرایط و کم کاری که داشتم تابحال نتونستم بصورت حرفه ای وارد بازار کار بشم، یک مدت هم از کار فاصله گرفتم و کار دیگه ای انجام میدادم. متاسفانه سابقه ی کاری زیادی هم ندارم ، مجموعا یکسال سابقه ی کار دارم که حدود 4 ماهش مربوط به یک شرکت بتن بوده که نمونه میگرفتم فقط و 8 ماهم سرپرست کارگاه و اجرا بودم که اونم مربوط به شرکت بتن و کارهای ترمیمی بوده . بعد از اون دیگه فعالیتی نداشتم . نرم افزاری به شدت ضعیفم ، و بدلیل فاصله ای که مدتی گرفتم خیلی از مباحث و فرمولا و من الحیث المجموع کلا باعث شده صفر صفر باشم و اعتماد به نفس ورود به بازار کار ازم گرفته بشه . حتی چندین جا هم برای مصاحبه رفتم ولی متاسفانه اکثرا بدلیل سابقه کم و .. قبول نمیکنن یا میگن باید رایگان بیای وایسی که برام مقدور نیست . خواستم خواهش کنم اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم و با این شرایط از کجا شروع کنم تا خودمو برسونم و کم کاری و خلاء که هست رو جبران کنم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی
با سلام تفاوت دفتر مهندسی و شرکت مهندسی در امور اجرایی و حقوقی ،بخصوص در بحث اجرا در چیست؟ و آیا ممکن است دفتر را زیرمجموعه‌ی شرکت به حساب اورد یا خیر
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...