مقاوم سازی مساکن روستایی در اولویت فعالیت مدیران استانی قرار گیرد

18 آذر 1398 - 18:10
مقاوم سازی مساکن روستایی در اولویت فعالیت مدیران استانی قرار گیرد

دستگاه های اجرایی می بایست برای اجرای طرح های عمرانی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی و معیشت روستائیان اهتمام جدی به خرج دهند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به خطرپذیری مساکن روستایی در بلایایی طبیعی از جمله زلزله، مقاوم سازی مساکن روستایی را از جمله اولویت های استان برشمرد و گفت: نقش بنیاد مسکن در این راستا بسیار برجسته است.

آیدین رحمانی با حضور در اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و نشست با مدیران این مجموعه تصریح کرد: این نهاد علاوه بر رسالت خود در ارتباط با عمران، توسعه و بهسازی روستایی باید برای رویارویی در بحران ها آمادگی کامل داشته باشد.

وی ادامه داد: مقاوم سازی مساکن روستایی به عنوان مهمترین اقدام در جهت مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله در راس برنامه های عمرانی استان است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این رابطه باید با فرهنگسازی و آگاهی بخشی به مردم زمینه مشارکت و همراهی بیش از پیش روستائیان در این طرح را فراهم سازد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: سایر دستگاههای اجرایی نیز می بایست برای اجرای طرح های عمرانی در مناطق روستایی و بهبود کیفیت زندگی و معیشت روستائیان اهتمام جدی به خرج دهند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: ۸۰ هزار مسکن روستایی در استان مقاوم سازی شدند.

محمود بدلی افزود: با آغاز طرح مقاوم سازی مساکن روستایی از ۲۵۸۰ واحد روستایی تاکنون ۸۰ هزار مسکن در استان مقاوم سازی شدند.

وی با بیان اینکه ۳۱ درصد مساکن روستایی در استان مقاوم سازی شده است، ادامه داد: میزان مقاوم سازی تا پایان طرح باید به ۷۰ درصد افزایش یابد.بدلی افزود: از تعداد ۲۱۶۸ روستای دارای قابلیت اجرای طرح هادی روستایی ۲۰۸۲ طرح تهیه شده است که ۹۶ درصد را پوشش می دهد.

منبع

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
نحوه اختصاص مفصل فایبر به دیوارهای برشی چگونه است؟
در تعریف مفصل فایبر به دیوارهای برشی بایستی دو مفصل تعریف شود، یکی برای مقطع بتنی و یکی برای میلگردها. مشخصات مفصل میلگردها بایستی به چه صورت باشد؟ در صورت انتخاب گزینه specified rebar layout تنظیمات باید چطور تعریف شود؟
عکس کاربر
0پاسخ
فصای خورشیدی: محاسبه سطح و ضخامت دیوار پشت گلخانه یک ساختمان

سلام وقت بخیر 

من یک تمرین دارم برای مشخص کردن و محاسبه سطح و ضخامت دیوار پشت گلخانه یک ساختمان برای درس عناصر جزئیات حالا اگر خواستید پلان هم رو میفرستم براتون، و مشخص کردن مصالح ساخت اون گلخانه کنار ساختمان که دست خودمونه چه مصالحی بذاریم (مصالح بدون عایق) ،ممنون میشن کمک کنید 

به پیوست ارسال شده است

عکس کاربر
1پاسخ
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
در یک سازه، بیست طبقه منفی وجود دارد و خاک از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، شما چه روشی را برای اجرای سازه پیشنهاد می کنید؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...