رپورتاژ آگهی: هر آنچه که باید در مورد معماری فانتزی بدانید

22 ارديبهشت 1398 - 13:45
رپورتاژ آگهی: هر آنچه که باید در مورد معماری فانتزی بدانید

معماری فانتزی

ساخت و ساز، پیمانکاری و معماری برای پیشرفت و زیباسازی هر روزه در حال تغییرات فراوانی است، جدا از مبحث معماری داخلی و دکوراسیون، ساخت خود بنا در مرحله ی اول زیبا سازی ساختمان ها حرف اولیه را می زند. در این میان به مبحث معماری فانتزی می توان اشاره کرد. معماری فانتزی تحریک‌ کننده قوه‌ی تخیل و از یک سو عرضه‌ کننده احتمالات آینده و آرمان‌های خیالی است.

قبل از هر چیز میخواهیم مفاهیمی اولیه از قوه تخیل را عنوان کنیم، بر اساس مقالات و نظرات دانشمندان بزرگ از جمله چارلز داروین، منطق بزرگترین توانایی انسان ها است اما قوه‌ی تخیل بالاترین امتیاز برای انسان ها بشمار می رود. اگر به زبان ساده تر بخواهیم بگوییم شما هر زمانی که بخواهید در هر شرایطی می توانید قوه تخیل خود را بکار بیندازیم.

معماری فانتزی چیست؟

معماری فانتزی بیانگر ایدئولوژی‌های سیاسی، الهامات اجتماعی و تشویش‌های دوران معاصر است. در بعد معنایی کلمه، معماری فانتزی در رابطه با جهانی فراتر از واقعیت و یا احتمالات ممکن است. این سبک معماری به صورت پروژه‌های معماری بر روی کاغذ، مدل‌ های ساخته شده و یا تصاویر دیجیتالی ارایه شده است. در این میان می توان به نمونه های بسیاری اشاره کرد که حتی شرکت های بزرگ مانند والت دیزنی در انیمیشن های خود با الگو برداری و خیال پردازی عمارت هایی که نمونه واقعی آن ها وجود دارد، آثار بسیار موفقی برای کودکان خلق کرده است که در این میان می توان به سفید برفی که برگرفته از قصر پادشاهی در سگوبیا اسپانیا هستش اشاره کرد، و یا کاخ سیندرلا برگرفته از قصر نوی شوان شتین در منطقه باواریا – آلمان و  یا حتی انیمیشن موفق گیسوکمند که برگرفته از کاخ پادشاهی مون سن میشل در نرماندی فرانسه است اشاره کرد.

اهداف معماری فانتزی

معماری فانتزی سبکی از معماری است که بیشتر به صورت مدل های ساخته شده کوچکتر، تصاویر دیجیتال و یا پروژه هایی که روی کاغذ کشیده است ابتدا پیاده سازی می شود و از اهداف اصلی این سبک می توان به تلاقی خیال و واقعیت از گذشته تا به امروز اشاره کرد. این نوع معماری به نوعی کشف تازه ای از مرزهای مبهم بین خیالپردازی و واقعیت است. معماری فانتزی فقط محدود به قرون وسطی نمی شود، بلکه نمونه هایی از این نوع معماری را می توان در فیلم هایی که دنیای آینده را به تصویر می کشند نیز مشاهده کرد. نمونه بارز معماری فانتزی در سری فیلم های جنگ ستارگان قابل مشاهده است که امروزه ساختمان هایی با این سبک معماری در حال ساخت است.

آینده معماری فانتزی

با توجه به اینکه انسان موجودی تنوع طلب است و ساخت و ساز روز به روز در حال پیشرفت است آینده ی روشنی برای این سبک از معماری پیش بینی می شود. اما برای افرادی که تازه می خواهند وارد این عرصه شوند مطمئنا برای مدیریت پروژه ها و حضوری حساب شده و قدرتمند نیازمند ابزاری هستند که بتواند در این مسیر معماران و پیمانکاران را به سمت موفقیت پیش ببرد،  در این میان می توان به نرم افزار حسابداری پیمانکاری و مجموعه نرم افزار هایی که در زمینه ساخت و ساز ارائه شده اند اشاره کرد.

پیشنهادی برای معماران در سبک معماری فانتزی

معماران برای مدیریت پروژه و حساب های خود نیازمند ابزاری قدرتمند با رابط کاربری آسان هستند که بتوانند به راحتی بتواند در هر لحظه از هزینه ها و سود و زیان هر پروژه آگاه باشد و دشواری های مدیریت همزمان پروژه ها را به نرم افزار حسابداری پیمانکاری خود بسپارد. پیشنهادی دیگر که برای معماران در سبک معماری فانتزی میتواند داشت، کتاب های طراحی معماری فانتزی است. هر رشته ای با هر گرایشی آموزش های خاص خود را می طلب مانند یک حسابدار که به آموزش های حسابداری نیاز دارد، یک معمار هم به آموزش های تخصصی سبک خود نیازمند است، در این میان می توان به کتاب هایی از جمله the art of paper blue  و drawing and painting و همچنین master the art of speed painting: digital painting techniques   اشاره کرد که به عنوان مرجع در این زمینه فعالیت دارند اشاره کرد.

بازار کار معماری فانتزی

معماران و دانشجویان رشته ی معماری و ساخت و ساز می توانند به معماری فانتزی بسیار خوش بین باشند، البته اگر دارای قوه‌ی تخیل قوی و  افکار و ایده‌های نو و خلاقانه هستند، انسان ها از طراحی ساختمان هایی به سبک گذشته خسته شده اند و به دنبال ساختمان هایی با طراحی جدید و ایده های نو هستند و این یک فرصت ایده آل برای پیمانکارانی است که در زمینه معماری فانتزی فعالیت دارند. پیمانکاران باید توجه داشته باشند برای مدیریت و نظارت بهتر و دقیق تر پروژه ها خود می توانند از نرم افزار حسابداری پیمانکاری استفاده کنند و دیگر نگران گردش مالی و کارکردی کارگران، فروشندگان مصالح و پیمانکاران جزء و ... نباشند و یا حتی دشواری مدیریت وجوه نقدی و چکهای دریافتی و پرداختی هر پروژه را به نرم افزار حسابداری پیمانکاری بسپارند. با توجه به ازدیاد نرم افزارهای غیر تخصصی و قیمت های کاذب این نرم افزار ها و نکاتی مانند عدم پشتیبانی و بروز رسانی و نرم افزارهایی با پیچیدگی و رابط کاربری دشوار پیشنهادی که ما به شما ارائه می دهیم نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش با سه زیر سیستم حسابداری مالی، انبارداری و خزانه داری است که به راحتی مدیریت چندین پروژه را به صورت نامحدود برای پیمانکاران و معماران فراهم می آورد. نرم افزار حسابداری پیمانکاری و ساختمانی کاوش قابلیت امکان تعریف پروژه های متعدد و قابل ارایه به کلیه شرکتهای پیمانکاری و ساختمانی است.

جهت آشنایی بیشتر با نرم افزار حسابداری پیمانکاری کاوش و مشاهده نظرات همکارانتان در مورد این نرم افزار به وبسایت این نرم افزار مراجعه کنید.

سوالات مرتبط
عکس کاربر
0پاسخ
طراحی نقشه طبق طرح تفصیلی
دوستان نمیدونم سوالم خیلی بی ربط بود که ارزش جواب نداشت یا اینکه جوابش خیلی سخت بود.لطفا اگر کسی براش ممکنه راهنمایی کنه من در طراحی نقشه با موردی روبرو شدم.از دوستان تقاضا دارم نظرات کارشناسانه خودشون رو ارائه بفرمایند.من یک ملک ۱۳۳۲ متری شمالی دارم که از تجمیع سه ملک ۴۴۴ متری شمالی مجاور هم هر کدام با عرض ۱۲ و طول ۳۷ حاصل شده است.سطح زیر بنا ۳۶ متر بر و ۲۲ متر عمق دارد و فقط از سمت جنوب(حیاط) نور دارد.قرار است در هر طبقه ۶ واحد ساخته شود.دوستان چگونه ۶ واحد را طراحی میکنند.اتوبوسی با قرارگیری راه پله و راهروی بین واحدها در شمال زمین و انتهای ساختمان؟یا چیز دیگری به ذهن دوستان میرسد.؟من یک اتود زدم با دو واحد اتوبوسی در دو گوشه غربی و شرقی و بین انها ۴ واحد که دو واحدبزرگ ان جنوبی و دارای نورگیری از فضای ازاد و رو به حیاط و دو واحد کوچک بدون دسترسی به فضای ازاد و با نورگیری فقط از نورگیر.اما طبق ضوابط طرح تفصیلی تمام واحدها باید به فضای ازاد دسترسی داشته باشد.چیزی به ذهنم نمیرسه.دوستان لطف کنند من رو راهنمایی بفرمایند.ممنونم.
عکس کاربر
0پاسخ
طراحی پلان طبقات مسکونی
سلام.من در طراحی نقشه با موردی روبرو شدم.از دوستان تقاضا دارم نظرات کارشناسانه خودشون رو ارائه بفرمایند.من یک ملک ۱۳۳۲ متری شمالی دارم که از تجمیع سه ملک ۴۴۴ متری شمالی مجاور هم هر کدام با عرض ۱۲ و طول ۳۷ حاصل شده است.سطح زیر بنا ۳۶ متر بر و ۲۲ متر عمق دارد و فقط از سمت جنوب(حیاط) نور دارد.قرار است در هر طبقه ۶ واحد ساخته شود.دوستان چگونه ۶ واحد را طراحی میکنند.اتوبوسی با قرارگیری راه پله و راهروی بین واحدها در شمال زمین و انتهای ساختمان؟یا چیز دیگری به ذهن دوستان میرسد.؟من یک اتود زدم با دو واحد اتوبوسی در دو گوشه غربی و شرقی و بین انها ۴ واحد که دو واحدبزرگ ان جنوبی و دارای نورگیری از فضای ازاد و رو به حیاط و دو واحد کوچک بدون دسترسی به فضای ازاد و با نورگیری فقط از نورگیر.اما طبق ضوابط طرح تفصیلی تمام واحدها باید به فضای ازاد دسترسی داشته باشد.چیزی به ذهنم نمیرسه.دوستان لطف کنند من رو راهنمایی بفرمایند.ممنونم.
عکس کاربر
1پاسخ
تفاوت شرکت معماری با دفتر معماری چیست؟
باسلام تفاوت شرکت معماری با دفتر معماری در چیست و شرایط و ضوابط دایر کردن دفتر معماری چیست. با تشکر
ورود به بخش پرسش و پاسخ
 • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
 • Comments

  در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

  تقویم آموزشی

  26 شهريور 1398
  دانشگاه تبریز
  26 شهريور 1398
  دانشگاه صنعتی امیرکبیر
  30 شهريور 1398
  دبیرخانه دائمی کنفرانس
  18 مهر 1398
  اداره کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان
  30 مهر 1398
  موسسه غیرتجاری فرهنگی هنری نشر فن آریا
  20 آبان 1398
  پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله
  28 آبان 1398
  دانشگاه شهید بهشتی
  28 آبان 1398
  دانشگاه صنعتی مالک اشتر
  19 آذر 1398
  دانشگاه میعاد با همکاری دانشگاه شیراز
  26 آذر 1398
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  2 دى 1398
  سازمان بسیج مهندسی صنعتی استان گیلان
  30 دى 1398
  دانشگاه جامع علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری ها
  5 اسفند 1398
  مرکز مطالعات و تحقیقات علوم و فنون بنیادین در جامعه
  18 آبان 1399
  کمیته ملی سدهای بزرگ ایران

  موسسه 808 نماینده موسسات جهانی در ایران

  پکیج استثنایی 808