تونل 26 مایلی کراسریل در زیر شهر لندن- اختصاصی 808

14 تير 1394 - 13:16
تونل 26 مایلی کراسریل در زیر شهر لندن- اختصاصی 808

بخش تونل سازی پروژه کراسریل تکمیل شد.
با تکمیل اخیر فاز تونل سازی در ماه ژوئن ،یکی از مراحل اساسی پروژه ی کراسریل به انجام رسید.این تنها یک گام اساسی برای این پروژه ی 14.8 میلیون یوروئی نیست ، بلکه پیاین یکی از از بزرگترین چالش های فنی این طح محسوب میشود.
تونل سازی در زیر زمینی که بار زیادی بر روی آن قرار دارد، به مهارت های تکنیکی خاصی احتیاج داشته است ، و مهندسان باید سایر زیر ساخت های موجود ، برای مثال شبکه زیر زمینی لندن ، لوله های گاز و آب و برق را به خوبی موقعیت یابی میکردند .
در کنار تونل سازی که دربرگیرنده ی هشت ماشین حفاری 100 تنی بود ، تیم کراس ریل باید بیش از چهار و نیم میلیون تن خاک را از دل لندن به بیرون منتقل میکردند که این میزان خاک قرار است برای ساخت یک حفاظت گاه طبیعی مورد استفاده قرار بگیرد.
این یک پروژه ی بسیار عظیم بوده است ، و حالا تیم فرصت پیدا کرده اند که بازتاب دستاورد خود را ببینند . حالا این تونل 26 مایلی باید با بتن و مواد ضد آتش پوشیده شود ، ریل ها باید در جایگاه خودشان قرار بگیرند و ایستگاه ها هم باید ساخته شوند و همه ی این ها باید تا سال 2018 که افتتاحیه پروژه خواهد بود تکمیل شوند.
اما تنها کسانی که درساخت آن تاثیر داشنتد کارکنان این پروژه نیستند. دیوید کامرون هم حق دارد که به این پروژه که چندی پیش آن را "یک دستاورد خیره کننده مهندسی " نامیده بود افتخار کند. اما او باید به این نکته توجه کند که لندن و جنوب غربی انگلیس به پروژه های زیر ساختی بیشتری احتیاج دارند و این نیاز نه تنها در زمینه حمل و نقل ، بلکه در زمینه انرژی و فاضلاب نیز احساس میشود.
پیش بینی میشود که جمعیت لندن با یک افزایش 37 درصدی به بیش از یازده میلیون نفر در 35 سال آینده برسد .، یک افزایش غیر منتظره بار بسیار زیاد و بیشتر از ظرفیتی را به زیر ساخت ها وارد خواهد کرد. سرانه ی آب در لندن تا سال 2025 بیش از ده درصد افزایش پیدا خواهد کرد ، که تا سال 2040 این میزان افزایش به 21 درصد خواهد رسید .چندین سال است که متخصصان در مورد افزایش استفاده بی رویه از انرژی هشدار میدهند که در آینده موجب به وجود آمدن تاریکی مطلق در کشور میشود !
حتی با وجود پروژه کراسریل با روندی که افزایش جمعیت در لندن پیش گرفته است ، سیستم حمل و نقل شهری در صورت افزایش جمعیت قادر به پاسخگویی به این بار سنگین جمعیتی نخواهد بود.

ترجمه شده توسط تیم خبری 808

منبع:+

برچسب ها: 
سوالات مرتبط
عکس کاربر
19پاسخ
بررسی لرزه ای یک تونل حفر شده با بارگذاری دوجهته
سلام برای یک تونل قصد دارم بارگذاری دوجهته (افقی) با زلزله واقعی انجام بدم برای اصلاح و اعمال شتابنگاشت ها در دو جهت چه مبنا و مرجعی استفاده کنم بهتره؟ باتشکر
عکس کاربر
1پاسخ
درخواست آمورش کامل در خصوص صورت وضعبت نویسی برای پروژه های راهسازی و تونل سازی
با سلام بنده آمورش کامل در خصوص صورت وضعبت نویسی و بررسی آن میخواهم کتاب ،نرم افزار و هر گونه آموزش در خصوص بررسی و نوشتن صورت وضعیت پروژه های راهسازی و تونل سازی
عکس کاربر
3پاسخ
سه بعدی کردن تونل در نرم افزار Flac3d
باسلام و خسته نباشید. بنده نقشه بردار هستم. میخواستم جویا شوم چگونه یک تونل چند مسیری را میتوان با استفاده از دیتاهای خام سه بعدی نموده و حجم انرا محاسبه نمود؟ ایا سایت فیلم اموزشی در این باره را نیز دارد؟ ممنون از راهنمایی شما. خوشبازان
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...