تمهیدات شهرداری تهران برای ترافیک بازار

8 تير 1394 - 12:03
تمهیدات شهرداری تهران برای ترافیک بازار

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران جزئیات طرح «انضباط شهری» در منطقه 12 را تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمهندس سید جعفر تشکری هاشمی در مورد جزئیات اجرای طرح ساماندهی منطقه 12 (بازار) گفت: هدف از اجرای طرح ساماندهی ترافیکی بازار، ارائه خدمات شایسته به ساکنان منطقه 12 و شهروندانی است که هر روز به این منطقه تردد دارند.

وی با بیان اینکه بازار، منطقه‌ای است که تاریخ پایتخت و تجارت کشورمان در آن تمرکز و جریان دارد و دستگاه‌های اجرایی کشور در آن متمرکز شده‌اند، افزود: برهمین اساس باید شأن و شئون منطقه 12 و اهالی آن و افرادی که هر روز به این منطقه رفت و آمد می‌کنند، حفظ شود که یکی از ساز و کارهای نظم بخشی به بازار، نظارت تصویری بر آن با استفاده از سیستم‌های هوشمند حمل و نقل است تا بتوانیم با کنترل محدوده بازار، نظم و انضباط را در آن پیاده سازی کنیم.

تشکری هاشمی با بیان اینکه مدیریت حمل و نقل بار و کالا، نظم‌بخشی به ترافیک، توسعه پیاده‌راه‌ها، بهبود و توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه سیستم‌های هوشمند حمل و نقل و نگاه اجتماعی و فرهنگی به این موضوع از جمله محورهای اصلی این طرح محسوب می‌شوند، گفت: در موضوع مدیریت حمل و نقل بار و کالا، ساماندهی حاملان بار اعم از موتورسیکلت‌ها، وانت‌بارها و گاری‌های دستی، مد نظر است.

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی در این منطقه یادآور شد: توجه به توسعه حمل و نقل عمومی «انبوه‌بر» و راه‌اندازی مُدهای حمل و نقل پاک نیز در این طرح مورد توجه قرار دارد و سعی داریم در حوزه حمل و نقل بار و کالا با مشارکت بازاریان و کارگرانی که در بازار مشغول به کار هستند، مجموعه اصولی را تدوین کنیم که بتواند در موضوع جابه جایی بار و کالا، ملاک عمل قرار گیرد.

وی در مورد توسعه پیاده‌راه‌ها در این منطقه نیز گفت: تکمیل شبکه پیاده‌راهی محدوده بازار از جمله خیابان‌های 15خرداد شرقی و ناصرخسرو، اجرای پیاده‌راه در خیابان 30 تیر، تعریض پیاده‌روی خیابان امام خمینی (ره)در دستور کار قرار دارد.

تشکری هاشمی با بیان اینکه جابه‌جایی بار و کالا در بازار تهران، وضعیت رقت‌باری دارد اما توجه به زندگی کارگرانی که کار جابه‌جایی در بازار را برعهده دارند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: مدیریت بار و کالا در بازار تهران نیاز به ساز و کاری برای ایجاد سازمانی منسجم و منظم دارد، به نحوی که هم نیازهای معیشتی کارگران بازار را برطرف کند و هم بتواند پاسخگوی نیاز انبوه شهروندانی که هر روز به قلب تجاری کشور مراجعه می‌کنند، باشد.

وی فرهنگ سازی در میان شاغلان در محدوده بازار را یکی از اقدامات مهم دانست و گفت: ساماندهی جابه جایی بارهای غیر متعارف از طریق موتورسیکلت‌ها با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و با مشارکت راکبان موتورسیکلت را در دستور کار قرار داده‌ایم و مأموریت داریم تا با همکاری بازاریان و شاغلان در بازار، نظم و انضباط را در این محدوده استقرار بخشیم و بازار تهران را به الگوی نظم و انضباط تبدیل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تابلوهای ترافیکی و علائم راهنمایی و رانندگی در معابر منطقه 12 باید تقویت شده و محورهایی که استعداد و قابلیت پیاده‌راه‌سازی دارند مورد مطالعه قرار گیرند، افزود: در اجرای طرح ساماندهی منطقه 12 ، تلاش خواهیم کرد تا این طرح در طول تابستان و قبل از شروع سال جدید تحصیلی به صورت کامل در این منطقه اجرا شود.

سوالات مرتبط
عکس کاربر
2پاسخ
کد گزاری جدول کوچه
سلام قبلا شهرداری کدگزاری جدول کوچه را اشتباهی اعمال کرده وبعد از 14 سال اومده ومی خواهد جدول اشتباهی را کد گزاری جدید کنه درین صورت تنها خانه ی ضرر دیده خونه ماست که از فاصله جدول جوی کوچه با حیاط خونه ما 30 سانتی متر است من باید چه دلیلی بیاورم وچه کار کنم ومانعش بشوم ویا کجا وچه بگم؟
ورود به بخش پرسش و پاسخ
  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...