عملیات اجرایی آزادراه آبیک - چرمشهر آغاز شد

1 تير 1394 - 13:54
عملیات اجرایی آزادراه آبیک - چرمشهر آغاز شد

با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، عملیات اجرایی آزادراه آبیک - چرمشهر(‌آزادراه جنوبی تهران) به طول 158 کیلومتر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آزادراه جنوبی تهران در چهار استان قزوین، البرز، دماوند و مرکزی واقع شده و محدوده این طرح از شهر آبیک واقع در آزادراه قزوین - کرج تا اتصال به آزادراه حرم تا حرم در محدوده چرمشهر به طول 158 کیلومتر تعریف شده است.

اهداف این طرح عبارت‌اند از: توسعه کریدور بین‌المللی آزادراهی شرق به غرب و شمال به جنوب، تکمیل و تسهیل ارتباط آزادراه‌های غرب و جنوب شرق کلان‌شهر تهران، کاهش طول مسیر، کاهش بار ترافیکی آزادراه قزوین - کرج و کرج - تهران، کاهش زمان سفر برای وسایل نقلیه، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و گازهای گلخانه‌ای بویژه در محدوده شهر تهران و افزایش ایمنی و مطلوبیت سفر و کاهش سوانح رانندگی.

به گزارش ایسنا، کارفرمای این طرح شرکت ساخت و ساز توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و سرمایه‌گذار آن قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء است.

پیش بینی شده هزینه تمام شده طرح 24 هزار میلیارد ریال است که 30 درصد منابع مالی طرح توسط دولت و 70 درصد آن توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء تامین می‌شود.

 

  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    هر آنچه در رابطه با یک موضوع تخصصی می خواهید ( فیلم، عکس، مقاله، اخبار و ... )، فقط در یک صفحه

    صفحه اصلی دانشنامه