گسترش کانال پاناما-اختصاصی 808

30 خرداد 1394 - 10:41
گسترش کانال پاناما-اختصاصی 808

 

بزرگترین پروژه ی زیر ساختی از زمان ساخت اولیه کانال پاناما ، یعنی پروژه ی گسترش کانال پاناما ، یک کانال تردد جدید در طول کانل ایجاد می کند. این کار که با ساخت یک سری دریچه های جدید انجام میپذیرد ، ظرفیت این راه آبی را دوبرابر خواهد کرد.
دریچه های جدید دارای سه بخش خواهند بود : ذریچه ی محفظه ی ذخیره ی آب ، دریچه ی سیستم پر کننده عرضی و تخلیه کننده آب ، و همچنین دریچه ی غلتان تنظیم آب مخزن.

این پروژه همچنین به حفاظت و نگهداری از منابع آبی کانال پاناما کمک می کند. یک سیستم دریچه ی ذخیره ی آب که در آن به کار رفته است ، کارآیی آب را ارتقا می بخشد ، و همچنین موجب میشود که هفت درصد کمتر از مقدار کنونی درییچه های آب مصرف شود.و به علاوه شصت درصد از آب در هر عمل انتقال دوباره بازیافت میشود و قابل مصرف خواهد بود.
گروه اوندیوس پورل ( GUPC) ، سازنده ی اصلی که مسئولیت طراحی و ساخت سومین سری از دریچه های کانال پاناما را بر عهده دارد، بزرگترین قرار این پروژه را که ارزش آن بیش از پنج میلیارد دلار است، را از آن خود کرده است. در این ساخت و ساز شرکت های Sacyr Vallehermoso از فرانسه ، Impregilo از ایتالیا ، و گروه های بلژیکی Jan de Nul و Urbana SA مشارکت دارند.

 

 

 

ترجمه شده توسط تیم 808 

منبع:+

  • برای ارسال دیدگاه وارد شوید یا ثبت نام کنید .
  • در دانشنامه 808 بیشتر بخوانید ...

    هر آنچه در رابطه با یک موضوع تخصصی می خواهید ( فیلم، عکس، مقاله، اخبار و ... )، فقط در یک صفحه

    صفحه اصلی دانشنامه